Vražedné pouzdro na housle

• Francúzsko Jerry Cotton G-man agent C.I.A. (viac)

Po celých Státech řádí ozbrojený gang, který přepadává pečlivě vytipovaná místa a s tučnou kořistí pak mizí neznámo kam, zanechávaje za sebou jen nevinné oběti. Do sídla výcvikového střediska Federálního úřadu pro vyšetřování přichází požadavek nasadit do služby zvláštního agenta Jerryho Cottona (George Nader). Šéf oddělení John High (Richard Münch) totiž nedávno obdržel zvláštní telefonáty, které by se sérií podivných přepadení mohly úzce souviset. Je na Jerrym, aby na základě několika kusých informací našel onu nebezpečnou organizaci a pokusil se do ní infiltrovat. (dopitak)

Wacoslav1

Startovní film z Cottonovské série. Je to vzhledem i k ostatním filmům po všech stránkách průměrný počin, ale zase se tady dozvíme kdo, že je Jerry Cotton a kde se vzal. Jinak docela ucházející příběh o bandě kriminálníků a vrahů co dostávají od kohosi záhadného skvělé tipy ke svým akcím. Zabijáckej houslista z doslova vražedným pouzdrem je pak docela originální a stylovej. George Nader tu má celkem dost bitek. Hodně to na něm stojí a jeho hlavní hrdina je sympatickej. Škoda, že tento a další tři filmy ze série jsou z novým dabingem který prostě nedosahuje kvalit toho původního, ale to není chyba filmu.55% ()

Martin741

Reziser Fritz Umgelter je dodnes neznamy reziser - a pozeram, ze tak to malo po jeho smrti aj ostat. Uz to nema zrucne remeselnu pracu Haralda Philippa, rezsiersky je to ciry podppriemer. Jo, zas je tu George Nader ako agent trojpismenkovej organizacie. Reziser ale siel podla mna hodne vysoko, rieski gang ktory kohosi prepadava, dokonca po celom USA . mam tu otazku, Uvedomil si vobec pan reziser ze USA ma cez 9 372 000 km2, to nie je obycajna NSR, ne , ne. preto sa mi nezdal scenar vierohodny....... a chcel by som vidiet lokality ktore sa teda vydavaju za "cele USA". Divak sa dozvie, kto je Dzery Kotn a odkial sa vzal, no ... proste to nie je dobre, dokonca ani priemerne. Rvacky nudne, nezazivne ... prestrelky su samoucelne ... to uz tam mohli rovno dat Deana Reada spolu s Gojko Miticom : 30 % ()

Flego

1/8. V 60-tych rokoch bola západonemecká kinematografia z pohľadu komercie veľmi silná ( mayovky, wallaceovky ), a keďže sa tešili záujmu aj špionážne filmy, séria o neohrozenom agentovi FBI Jerrym Cottonovi bola logickým rozhodnutím. Úroveň je však veľmi rozpačitá, mnohokrát slabá. V tomto snímku ide všetko veľmi rýchlym tempom, aby nebolo času na premýšľanie, akcia strieda akciu, ale všetko je šité horúcou ihlou. Za zmienku stojí hudba Petra Thomasa. ()

dopitak

Podle IMDB první z osmi filmů o Jerry Cottonovi. Krásná série detektivních pohádek pro dospělé začíná! Pohádek proto, že tvůrci se nijak nesnažili zalepit všechny díry ve scénáři, a tak třeba v tomhle dílu na Cottona hodí seznam všech žen v oblasti NY, které se jmenují Springfieldová. A superman Jerry píchne prstem, ihned v NYC najde dotyčnou, sleduje jí a přesně v tom okamžiku zlí hoši do nebohé ženštiny najedou autem a nehezky jí rozplácnou. Nebožka ještě v sanitce ve smrtelné agónii našemu milému agentovi FBI vyklopí vše podstatné, aby ten mohl pokračovat v zázračném pátrání, kterým nás tak mile a se sklenkou v ruce provede až do dramatického finále s vrtulníkem.____Oproti některým pozdějším dílům je tenhle přeci jen trochu slabší, Jerry se teprve zahřívá, ale nostalgicky, hudebně a vizálně k sobě prostě patří. Amerika na konci šedesátých, je prostě Amerika na konci šedesátých, i kdyby to točili třeba Němci. ()

noriaki

Tak nevím, je to komedie, nebo není? V pozadí hraje hudební motiv, který by se hodil do francouzských druhoválečných veseloher, ale ve stylové kriminálce nemá co dělat. Ve scénáři se hromadí naivní momenty a i když z děje občas zavane mrazivá atmosféra, nevyhnutelně se blížící odlehčující scéna ji vždy spolehlivě pohřbí. Film svou rozháraností připomíná bondovky, ovšem bez jejich přepálenosti a exotičnosti. Jerry Cotton se zatím hledá a příliš mu to nejde. Charismatické záběry na New York a rychlé tempo vyprávění drží laťku alespoň na průměru. ()