Manželka mu zemřela a on se snaží zjistit proč. Jenže při hledání pravdy se sám zamotá do sítě nebezpečných tajností a intrik, která se táhne od New Yorku až po Tel Aviv. (Netflix)

Ilinoiska

Nasraný Doron likviduje každého, kdo zkřivil vlásek jeho ženě (teda spíš všem, kteří se podíleli na její smrti). Od šestého dílu mě to začalo hodně bavit. Na krvi se rozhodně nešetřilo. Na Faudu to sice nemá, ale i tak se na to dobře dívá. Chtěla bych vidět toho chytrolína, který napsal, že je hlavní hrdina "vyžratý". Věřím tomu, že to bude týpek ala Rambo (sorry Sly), akorát bez svalů, bez vlasů a když zafouká vánek, týpek odletí o pár kilometrů dál. ()

Kenji

Musím povedať, že som trochu sklamaný. Príbeh je fajn, aj celé to rozplietanie, aj keď sa to dalo spraviť s 35 minútovou stopážou na časť. Všetci sa oháňajú tým, že to robil tím Faudy, ale dokopy tam žiadnu podobnosť nevidím, okrem pár hercov a Izraela. Lior sa celý čas tvári ako nasratý hulvát a za celý čas si ma vôbec nezískal. A posledná časť skončila ako skončila, za čo strhávam bod, lebo séria by sa mala nejako ukončiť a v druhej sa dá vždy nejako nadviazať, ale nechať to takto rozrobené je fakt na nič. ()

Trevor

Nemôžem povedať žeby mi seriál, ako naznačovali recenzie v slovenských bulvárnych "denníkoch" vyrazil dych (ono dostavať pravidelne príspevky od streamovacej služby Netflix nepochybne stačí k tomu aby ste ospevovali všetko čo uvedú, článok o tom že prišli s prepadákom by sme asi hľadali márne). Nie je to zlé ale záver (posledná epizóda) je vyložene trápny. Paradoxne je seriál najlepší asi vo svojej polovici kde prinesie naozaj vydarené epizódy, čím viac sa blížime k finále tým je dej menej pravdepodobný a nakoniec pochopiteľne skončí tak že neskončí a druhá séria už bude iba mlátením prázdnej slamy. ()

bearmeedek

Je to od tvůrců Faudy, ale je hloupost od toho očekávat Faudu. Seriál je hodně dobrý a dokáže pěkně upoutat. Má to ale jednu podmínku. První dvě epizody se musí vydržet. Je to takové zbytečné natahování hned na začátku. A nesedí mi tam, jak Lior Raz bloumá a pofňukává, coby bývalý mariňák a žoldák. Třetí část začíná konečně zabírat, čtyřka jede a poslední čtyři se musí na jeden zátah. Tady už je to starý Raz, který sejme každého málem na potkání. ()

Morholt

Vzhledem k Razovi a fauďáckému filmařskému týmu byl pro mě seriál jednou z nejočekávanjších záležitostí roku a jsem tak trochu zklamán. Ne že by mě to nebavilo. Naopak. Ale čekal jsem právě něco ve stylu Faudy, ale tady Doron, Nurit a spol. nekrosí bubáky ve velkém. Je tu vlastně jen chlapík, který pátrá po původcích smrti jeho ženy a zaplétá se do her tajných služeb. A tohle tu už x krát bylo a ještě nejspíš x krát bude. V první řadě se seriál může opřít o herce a vedle Raze mě nejvíc bavila Moran Rosenblatt v roli policistky Tali a potěšil i osvědčený parchant z Odplaty Gregg Henry. Dalším výrazně pozitivním aspektem je nejistota. Fakt jsem netušil, kdo s kým a proč a upřímně řečeno netuším to doteď, takže jestli to utnou po první řadě, tak budu dost nas*ranej. A konečně třetím plusem je izraelské prostředí, které prostě udělá moc a tady se s tím newyorským výborně doplňuje. Mínusem je občasná zdlouhavost a překotný závěr plný zvratů. Tak snad všechny mouchy v další sérii vychytají a i když ne, tak se na ní rád podívám. 80% ()

• Příjmení hlavního hrdiny Azulai odkazuje na skutečnou přítelkyni Liora Raze, kterou zavraždil palestinský terorista. (single)