Chadwick Boseman: Portrét umělce

• USA Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

Setkání scenáristů, režisérů a herců, kteří se podělí o svůj pohled na výjimečné herecké umění Chadwicka Bosemana. (Netflix)

Marcos22

In memoriam hold vzdávající krátkometrážní dokument o výjimečně inteligentním herci, který vystudoval režii na Howardově univerzitě. Dokument se věnuje převážně práci Chadwicka na jeho posledním filmu Ma Rainey - matka blues, ve kterém z jeho poznámek ke scénáři hodnotí kolegové jeho ryzí profesionalitu. Ve snímku se objevují i další lidé z úspěšných projektů, na nichž se herecky podílel. Za zmínku stojí 42, Get On Up, Marshall, ve kterých ztvárnil věhlasně známé postavy z reálného světa, Jackie Robinsona, Jamese Browna či Thurgooda Marshalla. Chadwick bude v historii kinematografie navždy zapsán jako ten herec, který své postavy nenapodoboval, ale ztělesňoval. Krásný a citlivě natočený portrét výjimečného umělce, jenž bral životní překážky jako své výzvy vedoucí ke svému osudu. 👍 (21.04.2021) ()

rublik05

Byl jsem velice zvědavý, co všechno se tvůrcům povede vměstnat do 21 minut, aby na mě dokument zapůsobil jako důstojný vzpomínkový snímek na zesnulého herce Chadwicka Bosemana. Je mi jasné, že necelá půl hodinka nemůže suplovat plnohodnotný dokumentární film o tomto velmi nadějném a talentovaném herci, kterého by dozajista čekala slibná kariéra. Přiznám se, že jsem očekával poněkud odlišné zpracování, jelikož se tvůrci zaměřili především na jeho poslední natočený film a celý koncept tomu v podstatě přizpůsobili. V tomto ohledu jsem byl trochu zklamán, stejně jako z výběru jeho hereckých kolegů a přátel, kteří toho o něm prakticky nic moc neřekli. Z toho důvodu vnímám tento krátký portrét jako takovou polovičatě odvedenou práci, z které se divák nic moc nedozví, přesto jsem rád, že něco takového vůbec vzniklo. 5/10. ()