Vánoce jsou svátky klidu. Rudy (Ben Affleck) to tak cítí. Po letech konečně prochází vězeňskou branou jako svobodný muž. Ovšem kam čert nemůže, nastrčí ženskou. Tato (Charlize Theron) je nejen krásná, ale navíc disponuje agresivním bratrem ve vysokém stupni pošahanosti (Gary Sinise). Ten se svým kumpánem (Danny Trejo) právě plánuje velkou vánoční loupež. A Rudy má být její důležitou součástí. Tyto Vánoce moc klidné nebudou! A o velké překvapení pod kriminálním vánočním stromem rovněž nebudete ochuzeni. (oficiálny text distribútora)

JJ.Gibson

Poměrně hvězdně obsazené dílo, nedosáhlo takového úspěchu jak jsem čekal. Zase ten jeden z filmů kdy se rozjížděj podrazy na třetí a tak. Až do konce se tyto zvraty dali ukočírovat, ale závěr to pokazil. Musím pochválit Charlize Theron, protože ukázala, že hrát umí. Veselou roličku měl také Dennis Farina, s M16 v ruce mu to slušelo. ()

Derek

Videl som kino verziu ktoru Frankenheimerovy zmasakroval Harvey Weinstein, ale i tak som bol prijemne prekvapeny ze je to kompetentnejsie ako by sa podla hodnoteni zdalo. Affleck sa tu prilis nehodi, ale nabuchany Gary Sinise je skvely. fakt ze Frankenheimer nie je nejaky beckar je samozrejmost a hlavne vdaka nemu je to stale zabava i ked scenar nedava prilis zmysel. Skusim si zohnat rezisersku verziu ktora je o 20 minut dlhsia. ()

D.Moore

John Frankenheimer se pomalu loučil s filmovým světem a dva roky po vynikajícím Roninovi se na stará režisérská kolena pustil do příběhu, který mixuje omšelý zlodějský žánr s mistrovou oblíbenou akcí. Bohužel se mu to nepovedlo a my, jeho příznivci, můžeme být jedině rádi, že si reputaci ještě dokázal napravit minipříspěvkem do série Hire. Falešná hra by zpočátku mohla být celkem zajímavá, ovšem Ben Affleck svým spolehlivým neherectvím tyto pasáže zrovna dvakrát koukatelnými nedělá. Postupem času se z filmu veškerá zajímavost vytrácí a nastupuje nuda okořeněná nelogickými scénáristickými zvěrstvy a završená závěrečnou směšnou akcí v kasinu (Probůh, tohle že točil TEN John Frankenheimer? I to s rumovou pistolí?) a posledním zvratem, za který by se nemusel stydět ani Jára Cimrman v nejlepší formě. Zklamání se tedy konalo velké… A to jsem ani nečekal bůhvíjak světoborný film.__P.S. Dost vadil i fakt, že na DVD nejsou české titulky, ale jen náš, neskutečně šupácký a odfláknutý dabing... Jenže za to tvůrci nemohou. ()

viperblade

Cítím se, jako hlupák. Ne proto, že by se mi ten film nějak extra líbil a já bych mu musel tudíž dát pět hvězd, ale proto, že jsem Charlize a Garyho absolutně nepoznal. Fakt ne. Věděl jsem, že oba odněkud znám, ale klidně bych se vsadil, že to nejsou oni. A ejhle… :-) Jinak film jako takový je vcelku snesitelný. Jistě, má hodně logických kiksů (proč furt s sebou tahali Afflecka? Proč ho normálně nesejmuli, že? :-)) ale má taky celkem dobrou pointu a fakt nečekaný konec… A tyhle dvě věci mě přiměli, abych přidal jednu hvězdu, takže za 3. ()

Xmilden

Ben Affleck opravdu neumí hrát anebo byl ten scénář, postavy a dialogy tak špatně napsané. Poznat na Benu Affleckovi že lže je tak samozřejmé jako objednávat si pivo v hospodě. Jediné co filmu nelze vytknout je fakt, že se nedá říct že by mě nudil. Film odsýpá solidně, nakonec příjdou i nějaké ty nečekané zvraty, jak už to v loupežích ostatně bývá. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v kanadskej provincii Britská Kolumbia. (MikaelSVK)
  • Pracovným označením filmu boli aj názvy Deception a Wild Christmas. (MikaelSVK)