Jeden z najkrajších filmov o dospievaní, aký ste kedy videli. Režisér George Clooney (dvojnásobný držiteľ Oscara) nakrútil príbeh o snahe začínajúceho spisovateľa (Tye Sheridan) naplniť svoje romantické a profesionálne ideály. Na barovej stoličke svojho sympatického strýka Charlieho (Ben Affleck), ktorý zastupuje jeho neprítomného otca, šikovný chlapec JR spoznáva úskalia dospievania a množstvo štamgastov a ďalších postáv Long Islandu. (HBO Max)

drackula

Príbeh o disfunkčnom vzťahu syna a otca, ktorého pri dospievaní a prakticky vo všetkých dôležitých momentoch zastupuje strýko, ktorého skvele zahral Ben Affleck. Žiadny dokonalý happy-end na všetkých frontoch, ale napriek tomu dobre natočený "feels-good" film. 80% Amazon ()

spikey1

George přebírá štafetu Allena? V jeho několika-aktovce nevidíme život neurotických obyvatel New Yorku, ale pracující třídy předměstí. S nadhledem procházíme dospívání synovce majitele baru, kterému je otcovskou figurou. A i když život a situace ukázané v tomhle až divadelním fláku umí být těžší, pěkně to pro účel vypravěče zapadá, nedrhne a pokud přijmeme jeho hru. Zůstává po závěrečných titulcích to správný pálení v nosu. ()

Danikaa

Tento film plynie ako pokojná rieka. Dokazuje nám že detstvo môže byť pekné aj bez otca, ak máte takého úžasného strýka, akým Ben Affleck bol. Synovcovi poskytol spoločnosť, lásku aj cenné rady do života. A v rámci možností aj finančnú podporu. Všetko sa to odohráva v príjemnej atmosfére, až máte chuť, byť tam s nimi. Čarovné detstvo vystriedajú roky na univerzite a nakoniec sa vyfarbí aj otec, ktorého JR pozná len ako hlas z rádia.  Celkom rada si to niekedy zopakujem. ()

sedm.1

Pro mě mají filmy George Clooneyho jeden společný rys, a to že v naprosté většině v nich alespoň pro mě vítězí forma nad obsahem, což platí právě i nyní pro The Tender Bar. Clooney jako režisér je totiž na jednu stranu určitě mistrem navození atmosféry a především stylu, k čemuž přispívá i fakt, že velmi často točí dobové filmy, které k této jeho přednosti jen přispívají, na druhou stranu ale je stejně tak i faktem, že ve valné většině toho po příběhové stránce jeho filmy příliš nenabízejí, což opět platí právě i pro The Tender Bar. Tudíž zdejší zpracované memoáry nepřinášejí prakticky nic, co by stálo za řeč. O nějaké ucelené zápletce, s jasnou dějovou linií, se zde nedá hovořit, takže tu jde spíš o sled jednotlivých epizodek, a ať už během dětství, tak ani v teenagerovským věku, či při prvních krůčcích v dospělosti hlavního hrdiny se zde nevyskytují žádná zajímavá, poutavá, či jinak výrazná místa, navíc nefungují žádné dramatické okamžiky, nevyskytují se ani vyhrocenější momenty, naprosto chybí emoce, pokusy o odlehčené chvilky se též zcela míjejí s účinkem, prostě po všech těchto stránkách není The Tender Bar vůbec záživným snímkem, který by si za cokoliv z toho zasloužil pozornost. Naštěstí ale jak pro Clooneyho, tak hlavně pro diváka, film disponuje, tedy krom působivého zmiňovaného stylu a atmosféry, ještě množstvím výrazných postaviček, samozřejmě na čele s postavou dědečka, ztvárněnou Christopherem Lloydem a především pak strýčkem Benem Affleckem, který tu skutečně dominuje herecky asi nejvíc, a myslím, že svým výkonem zavřel spoustě svých kritiků alespoň krapet huby. Já mám každopádně ve výsledku z této podívané poměrně rozporuplné pocity, The Tender Bar má tedy svá výrazná pozitiva, ale samozřejmě stejně tak i negativa, každopádně pro mě osobně se jedná spíše o opravdu dost mdlý film, který si nelze příliš kvůli čemu užít. ()

