Zamilovaný

• Taiwan Dang nan ren lian ai shi (viac)

Zadluženou ženu pečující o nemocného otce navštíví dobrácký vymahač dluhů, který místo jejích peněz zatouží získat její srdce. (Netflix)

Lenka.Vilka

Neb když si myslíte, že dostanete něco...ale potom dostanete něco jiného a možná ještě víc. Protože tenhle film byl opravdu milé překvapení. Jako hodně milé. Protože mě opravdu nenapadají věci, které bych snímku mohla vytknout. Začátek je opravdu dost ujetej. Sice originální způsob, jak se s někým seznámit, ale určitě ne ideální. A celkově je první polovina v hodně momentech docela odlehčená. Já si kolikrát říkala, jestli to není už moc. Jenže ono to tam dávalo smysl. Protože každý, kdo viděl už nějaký podobný film, tak samozřejmě čeká, kdy přijde "ta poslední akce, kdy se všechno posere". A od té doby šlo všechno z kopce. Jak ve filmu, tak se mnou jako s divákem, protože já a moje emoce jsme si dost přestaly rozumnět. Já už jenom nonstop brečela. Protože potom to přehodí na brutální drama, ještě mnohem víc. Takže jo, možná to ve svém základu působí strašně předvídatelný, ale to za mě není pravda. Já tedy hned od začátku očekávala konec jako třeba ve filmu Londýnský gangster, rozhodně ne tohle. To mě překvapilo. Navíc je moc fajn, že právě ta druhá polovina trochu změní styl vyprávění. A je to ještě víc úplně ve všech ohledech. Takže jo, vážně fajnově natočený, celý takový milý a když budete na konci úplně v háji, tak film splnil svojí funkci. (Já se původně chtěla jenom podívat na kousek začátku, jestli to za to stojí a nakonec jsem dokoukala až do konce a raději ani nebudu říkat, kolik věcí tím pádem přeskočilo v listu. Protože já na film narazila úplně náhodou dneska dopoledne. Takže jsem moc ráda, že jsem to nakonec viděla hned celé. To jsem nečekala. Takže moc fajn.) ()

sarulefilm

Myslím si, že jde o průměrný romantický film, který má občasné velmi silné momenty (hlavně ke konci) a občasné docela špatné momenty. Příběh mi přišel celkem předvídatelný a hlavně ne moc originální. Hlavní hrdina hrál dobře, ale hlavní hrdinka mi nesedla hlavně kvůli minimalistickému herectví, což z ní dělalo velmi odtažitou postavu. Ale líbila se mi kamera a mizanscéna a ke konci byly nějaké momenty opravdu strhující, kdy se zvedlo herectví obou hlavních představitelů. Ale celkově to ve mně nezanechalo velkou stopu a myslím, že na film za pár týdnů úplně zapomenu. ()

Arsenal83

Veľmi ťažká romanca, ktorá začína tak zľahka. Mladé dievča v trabloch a exekútor, ktorý je najprv neľútostný a ona dokonca riskuje svoje vlastné orgány, ale láska všetko zmení. Najprv celkom vtipné, potom romantické, lenže objaví sa aj tragédia a nie len jedna. Ťažký film, ktorý prináša mnohé slzy. Bez vreckoviek to sledovať nejde. ()

Aljak

Nevšedná "romantika", ktorá rozhodne vyniká svojim originálnym scenárom a zápletkou. Bolo to síce zaujímavé, ale nebola to zrovna moja šálka kávy. Cheng mi bol od začiatku poriadne nesympatická, a aj keď ho počas deju Láska zmenila, stále som mal z neho taký podivný dojem apatie. Ale musím uznať, že pod tým drsným povrchom sa napokon predsa len skrývala romantická dušička. Mimochodom, toho pátosu bolo v závere akosi príliš. Aziatská dramaturgia to ešte viac zveličila... ()

kklepkaa

Nevšední dospělá romance z lichvářského prostředí, kde v závěru se bez kapesníčků prostě neobejdete. Celé to stojí na ústřední dvojici, která před kamerou předvedla skvělé výkony. ()