Drew (Ben Affleck) sa rozhodol, že tento rok už nebude tráviť Vianoce iba sám, a preto rodine Valcosovcov - otcovi Tomovi (James Gandolfini), jeho manželke Christine (Christine Applegateová) a dcére Alicii (Catherine O´Harová) urobí veľmi zaujímavú ponuku - dobre im zaplatí, ako ho medzi seba na sviatky prijmú a oslávia ich tak, ako to zažil on, keď bol dieťa. Na Valcosovcov natrafil, keď šiel navštíviť svoj rodný dom, ktorý si oni pred rokmi kúpili. Tom však spravil zásadnú chybu - ponuku prijal. Teraz ich protivný hosť mení svojimi neslýchanými požiadavkami pokojné sviatky lásky a mieru na pekelnú nočnú moru! Navyše sa Drewovi veľmi páči Alicia, lenže muž, zvyknutý, že ho ženy berú len preto, že je bohatý, neverí na skutočné city... (TV JOJ)

Dever

Soundtrack Randy Edelman: 1. The Most Wonderful Time of The Year - Andy Williams ,2. Jingle Bell Rock - Chet Atkins ,3. Santa Claus Is Comin’ To Town - Lou Rawls ,4. Feliz Navidad - José Feliciano ,5. Have Yourself A Merry Little Christmas - Judy Garland ,6. Happy Holidays (Beef Wellington Remix) - Bing Crosby ,7. Kissed By A Snowflake - Randy Edelman ,8. House Arrival - Randy Edelman ,9. Airport Madness - Randy Edelman ,10. Telling A Story - Randy Edelman ,11. Salami And Bagels - Randy Edelman ,12. Pop The Old Head - Randy Edelman ,13. By The Fireside - Randy Edelman ,14. Shopping Spree - Randy Edelman ,15. Ice Storm - Randy Edelman ,16. Loving You All Over - Randy Edelman ,17. Two-Fifty Large - Randy Edelman ,18. Toboggans And Helicopters - Randy Edelman ,19. I Like It - Randy Edelman ,20. A New Phone System - Randy Edelman ,21. Smelling Fear - Randy Edelman ,22. Christmas Pageant - Randy Edelman , ()

Motinski

Našiel som film náhodne na SkyShowtime a vôbec netušil že existuje. Do toho vidieť v hlavných úlohách paní McCallisterovu a Tonyho Soprana bolo lákadlo samo o sebe. Výsledok ma ale ukážkovo sklamal. Námet je stupídny už v základoch, nenútene vtipné situácie obratom valcuje množstvo gýču a ajked bol začiatok fajn, po 40 minútach som rozmýšľal že to vypnem. S Affleckom som videl dosť filmov, takto otravnú postavu ale zatiaľ podľa mňa nehral. Keby mám vypichnuť len jednu slabinu, určite je to on. Dokonca aj Rolničky ktoré som prvý krát videl asi pred týždňom a nešetril som kritikov ma v rámci vianočnej tématiky bavili o dosť viac. ()

Odpadlik

Točit komedie o Vánocích, zejména v USA je patrně velice těžké. Můžete buď natočit slzotvornou romanci o tom, jak se o Vánocích mají všichni rádi a jak k sobě najdou cestu a jak bla, bla, bla ... Nebo můžete jít jinou cestou a pěkně si z Vánoc vystřelit a tenhle svátek shonu a blázince zesměšnit, jak se o to před časem pokusili tvůrci komedie "Vánoční prázdniny" s Chevy Chasem (jiný film, "Santa je úchyl" jsem neviděl). Problémem však bývá fakt, že ač se občas najdou i další tvůrci, kteří se touto cestou vydají, nakonec stejně sklouznou k té první cestě (např. Rolničky kam se podíváš). "Přežít Vánoce" má k té druhé cestě pěkně našlápnuto už v úvodní scéně během titulků - pokud jste viděli film na DVD a shlédli bonusové materiály, konkrétně alternativní úvodní scénu, můžete jen litovat, že tvůrci nezvolili nakonec právě ji, je totiž ještě mnohem černější, než ta oficiální. Film oplývá celkem vtipnými pasážemi, aby nakonec sklouzl do sladkobolného usmiřování jisté rodiny právě během štědrého dne. Takže bohužel opět sklamání. Ale možná mají tvůrci v Americe zakázáno zesměšňovat tento (pro ně patrně posvátný) svátek. ()

freddy

Ať si říkáte co chcete, mne se to líbilo. Je smutné, že zde odsuzujete tenhle snímek. Alespoň se tvůrci snažili o originalitu, a to se cení. Lepší, než kdyby tvůrci natočili další z variací na Vánoční koledu. Já děkuji za každý vánoční film, který není variací na Vánoční koledu. A tohle se mi navíc líbilo. Bylo to originální, vtipné, neotřelé a zajímavé. Jistě, uznávám, že některé scény tam být nemusely a Ben Affleck se nemusel snažit být za každou cenu vtipný. Ale jako celek se mi to velmi líbilo a jsem s výsledkem spokojený. Prostě vánoční film, který má lidi odreagovat, a to přesně splnil. Klidně si velmi rád tenhle snímek pustím o příštích Vánocích znovu, protože je to zajímavá vánoční komedie, která mi přišla docela dobrá, a proto tři hvězdičky. Já jsem naprosto spokojen, dostal jsem od tohoto filmu co jsem čekal a více nepotřebuji... ()

Spooner

Pitomá a skoro nezábavná vánoční komedie, která má naprosto dementní příběh. Affleck je ještě více nesnesitelný než někdy bývá a Gandolfini tady vypadá jako nějakej bezdomovec. Někdy ale ten vtípek přece jenom vyjde a je to i dostatečně krátké na to, aby se tyhle blbé Vánoce aspoň dali přežít. Ale u někoho možná s trvalými následky. ()

• Natáčení filmu probíhalo v USA v lokalitách Chicago, Glendale, Plaza Square v Orange, University High School v Los Angeles a Mammoth Mountain. (GASTON73)