Nájomný žoldnier

• Česko V žoldu smrti (viac)

Základňa americkej armády vo Fort Bragg v Severnej Karolíne. Seržant špeciálnych jednotiek James Harper (Chris Pine) je prepustený z armády na základe pochybných dôvodov. Hrozí mu život plný dlhov a zúfalstva. Aby zabezpečil svoju manželku Brianne (Gillian Jacobsová) a syna Jacka (Sander Thomas), Harper prijme návrh svojho bývalého veliteľa a priateľa Mikea Hawkinsa (Ben Foster), aby pracoval pre súkromnú vojenskú spoločnosť veterána Rustyho Jenningsa (Kiefer Sutherland), ktorý plní tajné úlohy pre vládu. Harper sa dá najať ako žoldnier do Rustyho organizácie a získa od neho zálohu neuveriteľných 50 000 dolárov na zabezpečenie svojej rodiny, zaplatenie účtov a hypotéky. Zároveň získa aj prvú prácu a s Mikeom vyrážajú na prísne tajnú operáciu do Berlína. S pomocou spojky Katie (Nina Hossová) majú v záujme Spojených štátov zlikvidovať podozrivého virológa Salima Mohameda Mohsina (Fares Fares), ktorý je údajne v kontakte s Al-Káidou, a zaistiť výsledky jeho výskumu, ktoré sú v notebooku. Akcia Američanov v Berlíne sa však úplne zvrtne... Na Harpera, Mikea a zvyšných členov tímu zaútočí najskôr polícia a potom neznámi nájomní zabijaci. Je jasné, že Rusty ich oklamal a oni odhalili niečo, čo nemali v pláne. Vražedné sprisahanie však pokračuje a Harper netuší, komu môže dôverovať, ako si dokáže zachrániť život a ako sa bude môcť dostať späť domov do Spojených štátov. V pohybe mu totiž bráni staré zranenie... (TV JOJ)

PetrPan odpad!

V některých komentářích jsem se dočetl, že Contractor je oldschoolová záležitost nebo, a to bylo vůbec nejlepší, že je "takticky věrohodný". V prvé řadě, a to je třeba zdůraznit, je nudný.  Akční film bez akce nebo drama bez tématu, ať si vyberete cokoliv, tam Contractor není jen v polovině cesty, on tam prostě vůbec nemíří. Do teď přemýšlím, čím vlastně tenhle film měl být. Když už dojde na akci, tak není ani pubertálně přepálená ani věrohodná, jen hloupá. "Taktická věrohodnost" je nejvíce patrná při přepadení bezpečného domu jednotkou "profesionálů", která  zkrátka celá  nakráčí do pokoje s amatérskou bombou a pochopitelně co? No, vyletí do vzduchu. Celé Německo hledá teroristy, kteří jim vystříleli půlku policejního sboru, ale do kanálu poblíž přestřelky se několik dnů nikdo nepodívá. Celkově scénář psal idiot, supertajná a bohatá organizace chce rozpoutat prakticky apokalypsu a vše se nakonec, zřejmě takticky věrohodně, smrskne na vtipnou přestřelku bez bot na ranči a tím vše končí (jak nás hlavní hrdina věrohodně přesvědčí).    Hloupé, neakční, bez emocí a zkrátka a jednoduše nezajímavé. Takticky věrohodný odpad. ()

iXtr3m3

Dávam silnejšie tri hviezdy. Pine je sympaťák a človek mu to všetko verí. Foster už je trilerová klasika a Kiefer s Marsanom aj napriek mini priestoru boli už len čerešnička na minitorte. Presvedčivé, realistické, civilné, možno preto až zbytočne menej pútavé. Možno časom prehodnotím a zdvihnem o hviezdu. Nie je to žiadny zázrak, ale určite neľutujem, že som to videl. ()

