Buddy (Ben Affleck) je společníkem v úspěšné losangelské reklamní agentuře, kde rozbíhá množství projektů. Je odvážný, sebevědomý a neuvěřitelně šarmantní, takže ho milují nejen jeho klienti, ale díky jeho nebezpečně atraktivnímu vzhledu i všechny ženy, se kterými se setkává. Buddy je prostě dítětem štěstěny dokud jedné prosincové noci neuvízne kvůli sněhové bouřce na letišti v Chicagu. Tam se seznámí s Gregem Janellem (Tony Goldwyn), který pospíchá domů strávit Vánoce s rodinou. Buddy, který díky svým kontaktům sehnal letenku na jediný volný let, má dvě možnosti: odletět, anebo strávit větrnou noc se vzrušující kolegyní Mimi (Natasha Henstridge). Samozřejmě zvolí slibnější variantu a velkoryse nabídne svoji letenku Gregovi. Následující ráno se dozví šokující zprávu o pádu letadla, v kterém měl sedět. Člověk, který má vždy na všechno odpověď, náhle nenachází slov Když navíc vyhraje cenu Cleo za reklamu na inkriminovanou leteckou společnost, rozhodne se utišit výčitky svědomí a navštíví Gregovu vdovu (Gwyneth Paltrow). Tento nečekaný krok radikálně a rozhodně nezapomenutelným způsobem změní životy dvou lidí, kteří by se normálně nikdy nesetkali. (oficiálny text distribútora)

MickeyStuma

Sebeobviňování, soucit a odpuštění. Citový příběh romantickým způsobem ukazuje vyrovnání se s osudem. A vznikne z toho láska, která, jako každá jiná, musí překonat jistou překážku. Ben Affleck se viditelně snaží, ale přesto se naskytnou chvilky, kdy mu to sklouzne do přehrávání. Ve scéně, kdy vše praskne a je vyhozen z domu, však jeho   zakalené oči dojmou. Gwyneth Paltrow byla skvělá jako vždy. Její milá přirozenost upoutává zaujetí už od první chvíle. Příběh je vyprávěn pomalu a city jsou hlavním tahounem děje. Až bych řekl, že se to s tím přehání. Jakoby divák nějak nechápal,o co tu vlastně jde. Špatný snímek to však není a byť tam schází alespoň troška toho humoru, divák se u něj příjemně odpočine. ()

FireTight

Film, který jsem viděl v noci během cesty autobusem do Paříže. Co k němu říci? Inu, Paříž byla lepší, ale když člověk nemůže usnout a pustí mu k tomu jakýkoliv, alespoň normálnější film, koukne se a rád. Co se samotného filmu týče, hodnotím průměrem, ze začátku solidně se rozvíjející příběh byl podle mého názoru doslova utopen v klasických klišé a principech romantických filmů. ()

Chlo0opek

Asi to měla být velká romantika, ale v podstatě vůbec u mě nezabodoval. Ben mi byl nesympatický, oproti tomu Gwyneth se mi zas líbila. Ale možná je to způsobeno tím, že to beru z mužského pohledu:) Jinak však film jako takový, jak již jsem psal, nezabral - zkrátka nuda.. Po pádu letadla již to vypadalo, že se film rozjede a přitom to byl jen planý poplach. A scéna, kdy se Buddy na konci loučí s dětma a jedno dítě řekne druhému, že se s tím nemá trápit a odstrkuje jej pryč, je vyloženě trapná, až to do nebe ječí! 2 * dávám snad jen za zmíněnou Gwyneth a závěrečnou píseň, která ve mně vyvolala pocit úlevy, že už to mám za sebou :) ()

1308boddah

Asi to nechápu. Když dáte někomu svoji letenku, tak pak musíte plakat u soudu a řikat blbosti? A navíc vás vyhodí z práce? Vím, že Ben Affleck rád hraje hodně teatrálně na publikum, ale tohle bylo celé i na něj dost nelogické. Zvlášť když máte povědomí o tom, jak se vyšetřují havárie letadel, na což se tady očividně nehraje. Romantická blbinka fajn, ale logiku nehledejte. Dvě hvězdy za obsazení a plus, že si u toho může romantička poplakat. ()

RomanHyde

Tohle už zde bylo x-krát a já se ptám proč? Proč se to pořád dokola točí, pouze se vyměňují herci a detaily v zápletkách? Ben Affleck je navíc naprosto tragický.. hnedle by si zasloužil zlatou malinu. Gwyneth Paltrow je alespoň místy přesvědčivá a navíc je to pěkná ženská, takže se na to dalo i dokoukat. Ovšem jestli to mám zhodnotit v krátkosti, tak Nahoru, dolů je spíše dolů a hodně pod průměrem. Je to snímek hodný hlavního sobotního vysílacího času TV NOVA. Tam mu to bude slušet a reklamy navíc dají filmu trošku napětí :) ()

• Jedná se o první film v historii distribuovaný přes satelit. (niceholka)