Lukoboss

Trochu chlapskej film, řekněme (což mně vůbec navadí a v dnešní době je to už skoro vzácnost), ale zároveň s G. Clooneym za kamerou působí uvěřitelně, lidsky a tak nějak mile. I když se náš hrdina potýká s různýma nástrahama v životě, což se prostě stává, tomu neunikne nikdo, netlačí se tady na přílišný drama, romantiku, ani na nějakou akci - divákovi je to podávaný tak nějak "normálně". Asi to neumím úplně popsat, ale je to tak (protože co je vlastně dneska "normální", že!?). B. Afflecka tady vidíme v trochu netradiční roli, ale je výbornej, stejně tak i postavičky štamgastů z baru, kteří tam sice popíjí každej den, ale jsou tak hodní a laskaví k hlavní postavě (i když svým svérázným způsobem), že vykouzlí jemnej úsměv. Role sedí všem, i hlavnímu záporákovi, kterým je tady biologickej otec. Vlastně se tomu dá máloco vytknout, ale obávám se, že jsem to viděl jednou, znovu nemusím a za nějakou dobu na ten film zapomenu. Přesto vyloženou kritiku v rukávu nemám. P.S.: "Kdo chce být právníkem, jde studovat práva. Nakonec dostane diplom. Tam je úředně potvrzeno, že je právník. Tak je to s většinou povolání. Ale spisovatelem se člověk stane, jakmile se rozhodne. Bez diplomu. Musí to dokázat aspoň sám sobě." ()

Pat.Ko

Pekný príbeh dospievania spočiatku malého chlapca, ktorý od strýka dostával najlepší možný vplyv. Postava JR samozrejme bola celkom dobre rozvinutá, takisto aj mama JR nezaostávala, no najviac zaujímavou postavou bol rozhodne prostý strýko Charlie. Verím, že režisér George Clooney urobil tie najlepšie rozhodnutia aké mohol, a určite to vo filme bolo vidieť. Ben Affleck určite mal najväčší podiel na úspechu tohto filmu, jeho herecký výkon bol dokonalý, veľmi presvedčivo preniesol emócie a postoje do svojho výkonu, Tye Sheridan sa taktiež ukázal v dobrom svetle, dúfam, že od neho uvidíme ešte niečo dobré v jeho podaní. Samozrejme musím pochváliť aj malého Daniela Ranieriho, ktorý v prvej polovici hviezdil. Na to, že od filmu som nemal veľké očakávania, musím povedať, že som celkovo spokojný. Film mal dobrý príbeh, slušný vývoj a čo sa týka klišé, neboli prezentované vážnym tónom. 8/10 ()

kolemjdouc

Celých pět je jen za malého JR a Afflecka. Jak dole píše moje oblíbenkyně emma53 ,Affleck tady byl úplně jiný Affleck. On se vlastně nikdy moc netváří.Komických rolí moc nehrál...už jste ho viděli se někdy přímo na kameru smát??Já pár krát a vypadá jako když řžá kůň. Na kameru to nevypadá dobře.Kazí mu to image.On to asi ví. A dál Klúny nijak neřešil, že velký JR se tady podobá malému JR asi jako chrám svatého Víta žižkovské věži. A filtr na kameře -  to fakt musí být??? Jak píšu,celých pět jen za malého JR a Bena a celkový dojem je tak,s bídou, ani ne na třech bodech. ()

filipvrbik

Hrozná nuda, celý film naprosto o ničem, vůbec nechápu, co to dělá v červených číslech. Co mi tedy brání v dání odpadu? Asi herecké výkony Bena Afflecka a Tye Sheridana...30% ()

mclenin

Film v podstate o ničom, príbeh plynie ako život sám, nič zásadnejšieho sa tu vlastne neudeje ale veľmi dobre sa na to pozerá. Taký feel-good s mäkkými okrajmi, Ben Affleck výborný. ()

Macias

Z Bena Afflecka roste hroznej sympaták i charakterní herec. Nejdůležitější postava celeho filmu, jinak o ničem. Nechápal jsem, co na tý holce vidí ()

Rockerman

Vlastně je to hodně příjemný a přes všechny problémy budoucího spisovatele pozitivní film. Lze zde najít několik plusů a ten největší, možná trochu překvapivě je Ben Affleck. Role strýce Charlieho mu sedla. Nemohu se ale zbavit dojmu, že jsem čekal něco víc. Tohle protloukání se životem až k vysněnému cíli je fajn, ale chyběla větší síla. Nicméně děj je situován do osmdesátých let minulého století a člověk by čekal nějaký projev rasové diskriminace, ale spíš to vypadalo, že i před čtyřiceti lety na černých životech záleželo. ()

Tomash58

Kdo je J.R. Moehringer jsem neměl absolutní tušení. A jsem rád, že teď už to vím! Podívám se na nový film, na streamovací platformě (tedy prakticky zadarmo) se slušným hereckým obsazením? Proč ne! A jsem tak rád, že jsem to udělal. Přiznávám, není to nic výjimečného, něco, co by člověk už vlastně neviděl. Ale sakra, ono to funguje. A skvěle! Ben Affleck není žádný můj oblíbenec a pořád si stojím za tím, že jako herec je takový nevýrazný. Sem ovšem padnul skvěle a jsem rád, že ho Clooney obsadil. Věřím a myslím si, že tenhle film nejspíš zapadne a ani s hodnocením to nebude nic světoborného. Kdo chce ale vidět vlastně úplně obyčejný film, který je prostě po všech stránkách perfektně zvládnutý, tohle je perfektní volba! Tak doufám, že za nějaký čas tu bude víc (mnohem víc), než současných 150 hodnocení :) ()

rivah

Klasické rozvolněné drama o chudší střední třídě, seznámí nás s malým klukem a pak mladíkem, jak jsou poučováni....Nic moc, vše jen tak přešumí kolem.(50%) ()