Morholt

Propuštěný voják se nechá zlákat nabídkou od kontraktorské skupiny, která neoficiálně pracuje po vládu. Ovšem hned v první akci, která má být relativně bezpečná, se něco podělá. Jo, není to nic extra a pokud čekáte nabušenou adrenalinovou jízdu, tak budete zklamaní. Nicméně z mého pohledu s jedná o solidně odvedené béčko se slušnou akcí, která si vystačí bez nějakých extra efektů, a neméně slušným tempem vyprávění. Na co se může film spolehnout především jsou herci, kteří se tu sešli ve výborné sestavě a Pineovi v hlavní roli lze bez problémů fandit. Nemám problém. 75% ()

Lukoboss

Docela zbytečnej film, protože zjistíte, že už jste to všechno někde viděli. Žádnej novej nápad - bývalej voják ze speciálních jednotek už chce klid, ale co čert nechtěl, dostane se do problémů, takže přece jenom vezme ještě jednu, tu poslední, prácičku. No a jak to tak bývá, něco se posere, někdo jeho posere, on je sice nasranej, ale neposere se z toho a naopak chce pořádně nasrat ty padouchy. Tak, a to je všechno, v téhle jedné tupé větě je řečeno vše, co se v tom filmu vlastně stane. Není potřeba se na to dívat a rozhodně není potřeba se na to dívat podruhé. Takových akčních thrillerů jsou tisíce a určitě existuje spousta lepších. ()

Ouwen

Rozhodně jsem nepočítal s tím, že dostanu tak syrovej thriller se špetkou výborně provedené akce. Trošku mě mrzí, že akčních scén moc není a že se jedná o dost minimalistické konflikty - nicméně se dočkáme poctivých kaskadérských kousků, tvrdých a rychlých soubojů a taktických přestřelek. Opět se přebijí zbraně, kouří se z nich, jsou solidně nazvučený, POCTIVÉ!!! kontrolování a čištění každého jednotlivého interiéru a hlavní hrdina využívá okolí ve svůj prospěch. Překvapila mě i solidní míra stealth akce - pořizování fotek, nějaké to potírání se blátem, důraz na tlumiče a splynutí s okolím. Film působí dost intenzivně a jedná se i o tvrdý Rko, takže na nekompromisní průstřely kde cákne krev je zde kladen velkej důraz. Hlavní hrdina je nejen psychicky traumatizovanej, ale jeho fyzička se ocitá v dost kritické kondici. Potřebuje přísuň potravin, inzulíny pro infekci, má zarudlé oči, odpadává únavou, zadejchává se, v akci dostává zabrat. Chris Pine byl naprosto fantastickej ať už co se týče manipulace se zbraněmi, fyzické kondici anebo perfektně vyhrocených emocionálních výkonů (scéna na parkovišti mě naprosto dostala!!). Jeho postava dostává neuvěřitelně zabrat a díky tomu se zvyšuje napětí, protože mu fakt jde o život. Takové detaily mě vždycky vtáhnou do dění jako prase. Ve vedlejších rolí potěší Sutherland, Foster, Eddie Marsan a Fares. Nemají tolik prostoru jako hlavní hrdina, ale nepřišel jsem si ochuzený jejich výstupy. Pochválit musim fenomenální audio vizuální stránku. Zvuk je špička, hlavně blbnutí pod vodou a dočkáme se dost lokací (pestrost na interiéry/exteriéry), a solidní palety barev. Akci a dění žene kupředu špičkovej soundtrack s důrazem na minimalistické úderné tóny a ani dějově mi to nepřišlo až tak předvídatelné, byl jsem na okraji sedačky s tím kam se film posune dál. Vytknul bych že té akce mohlo být víc a i místama lepší střih v porovnání s Extraction / One Shot; nicméně jsem se i tak u filmu královsky bavil. The Contractor nabízí kvalitní syrovou akci se zranitelným hlavním hrdinou a s úderným pocitem naléhavosti, takže jsem měl pocit že to má brutální tah na branku. Mám chuť si to pustit znova. ()