Sweet Tooth: Chlapec s parožím

• USA Sweet Tooth
USA, (2021–2024), 20 h 12 min (Minutáž: 38–58 min)

Svět zpustoší obří katastrofa a Gus, napůl jelen a napůl chlapec, se přidá k partě lidí a hybridních dětí, která hledá odpovědi na svoje otázky. (Netflix)

AppleCore

Mlsounovi lze vytknout snad jenom to, že neví, jestli chce být pro děti nebo dospělý. A tak je to pro dospělýho diváka občasně přespříliš rodinný a doslovný, zatímco pro děti místy temný a těžko uchopitelný. Z hlediska tvůrčího to vedlo k výrazným ústupkům (předloha umí bejt extrémně brutální a depresivní). Jinak je to ale nádherný dobrodružství, kde funguje úplně všechno od kamery, přes herectví, soundtrack, až po komplexitu vyprávění a charakterizaci. Ten příběh je navíc rozehranej s takovou parádou, že se druhý řady už teď nemůžu dočkat. A taky je fajn vidět komiksárnu, ve který nelítá banda tupců v pyžamech. AOTEAROA! ()

J*A*S*M

Upřímně řečeno, moc se mi do toho nechtělo - podle propagačních materiálů Sweet Tooth působil jako fantasy pro mladistvé, což je žánr, z něhož obyčejně dostávám osypky. Ale nakonec jsem celej seriál zvládl na posezení za jedno odpoledne. Pěkně odsýpá a postupem několika epizod se v něm začnou dít i docela zajímavé a drsné věci. Akorát mě teda dost rušily ty masky hybridů, které jsou mnohdy fakt až moc "cute" a vytváří dojem díla určeného předškolákům. Což se s příběhem, kde se zvesela zabíjí a zaživa se upalují nakažení nešťastníci dost bije. Vtipným bonusem jsou pak až zarážející podobnosti se současnou pandemickou situací, předposlední epizoda se kldině mohla odehrávat v tom virologickým institutu ve Wuchanu :D Po osmi epizodách je to rozehráno pěkně a docela jsem zvědavej, jak to bude pokračovat. ()

Malarkey

Přiznávám, že jsem tomu vůbec nevěřil. Kdo by také věřil příběhu, kde hlavní hrdina je malej kluk, kterej má jelení uši a parohy. Po prvním dílu jsem ale seriálu hezky pěkně podlehl. Podlehl jsem tomu postapokalyptickému dystopicky znějícímu světu, který je tady mnohdy znázorněn decentně, ale pořád důkladně, aby Vás atmosféra té doničené Ameriky pohltila. Také mě ale zaujal námět, který ač působí hodně šíleně, vlastně docela dobře funguje. Je to taková alternativní variace na The Last of Us. Tedy především, co se ústřední dvojice týče. Také to chvílemi neví, jestli to má být roztomilé a až dětsky hravé a nebo temné a brutální jak holokaust sám. Za mě ale dobrý. Po dvou sériích jsem spokojen a dost mě zajímá, kam se tento příběh posune dál. ()

D.Moore

Krásná postapokalyptická pohádka. Autora předlohy nezapře propracovanými postavami, protože to je přesně to, nač si Jeff Lemire potrpí, a diváka každým dílem odměňuje nějakým dalším střípkem do skládačky "Co, proč, kdo a jak". Častokrát se dějí věci nečekané, častokrát napínavé a obzvlášť v těch závěrečných částech také nefalšovaně dojemné a stoprocentně působivé. Doufám, doufám, doufám, že Sweet Tooth dostane druhou řadu. A že u nás brzy vyjde kniha. ()

LiVentura

Neříkám, že to nezaujalo, v dnešní době navazuje aktuálností ústředního tématu viru a jeho šíření.. ale myslím, že zase trochu zbytečný počin, který nám jen ukradne mnoho hodin z našich životů reálných, kdy si můžeme "viru" užívat plnými doušky, kdykoli vylezeme ven. ;-) ()

misterz

Zaujímavé načrtnutie obrazu postapo sveta a pomerne nápaditý námet. Škoda, že sa to nedokázalo pretaviť do niečo dospeláckejšieho. Niežeby tento detský formát nemal niečo do seba, no predsa len je tu už tá veková bariéra. Decká ale budú nadšené. Možno by som pre nich trocha zjednodušil a zatraktívnil rozprávačský štýl a pridal pár wov momentov. Druhú sériu si však pozriem. Lepší priemer. 65/100 ()

DwayneJohnson

Podobné, jako u většiny jiných seriálů z poslední doby, solidní rozjezd, ale na konci se díváte tak nějak z donucení. Není to vyložené hloupé, má to pár světlých momentů, ale ve finále to na mě působilo celé až moc naivně, nebo moc pohádkově, sám nevím, jak to přesněji popsat. Kdybych měl malé děti, nebo jím sám byl, možná bych teď předl blahem, ale v mém věku mě všech těch osm dílů nechalo v naprostém klidu. ()

