Je 23. století a posádka složená z těch nejhorších vězenkyň se vydává na útěk napříč galaxií. Gang unese vězeňskou loď, aby našel souřadnice do Arkádie, bájného ráje, kde se zločinci mohou dostat na svobodu. (HBO Max)

Víteček

Velké varování: Seriál je nedokončený a nikdy dokončený nebude. pro mě osobně je to jeden z největších nedostatků, co může seriál mít a lituji, že jsem si to předem nezjistil, protože to končí extrémně otevřeně a téměř nic se nevyřeší. Pak je dle komentářů tady zřejmě také varovat před tím, že to je ohavná černá agitka. Což zřejmě znamená, že tam hrají v hlavních rolích i herci černé barvy pleti a nejen oni. Jako takové agitování si mohli odpustit. To mi chcete tvrdit, že černoši existují?! To určitě. Ještě takové přepisování historie. Kdo kdy viděl ve 22. století černocha? Nikdo, tak proč je tam cpou? Proč černošští herci nehrají jen role černých historických osobností? Tohle je zvrácenost. Stejně tak je tam obrovské množství homosexuality! Představte si, že je tam celý jeden (!) stejnopohlavní vztah ( a několik heterosexuálních). Opravdu, věřte mi. Nestyděli se a nacpali jich tam tolik. Co to má jako být? Vždyť to z toho úplně přetékalo, jak to tím množstvím bylo nacpané. Jako kdyby to tam dali v nějakém omezeném množství, budiž, ale tohle, to je trochu moc, nemyslíte? Jako seriál je to průměr, který má docela chabý scénář, ale dobře se na něj kouká. Za zrušení mám chuť ubrat hvězdu, ale protože je to tu z blbých důvodů podhodnocené, tak to neudělám. ()

Telemachus

Ne, tohle si sekeru nezasloužilo. Ač to začíná jako čistokrevné béčko a teprve s rozjezdem to občas sahá po A, je to furt hodně solidní runaway story, kde se člověk na ploše nuzných osmi epizod s postavami rychle sžije a zvykne si na jejich dynamiku. A to přestože je tam třeba takové zlatíčko jako Tula, kterou první tři epky chcete pozdravit krumpáčem. Svět je slušně a bohatě vymyšlený, rozhodně si nezadá s univerzy jako Firefly nebo Killjoys, podhoubí je dostatečně bohaté. Herecky jsou všichni v pořádku – někdo lepší, někdo horší – ale bohužel, a to je dost možná primární důvod zářezu, je hlavní hrdinka ale lautr totální dřevo. Savannah Steyn neumí zahrát nic! Nic. A celou dobu se tváří „Já to ale vůbec nechápu.“ Nebudu hnusný a neřeknu, že ji přetáhli z porna, ale ať mi nikdo neříká, že ho to během seriálu nenapadlo. Rozhodně bych se ale i přes její "um" díval dál a mrzí mě, že se podobně jako u jiného britského SF "Origin" nikdy nedovím, jak to mohlo pokračovat a dopadnout. Ale i když jsem dopředu věděl, že S2 nebude, tak nelituju, že jsem to dal. Jo a CGI vůbec nebyly marné. ()

cernakus

Efekty děsný, herecké výkony ještě horší. Scénář psaný infantilní negerskou homosexuální binárkou plný děr a wtf berliček. Navíc se tam za 8 hodin vlastně hovno stane. Přesto všechno se do toho člověk zakouká a tak nějak mu to uplyne. Je to taková jiná sci-fi, než jsme zvyklí na Severoamerickou produkci. Dejme tomu 50,1% ()

zipacna

Děsně britsky korektní věc. Hodně černochů a většina jejich nepřátel jsou běloši. Hodně homosexuality, protože to je teď in. Hodně drog, ale taky poučení, že drogy jsou špatné. - Když vezmu tenhle seriál jako celek, tak se mi to líbilo. Příběh mě zaujal, dokonce bych si přál druhou sezónu. Ale já prostě nejsem schopen vytvořit si nějaký kladný vztah k postavám, které jsou vraždící sociopati. Už od dob Dextera, kdy měl divák asi soucítit s masovým vrahem. Kromě představitelky Dr. Emmy mi přišli všichni ostatní herci hodně nesympatičtí. Ale na druhou stranu podle mě nejsou prkenní a své role zahráli dobře. - Naopak vítám poměrně skvělé digitální efekty, na britskou televizní tvorbu více než dostačující.  - Já seriál rozhodně musím doporučit milovníkům space opery, protože "mytologie" světa, ve kterém postavy žijí není nezajímavá, digitální triky stojí za to a je zde poměrně dost skvělých nápadů. Za mě 75%. ()