Na jednom z newyorských dálničních obchvatů se v ranních hodinách, kdy každý spěchá za svými povinnostmi, srazí dvě auta. Zdánlivě se vlastně nic nestalo, jen jedno auto zůstalo nepojízdné. Ale pro oba řidiče má jejich náhodné setkání nedozírné následky. Tím jedním je úspěšný mladý advokát Gavin Banek (Ben Affleck - Nejhorší obavy, Pearl Harbor ad.), který zmeškal klíčové stání a omylem našel klíč k nekalým praktikám v rodinné firmě, druhým Doyle Gipson (Samuel L. Jackson - Shaft, Vyvolený ad.), nešťastný otec, který se opozdil k rozvodovému řízení a zřejmě ztratil ženu i své děti, přestože by s nimi chtěl být každou minutu. Banek a Gipson jsou naprosto odlišní muži. První mladý, toužící za každou cenu po penězích, úspěchu a vysokém společenském postavení, druhý stárnoucí, který už se jen zoufale brání, aby se neocitl až na samém dně.Drobná autonehoda, která je svedla na okamžik dohromady, je ve svých nečekaných důsledcích staví proti sobě. Promění je v nepřátele na život a na smrt a zavede je až na samý okraj sebezničení... Ironie osudu, film o zcela nepředvídatelných zvratech lidského osudu, je americkým debutem britského režiséra Rogera Michella, který je mj. tvůrcem mimořádně úspěšné komedie Notting Hill s Hugh Grantem a Julií Robertsovou. O svém filmu, který se jednoznačně opírá o skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů, řekl: Scénář mne zaujal hned při prvním čtení. Líčí náhodné setkání dvou mužů, po němž se doslova protnou jejich životní kruhy. Zavede je, do jisté míry proti jejich vůli, na podivné cesty plné násilí a brutality, kterou by v sobě oni sami ani nehledali. Jenže z cest, po nichž se ti dva vydali, už není návratu. (oficiálny text distribútora)

Marsik

NOVA CINEMA HD - Čirou náhodou jsem se k Incidentu dostal a hle...Na to, že je to již 13 let starý kousek, to nebylo zlé. Avšak i na poli rovných 90 minut to ztrácelo občas tempo a atraktivitu a i samotný závěr mi přišel moc rychlý. Obzvlášť, když TV Nova utne film pár vteřin před závěrečnými titulky, to pak ani nevíte, která bije :) Hlas Bena Afflecka v českém znění fakt nic moc, to mi taky kazilo dojem. 68% (with J.) ()

solskjaer

Pro mě osobně veliké překvápko. Čekal jsem další Affleckův paskvil, ale mile mne překvapilo, že i Beník dovede zahrát slušně a bez zbytečných emotivních výlevů, jak to dokázal v nespočtu blbin v kterých četl scénář. Samozřejmě Jackson je opět nebezpečně nadprůměrný a film drží v nadprůměrném hodnocení. Scénář je vynikajíicí, ale mám malinko pocit, že z něj šlo vymáčknout více.4 hvězdičky si film určitě zaslouží, i když ne celé 4 spíš 3,5 hvězdy, ale za Jacksona a scénář se přikláním ke 4. ()

Anderton

Veľmi napínavý triler s výborným Jacksonom, solídnym Affleckom a pre zmenu celkom obstojne upravenou Toni Collette. Film časom trochu zapadol, čo je škoda, pretože by ho vďaka televíznym reprízam mohlo poznať viac divákov. Bohužiaľ má záver plný hollywoodskych štúdiových kompromisov, ale nato sme už tak zvyknutí, že to ani neriešime. Na film som sa tešil do kina, ale nedočkal som sa jeho distribúcie, tak som si ho požičal aspoň na dvd. ()

golfista

Pro mě jen průměrný film o velice nepravděpodobné shodě náhod, které svedou dohromady dva odlišné typy NewYorčanů za účelem je potrápit a napravit (Ten scénář je vážně přitaženej za vlasy).Nemůžu si pomoct, ale Ben Affleck je velmi přeceňovaný "herec". Podle mého se prostě hercem nenarodil. Sydney Pollack by se zase klidně mohl vykašlat na reřírování a herectvím by se s přehledem uživil :) ()

ranp

Průměrná záležitost..scénář je fakt místy docela nepravděpodobný a konec po tom všem docela naivní nebo zvláštním způsobem nečekaný. Affleck opravdu nepatří mezi top herce a Samuel L. Jackson má určitě taky lepší role (i když ani tady nezklamal). Zapamatovatelný je tu určitě Sydney Pollack, jinak ale bohužel další film, kde jsem čekal víc, než jsem následně viděl. ()

• Film sa natáčal v New Yorku (New York, USA) a Hackensacku (New Jersey, USA). Scény nehôd sa nakrútili za dva dni, pričom daná diaľnica v New Yorku bola v tom čase odstavená z pravidelnej premávky. (Arsenal83)
  • Deň po teroristických útokoch z 11. septembra 2001 nechal režisér Roger Michell digitálne odstrániť veže Svetového obchodného centra z úvodnej sekvencie filmu. V komentári na DVD priznal, že bolo chybou ich vymazať a tváriť sa, že neexistovali. Počas reedície filmu ich Michell znova vložil do filmu ako poctu. (Arsenal83)
  • S cieľom prilákať širšie publikum bol trailer naaranžovaný tak, aby film vyzeral ako akčný thriller, na rozdiel od pomerne pomalej drámy, ktorou v skutočnosti bol. Tento krok bol silne kritizovaný za zavádzanie filmových divákov. (Arsenal83)