Jirka_Šč

Viděl jsem na jeden zátah. Zajímavá a netradiční myšlenka, solidní příběh. Postapokalyptické věci mám rád. Pointu, jak příběh začal, jsem nečekal. Pokud mám kritizovat, tak Medvědici, která místy nepůsobila úplně věrohodně. Líbilo se mi sekundové propojení příběhů v závěru. Nemám tušení, jak jsou hybridní děti a Třas jednou stranou téže mince. ()

Chrustyn

O Mlsounovi jsem prakticky nic nevěděl a o to větší bylo moje překvapení, když jsem místo fantasy pohádky dostal regulérní, postapo říznuté fantasy prvky, které napíná a občas se nebojí přitvrdit. Seriál mě vtáhnul atmosférou i zajímavými postavami a všech 8 dílů jsem slupnul za jeden den a otevřený konec mě naštval a zároveň naladil na další sérii. Snad na tom bude kvalitativně stejně jako byla ta první. Příjemné překvapení. ()

rikitiki

Je to zajímavý nápad, ale nudné a místy dětinské provedení. Jelení chlapec se mnoho času ukrývá sám v lese, a i když se jeho představitel snaží, je to nezáživné. Pak nastane obligátní putování a částečně i střídání příběhu s osudy prasečí dívky a mě přímo iritovaly masky zvířecích dětí, které byly tak roztomiloučké, jakoby se filmová produkce už nemohla ani dočkat, až je začne hromadně vnucovat dětem v hračkářství. Zbytek je obvyklé sbližování se s jedním hodným obrem a jednou drsnou dívčinou pubertálního věku. Nic, co bychom už neviděli stokrát. A podbarvoval to nablblý komentář, který se tvářil hluboce jak Macocha, zatímco byl plytký jak dezertní talířek. Pruda. SHRNUTÍ: Postapo s nudnými parůžky. ()

TheEvilTwin

Po třech dílech končím a nechávám slabší průměr. Sweet Tooth má slušný vizuál a zajímavý nápad, ale je pojatý tak strašně dětsky a pohádkově, že s tím raději přestanu teď, protože určitě nejsem cílovka. Čekal jsem survival postapo pro dospělé, místo toho máme lehkou pohádkovou story pro mladší teenagery. Někomu se to možná bude líbit a baví jej podobně laděné seriály, ale pro mě je to ztráta času, protože dívat se 8 hodin na jelena/člověka, který je až hodně cringe a otravný pro celé okolí, není to, v co jsem doufal... ()

Will_X

Co dodat... originální, zábavné, bez nějakých klišé, žádné vnucené lgbt atd., jak je poslední dobou všude zvykem... Paráda! Teď jen doufat, že to Netflix nezruší, jako spoustu dalších věcí po první sérii. ()

Chen

Zajímavá myšlenka, působivá atmosféra a sympatické obsazení, ovšem tempo je místy až moc rozvleklé a některé díly (byť jich první řada má jen osm) působí skoro jako zbytečná vata. ()

moviefreak

Netflix prekvapil a poriadne! Čakal som rodinné dobrodružstvo a dostal som poriadne "temné" rodinné dobrodružstvo. Čo som mal čakať, však seriál vznikol podľa komiksu od DC, ale nechal som sa zmiasť trailerom. Produkčne seriál na TOP úrovni po všetkých stránkach. Lokácie, efekty, skvelý príbeh a dokonca skoro všetky postavy viac ako sympatické (áno aj tie detské). Idem hneď pohľadať komiks, lebo druhej sezóny sa neviem dočkať. ()

Kwaichi

Prvá séria bol celkom dobrý 6 hodinový úvod do príbehu.  Na druhú sériu majú celkom slušne našlapnutý rozbeh. Uvidíme ako si Netflix poradí s pokračovaním, ale moc veľké očakávania nemám. Lacné dialógy príjemný dojem zo seriálu ťahali dolu. ()

UhLee

První série - (6/10). Zpočátku se mi zdál seriál spíš dětinský. Průhledná zápletka, naivní dialogy a dost ohrané téma. S postupem času se ale všechny tyto nedostatky vylepšily a přibyla celkem napínavá akce. Postavy se nám dostaly víc pod kůži a získali si naši přízeň. Upřímně jsem to chtěl po první sérii vzdát, ale druhá polovina série byla o třídu lepší než ta první. Jsem rád, že Chlapec s parohy postupem času dospěl. Nejlepší epizoda: Jak Pába potkal Ptáče (E07) ()

Gurtha

První dva díly naprostá slast - po příběhové i vizuální stránce.  Pak se ale děj misto rozplétání začal cuchat a objevování neznámého se proměnilo v bežnou brutalitu - zde ještě umocněnou tím, že se jedná o děti - není zde sice nic explicitního, ale myšlenka úplně stačí. Navíc mě zklamalo, že příběh není ani zdánlivě uzavřen, měl totiž potenciál, který zabil zbytečným natahováním a objevováním stále nových postav. Přidávám hvězdičku za vizuál a spoustu nápadů, které dělají "postapo" svět barevnějším a humornejším než je zvykem. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD