Baelin's Route: An Epic NPC Man Adventure

Baelin (Rowan Bettjeman), jednoduché NPC na pozadí ve videohře „Skycraft“, kráčí stejnou cestou, jak dlouho si jen pamatuje. Jeho mírumilovná (a bezduchá) rutina je však násilně otřesena, když ho popudlivý dobrodruh (Ben Van Lier) stáhne z cesty a vydá se na nebezpečnou výpravu za doprovodem tajemné NPC dívky jménem Willow (Phoenix Cross) napříč drsným světem Ázerim. (Filip_ondrej)

Morien

Ze sentimentálních důvodů hodnotím vysoko a prakticky celou dobu jsem taky brečela, ale zároveň jsem rovnou věděla, jaké výtky bych měla. Nejlepší část byl přirozeně skřetí souboj, rozhodně ale kluci nabízejí spoustu materiálu na přemýšlení, jaké jsou rozdíly (a hranice) mezi parodií, poctou a pastiší. P.S.: Meta informace: Právě jsem si všimla, že tohle je můj dvoutisící pětistý komentář na ČSFD. ()

DoubleJack

Respekt všem z VLDL! Moc hezky se na to kouká, záběry z Nového Zélandu jsou jako vždy dech beroucí a Adam za kamerou odvedl také velký kus práce. Ze všech je cítit velké nadšení a chuť pro tento projekt - Rowan i malá Willow jsou skvělí a obě postavy gamerovsky uvěřitelné. Nejslabším místem je scénář, ale upřímně who cares. ()

berg.12

Epická pouť legendárního NPC za hranici svého zdrojového kódu. Špička YouTuberské tvorby podpořená 500.000$ kickstarterovým rozpočtem. Ambice studia byla ještě větší, ale z nadstavby plánovaných scénářů dosáhlo financování jen na DLC lokace. Pokud neznáte novozélandskou VLDL, o spoustu v tomto filmu přijdete, na druhou stranu si nedovedu přetstavit lepší pozvánku k jejich YouTube kanálu, ve kterém si láska k filmu a pařanství podávají ruce. ()

Khalia

Nikdy v životě jsem neviděla poutavější short, který by mě takhle dostal - nápadem, hudbou, atmosférou, hereckými výkony, bojovou choreografií, výběrem lokací (i když filmovat na Novém Zélandě je výhra sama o sobě :). Nutno podotknout, že tuhle partičku "Viva La Dirt League" sleduji už nějaký čas a jejich humor je mi velmi blízký, tenhle jejich film se ke mně dostal až nyní a já jen zírala, s jakou pečlivostí byl vyšperkován. Jako by to bylo něco živého, co člověk automaticky bere do dlaně něžně, s citem, a prostě si tu krásu musí užít. A to je prostě i ta výhoda, když je něco natočeno bandou lidí, kteří bezmezně milují to, co dělají. ()

TheEvilTwin

Pleasure pro všechny herní nerdy! Zábavná dobrodružná adventura NPC Baelina, který je klasická vedlejší postava rybáře. Jednoho dne se ale ze své každodenní rutiny "probudí" a začně žít herní příběh naplno. Film má neskutečně krásný exteriér Nového Zélandu, velmi pěkné masky a vizuál, za který by se nemusely stydět ani plnohodnotné filmy, zábavné postavy (dočkáme se orků, hraničárů, vedlejších postaviček v městečku...) a hlavně velké množství odkazů na herní motivy, které dokáží zkušené oko dobře pobavit. Zkrátka velice dobrá jednohubka, ze které zábavnost a originalita tryskají proudem a obecně celá tvorba režisérů mě popravdě celkem láká na skvělé herní mini-filmy na zabití volných chvil. ()

• Projekt byl financován přes Kickstarter. V sérii epic NPC man proto udělali promo pro začátek financování přes Kickstarter. (Filip_ondrej)