Slavná alba: Elton John - Goodbye Yellow Brick Road

(TV film)
  • Veľká Británia Classic Albums: Elton John - Goodbye Yellow Brick Road
Dokumentárny / Hudobný
Veľká Británia, 2001, 90 min (Alternatívna 50 min)

Nejprodávanější deska britské legendy ve vzpomínkách přímých účastníků nahrávání... Rok 1973 byl z pohledu Eltona Johna velmi plodný. Hned na jeho počátku vydal album "Don’t Shoot Me I’m Only the Piano Player", ale vrcholem jeho tehdejšího tvůrčího procesu se stalo dvojalbum "Goodbye Yellow Brick Road". Na něm se objevily takové hity jako "Bennie & The Jets", "Goodbye Yellow Brick Road" nebo třeba nadčasová "Candle In The Wind". Příběh alba, které se vyšplhalo na vrchol v americké i britské hitparádě, přiblíží nejen dvě hlavní hvězdy Elton John a textař Bernie Taupin, ale také další hudebníci. (Česká televize)

Hanys_

Po parádních Tears for Fears byl tohle trochu slabší pohled pod pokličku vznikání hitů. Hodně povídání o Eltonově kariéře, z alba ale bylo vzato jen pár songů a o nich nám tvůrci něco řekli. 6/10 ()

Marze

Ať si o Eltonovi Johnovi a jeho všudypřítomné hudbě myslíte cokoli, je zde sympaticky netesteronově skromný. Dokument je hodně informativní. Talentovaný Elton si prostě sedl ke klavíru "a písnička byla hotová, než jsem dojedl kuřecí stejk" říká jeho kytarista. Nikdo se nezmiňuje o těch tunách drog a prášků, všichni zůčastnění brali. ()

subic

Slabé, na rozdíl od jiných dílů série je tu celkem málo informací o tom, jak jednotlivé songy vznikaly. Za to je tu dost vaty o Eltonově kariéře a to mě fakt moc neba, není a nebyl to nikdy můj oblíbenec. 5/10 ()