Vedoucí katedry

• USA The Chair

První žena, která to dotáhla na šéfku ústavu, i když není běloška, se na slavné univerzitě snaží splnit závratně vysoké nároky kladené na neúspěšnou katedru angličtiny. (Netflix)

Marze

Seriál se jen letmo dotýká problémů amerického školství se současnou superkorektností. Studenti třeba požadují vysvětlení poklesky slavných spisovatelů a profesoři si neví rady. Například Melvile bil svou ženu. K tomu vyhrávají písně romantických komedií, aby snad téma literatury nebylo pro většinové publikum nudné. ()

riza-do

Je tam všechno — feminismus, rasové problémy, technická podpora, cancel culture, střet generací a většinou i příšerná nuda. Atmosféra nijaká, hlavní postavy jsou vesměs nesympatické a nudné, přes velký potenciál to nefunguje, očekávání nenaplňuje a i půlhodinová stopáž dílů je příliš. Ve skutečnosti to drží pohromadě (a diváka u obrazovky) jen díky občasné potrhlosti postav Billa a Joan, které přidávají trochu humoru k jinak naprosto zábavu-ubíjející rádoby komedii, která končí úplně bez náboje. ()

rikitiki

Zdaleka ne tak vtipné, jak jsem si myslela. A zdaleka ne tak ironické. Studenti tu nemají téměř žádné slovo, povětšinou jsou jen tupým davem, který zastupuje nepříliš myslící, snadno manipulovatelnou, o to více odsuzující, inkvizitorskou masu. Hlavní hrdinka se ve všem ze všeho nejvíc zoufale plácá, její dcerka je odpudivý přemoudřelý fracek, přestárlí profesoři tvoří až jakýsi chór a jednou z mála sympatických postav je mi seniorská profesorka se zálibou v Chaucerovi (Boccaccio byl ale lepší, ten dokázal Dekameron dotáhnout na sto povídek, Chaucer dal jen čtvrtinu) a ve flašce. ()

DwayneJohnson

Celkem fajn. Výborní, převážně stáří herci, plus takové civilnější pojetí. Má to příjemnou atmosféru a šťávu, ale ke konci tomu znatelně dojde dech. Vůbec nechápu, proč to takhle natočili. Naprosto polovičatě až amatérsky. Někdy končí seriál lehce otevřeně, ale tady neskončil skoro vůbec nijak. Škoda a to jsem si začal na Sandru pomalu, ale jistě zvykat... ()

chrispe

Na The chair jsem se celkem těšila a bohužel to nesplnilo moje očekávání, nebo jinak řečeno... způsob vyprávění mi až tak nesedl, chyběla mi v tom hodně atmosféra a sympatické, výrazné postavy, jasnější pojetí toho, co to má předat. Vidím, kde by to mělo mít silné stránky, ale většinou to nefunguje. Taky jsem si musela vyhledat výraz Cancel culture, který jsem zaznamenala, ale nijak se jím nezabývala. Ale stejně mi to moc nepomohlo v tom, aby mi šlo do hlavy, co se tam vlastně řešilo a o co komu doopravdy šlo. Přesto musím uznat, že z toho mám spíš dobrý pocit a jestli bude další řada, tak se na ni podívám. Nejblíž je mi komentář ER. ()