Jamie Foxx hraje dříče, co chce vlastníma rukama zařídit dobrý život svojí bystré dceři. Čištění bazénů v údolí San Fernando je ale jenom fasáda pro jeho skutečné živobytí: lov a zabíjení upírů pod křídly Mezinárodní unie lovců upírů. (Netflix)

Xmilden

Plně dostačující zábavná akční konina, kterou nelze brát úplně vážně, ale solidně pobavit určitě zvládla. Vlastně mě až překvapilo, jak pohodový snímek z toho i přesto že to měl na starosti Netflix vylezl. V kinech by se to nezaplatilo, ale určitě by to nepropadlo. Přijde mi, že Jamie Foxx je stále stejný sympoš, jako byl v Djangovi, navíc zde hraje můj oblíbený Dave Franco, kterého mám rád už od Sousedů a vím že mu komediální role sedí. Rozhodně potěší akční palba Scotta Adkinse a Snoop Dogg to na konci celé uzavře bezbolestnou. Za mě spokojenost. Co jsem si přál, jsem dostal. 65% ()

slord

Keby sa John Wick stretol s upírmi vyzeralo by to asi nejako takto. Konečne Netflix spravil nejaký akčňák, pri ktorom si na tej akcii dali fakt záležať, tím od Baby Jagy je tu veru cítiť a za to som rád, má to grády, dobrú choreografiu a fajn nápady, je radosť na to pozerať. Ďalej môžem pochváliť upírsky svet, ktorý tu predstavili, používa už videné mechanizmy, no zároveň prináša aj nové veci, ktoré mi prišli celkom originálne. Jamie Foxx je ako hlavná postava celkom sympaťák a občas zo seba strieľa fajn hlášky, avšak Dave Franco, ktorý ho sprevádza má fakt nebavil, otravná a ufňukaná postava, ktorú by som najradšej prefackoval, a nakoniec ešte musím vypichnúť Snoop Dogga, ktorý si scény, v ktorých sa objavil kradol pre seba. Scenár má dosť dier, ktoré by sa mohli opraviť, no neboli také veľké, aby mi pokazili dojem z výsledného filmu. Je to fajn béčková, akčná blbina, pri ktorej sa dá celkom dobre vypnúť. 7/10 ()

Praxis

Prudce zábavná výplachovka mozku s extrémně luxusní choreografií bojových scén a fajnovým Foxxem jemuž sekunduje výborně dementní Franco. Jo, to jsem dneska přesně potřeboval. A je mi u prdele hodnocení místních honičů filmových chyb a vznešených kritiků. Netflix ať se vysere na Šedivé muže nebo Rudé cosi. Tohle je přesně ta béčková paráda, co potřebujete. 75% jen za ten mizerný konec, který mohl být o dost lepší. ()

Eliott

Solidně zpracovaná a celkem vtipná upírská řežba. Vlastně je to takový moderní Van Helsing, který zprvu dosahoval kvality pětihvězdičkového akčňáku s velice obstojnou příběhovou zápletkou. Finále se bohužel, stejně jako u mnoha podobných novodobých děl, prokázalo být bez špetky nápadu a film byl ukončen překombinovanou parodií. Vytáhnout se v posledních minutách stopáže s co možná největším pérem a předvést tu nejvelkolepější závěrečnou scénu na světě, je v poslední době velkým nešvarem. Proto to začíná být okoukané a osobně si z takto nelogického šaškovaní, jenž se nese v úplně jiném duchu než zbytek filmu odnáším negativní dojmy. Pak je tu ještě jedna věc s velmi hořko kyselou pachutí. Vzhledem ke směru, jakým se snímek ubíral a jeho hororovému nádechu, jsem byl takto růžovoučkým happy endem přinejmenším zaskočen. Přes zmíněnou kritiku, stále hodnotím velmi kladně. 71% PS: Tímto byl Snoop Dogg již obsazen opravdu ve všem. ()

SeBig

Zábavná kravina. Konečně film dělaný pro to, aby pobavil diváka a né, že to je jen prázdný lákadlo na jména atd. Skvělá kamera, super obsazení a zábavný příběh s vymazlenou akcí a bavil jsem se od začátku do konce. Zábava ve stylu devadesátkových popcornovek. Velmi příjemné překvapení po hodně dlouhé době jsem se bavil u filmu. ()

• Všetci "contortionist vampires" boli najatí účinkujúci zo živých vystúpení ako "Cirque du Soleil". Bol to spôsob ako nielen ukázať iný typ upíra, ale aj poskytnúť prácu umelcom, ktorí boli bez práce v dôsledku pandémie Covid-19. (maramashi)
  • Posledná veta filmu je: "To je to, čo milujem na LA: všetci prekliati upíri." Je to odkaz na poslednú vetu vo filme Stracení chlapci (1987): "Jednu vec o živote v Santa Carle, ktorú som nikdy nezvládol: všetci prekliati upíri." (maramashi)
  • Všechna vozidla lovců a „klaďasů“ mají poznávací značky odkazující na biblické verše. (mikki089)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

01.07.2021

Obsazení čtyřky Johna Wicka nepřestává bobtnat. Mimo představitele titulního hrdiny Keanu Reevese se tak ve filmu dočkáme například i Donnieho Yena, Billa Skarsgårda či Hirojuki Sanady. A teď se k… (viac)