IEO10

Překvapivě příjemný film založený na vzpomínkách syna, jehož vzorem je cool strejda. Jednou za čas se mi poštěstí vidět obyčejnej film ze života, kterej mi svou atmosférou a stylem vyprávění neskutečně sedne a tohle je jeden z těch případů. Skvěle vykreslené prostředí 70. a 80. let v Americe spolu s parádním soundtrackem, jen umocňuje pohodovej pocit z filmu. Ben mi v posledních filmech strašně herecky sedí a tady je po Cestě zpátky opět tahounem snímku. Doufám, že výběr jeho rolí v budoucnu bude v podobném duchu. George Clooney vytvořil melancholickej  film z místa, kde by chtěla vyrůstat většina z nás a já se u toho skvěle bavil. 8/10 ()

Brooks

Z Clooneyho režijnej filmografie asi najmenej ambiciózny avšak o to sympatickejší film. Feel-good atmosférou lokálneho baru so všetkými jeho štamgastami tvoriacimi jednu veľkú rodinu. Jemne zdramatizovaný verne vystihnutým tápaním dospievajúceho muža, jeho vzletmi a pádmi v citovom živote, neúspešnými pokusmi o zaradenie sa do spoločnosti. A dojemný myšlienkou chýbajúcej otcovskej figúry na ktorej, ako sa dozvieme zo záveru, zas tak nezáležalo, pretože tu vždy bol niekto iný, kto počúval, kto sa zaujímal. A ako bonus sympaťák Affleck v najlepšej úlohe jeho kariéry. Veľmi príjemné 4*. ()

Ninivius

Větší část příběhu je víceméně o ničem a celé se to tak nějak vleče až do konce.  Co filmu hodně pomáhá je atmosféra 70-80. let, klasická Amerika, výborný soundtrack, režie a v první řadě herecké obsazení, zvláště pak Ben Affleck a Tye Sheridan. Memoáry jsem nečetl ale co jsem slyšel tak pojednávají více o samotném baru a místních štamgastech, možná se stačilo jen trochu víc držet předlohy. Tender Bar neurazí ale bohužel ani nezaujme, fajn podívaná na klidný večer na kterou ale nejspíš další den zapomenete. ()

papadoce

“Niekedy totiž vlastná hlava nie je ten najlepší nápad.” George herec je špička. George režisér je priemer až podpriemer, teda s výnimkou jedného filmu. Ale ja sa nebojím žiadnej skúšky, že áno. Dokonca ani Bena Afflecka v hlavnej úlohe, lebo on je presný opak Georgea. Čiže otrasný herec, ale parádny režisér. Z toho vyplynula na konci logická otázka. Dopadlo by to inak, keby si role vymenili a každý by robil to, čo mu ide najlepšie? Toto je mužský film. Nie najvydarenejší, ale mužský a to bola príjemná zmena vidieť svet racionálne. Vzťah medzi chlapcom a strýkom bol vykreslený úžasne. Bol dokonalou náhradou otca. Niektoré scény mi prišli akoby nedotiahnuté, bez pointy na konci. Mne osobne tá pointa chýbala, aj keď chápem, že to bol zámer. The Dickens bar bol perfektné miesto. Páčil sa mi ten koncept kníh a pubu. Skutočných kníh, takých s rozumom. Je to taký nevšedný protipól. “Vraj sa cítiš na Yell trochu neistý. Je to ako vo väzení. Všade je to ako vo väzení. Musíš nájsť kápa čo tomu velí a vyrvať mu pľúca z tela.” Tak takúto radu musím dať všetkým svojim deťom, keď pôjdu na školu 😁. A mimochodom, ľúbim ťa stále najviac. Patrím k tebe, vieš? ()

Charvy.666

Naprostá indie dokonalost!! Film který vám vykouzlí na tváři úsměv který vydrží až do konce závěrečných titulků a vlastně i potom.  Lily Rabe je v roli matky úžasná, Bena Afflecka by jste chtěli za strejdu okamžitě, parta štamgastů v rodinném baru super. Tohle mne opravdu dostalo. Paráda! ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (viac)

George Clooney není na prodej

George Clooney není na prodej

04.12.2021

Hollywoodské hvězdy často více než na filmech vydělávají v reklamě - kolikrát jste v poslední době viděli George Clooneyho ve filmu a kolikrát jen pít Nespresso? Jedna firma ale zjistila, že slavnou… (viac)