silentname

Tak "Love-40" ma nejako výrazne neoslovil. Myslím si, že niekde pod povrchom tam drieme celkom dobre vymyslený príbeh, ktorého rezolúcia spracovaná celkom schopne. Myslím si, že keď sa všetky postavy dočkajú svojho cieľu, tak to funguje. Okrem toho je super, že tento film dokáže zobrať niektoré klišé a prekvapivo ich do toho posadiť bez toho, aby to pôsobilo gýčovito. Skôr mám pocit, že to spravia vtipnejšie. A tak to funguje. No film podľa mňa nepomáhajú 2 veci. V prvom rade je neskutočne pomalý. Toto je komédia a má to proste mať švih. Nepotrebujeme sa plácať vo veciach a nejako chodiť okolo horúcej kaše. No tento film to nevie. Pôsobí dlhšie než v skutočnosti je. A druhým problémom je, že tu máme veľké množstvo postáv, ktoré nevedia ostať ticho a zaplnia priestor celého filmu neskutočným množstvom zbytočných monológov. A možno sprvu je to celkom vtipné, no keď si uvedomíte, že to budete musieť prejsť znovu a znovu a znovu a je to pre postavy akosi prirodzené reagovať týmto štýlom, tak je to fakt otravné. A nie je horší príklad ako keď si vezmeme toho írskeho tenisového komentátora, ktorý celú dobu rozpráva zlé vtipy, ktoré nie sú vtipné. A to, že niečo nie je vtipné a postavy to vedia neznamená, že sa to vtipným stane. Takže film je v tomto dosť mix. Čakal som väčšiu dávku dobrej komédie, no čo už? Hodnotenie: C+ ()