Jeden z najkrajších filmov o dospievaní, aký ste kedy videli. Režisér George Clooney (dvojnásobný držiteľ Oscara) nakrútil príbeh o snahe začínajúceho spisovateľa (Tye Sheridan) naplniť svoje romantické a profesionálne ideály. Na barovej stoličke svojho sympatického strýka Charlieho (Ben Affleck), ktorý zastupuje jeho neprítomného otca, šikovný chlapec JR spoznáva úskalia dospievania a množstvo štamgastov a ďalších postáv Long Islandu. (HBO Max)

Chrustyn

Takové to malé, příjemné americké drama. Příjemný film, který nijak nestrhne ani nepřekvapí, ale nenudí, má příjemné herce a divák při jeho sledování nemá pocit promarněného času. ()

Marze

Chvile mezi JR a stryckem Karlem jsou plne neznosti, jak napovida nazev filmu. A take humoru. Jsou tu i slzy. Affleck je tise vynikajici. Zobrazil Karla pekne lineho a mirneho. Postav ve filmu moc neni. Celkove je tenhle napoj zapomenutelny. ()

Lacike

Námet je strašne obohratý. Proste ďalšie sfilmované memoáre nejakého spisovateľa v ktorých sledujeme jak vyrastal. Samozrejme nesmie chýbať chudoba, zlé vzťahy s niektorým z rodičov atď, atď. Napriek všednosti je príbeh týchto filmov zaujímavý, ale je často podaný strašne nezáživne. To nie je tento prípad. Prvá polovica v ktorej sledujeme hlavného hrdinu v mladšom veku, je neskutočne svižná a aj tie prvoplánovo nepríjemné scény sú podané s nadhľadom a celkom rýchlo odbité. Čo myslím ako klad, lebo sa to zbytočne nekonečne nenaťahuje. V druhej polovici, keď sa hlavný hrdina dostane na univerzitu, tempo spomalí a príliš to začne prešľapovať na mieste ohľadom otravnej romantickej línie. Popritom som rozmýšľal aká bude teda hlavná pointa, ktorou to uzavrú. Prekvapivo tá, že hlavnému hrdinovi konečne dôjde kto je jeho "skutočným" otcom. Pritom divák to vedel prakticky od začiatku. Ale dobre, každý hlavný hrdina nemusí byť nejaký veľký mysliteľ. Celkovo je teda film za tri hviezdičky, ale štvrtú si film rozhodne zaslúži za Affleckovu postavu skvelého strýka, ktorý celý film hlavnému hrdinovi radí a postupne sa stane hrdinovým skutočným veď viete kým. Tak dobrú, sympatickú, pohodovú úlohu, ktorú si celý čas evidentne užíva, Affleck už dávno nemal. 7/10. ()

Borrtex

Přirozená a všestranně inspirující tvůrčí procházka po cestě za americkým snem. Příběh originálně soustředěný více na dobové pozadí sedmdesátek a na typicky jednoduchý a přitom srdce naplňující životní styl jedné prosté americké rodinky. V jednoduchosti je zkrátka síla. Hold doors, be good to your mother, have some stashies in your wallet, and own a fucking car. ()

slord

Príjemné indie, pri ktorom budete mať stále úsmev na tvári a budete chcieť, aby bol Ben Affleck váš strýko. Nie je to síce nič prevratné, ale celkom som si to užil. Po tom Midnight Sky si to George Clooney u mňa trošku vyžehlil. 7,5/10 ()

scroochy

Nezajímavý film o nezajímavém životě nezajímavého člověka. Zachraňuje to jen skvělá Affleckova postava. Jinak je to celé dost o ničem a bez pointy. Nebo možná film sází na to, že divák už předem ví, kdo je J.R. Moehringer a čím je zajímavý, ale já to nevěděl (ani jsem předem nevěděl, že film bude memoár). ()

Remedy

Něco podobného mi v mém současném diváckém repertoáru už dlouho chybělo. Příjemný komorní příběh odehrávající se mezi 70. a 90. léty minulého století je dalším sympatickým příspěvkem do coming-of-age žánru. Samotné vyprávění může chvílemi působit trochu sterilně, protože všechny motivy jsme v lepším či horším zpracování už mnohokrát viděli, ale to není samo o sobě překážkou k dobrému zážitku. Navíc Ben Affleck tu hraje civilně v nejlepším slova smyslu a pokud se bude podobných rolí držet i do budoucna, tak se rozhodně zlobit nebudu. [60%] ()

M.i.k.e

hodně příjemné coming of age indie retro,ve kterém se vlastně nic zásadně dramatického neděje,ale od samého začátku dokáže pohltit svojí příjemnou atmosférou,díky které bych chtěl okamžitě žít v Americe sedmdesátých let.Hodně nahoru to táhne obsazení,jemuž vévodí (trochu překvapivě) Ben Affleck,pro nějž je to nejlepší role za poslední roky a takového strejdu by bral z (a)fleku každý.Pro Clooneyho - režiséra zatím - z mého pohledu - jeho nejlepší kousek (neviděl sem jeho první dva režijní počiny)...80% ()

Aljak

Nebolo to zlé, ale vo svojej podstate to nebolo ani nič extra výnimočné. Celý príbeh pozostáva z dvoch časových rovín, kde sledujeme malého JRa (teda jeho detstvo) a veľkého JRa (teda jeho dospievanie/dospelosť). Oveľa viac ma však bavilo to turbulentné detstvo bez otca, ktorého suploval sympatický strýko. To bolo skutočne chytľavé a miestami až dojemné. JRova dospelosť a štúdium na Yale ma až tak nebavilo, a celkovo mi ten chlapec prišiel až príliš ambiciózny, takže tým si moje sympatie isto nezískal. 3* ()

William_

6/10. Film si vzal na paškál až příliš moc témat a myšlenek a dokázal kvalitně odvyprávět asi tak čtvrtinu z toho co si předsevzal. Nejvíce mě bavila první 45 minutovka, pak se z toho stal mišmaš a děj tvůrcům utekl a celé to působilo jako by nikdo nevěděl co a jak chce odvyprávět. Musím ale dát kredit Affleckovi ale i blondýnce Lily Rabe, která je nejsympatičtější mamka ze všech filmů podobného žánru (feel-good movie ze 70. let 20. století). Jen je škoda, že byla na konci filmu její linka tak ošklivě a zkratkovitě ukončena. I přes jakousi zkratkovitost se jedná o velice příjemnou jednohubku s naprosto nadupaným dobovým soundtrackem. ()

Juto

Príbeh filmu sa začína rokom 1973. JR a jeho matka sa musia nasťahovať späť k jej otcovi (Christopher Lloyd). Je to dom plný rozšírenej rodiny vrátane strýka Charlieho (Ben Affleck). JR nepozná svojho dlho neprítomného nezodpovedného otca a strýko Charlie, ktorý vlastní miestny bar, sa stáva jeho otcovskou postavou. JR (Tye Sheridan) ako staršie dieťa splní želanie svojej matky získať vyššie vzdelanie. Režisér George Clooney je dobrý remeselník, ale tento príbeh potreboval niečo navyše. Samozrejme, ústrednou témou je postava otca v živote mladého chlapca. A aj preto by sa mal film viac sústrediť na hlavnú tému. Úprimne povedané, film potrebuje viac Bena Afflecka, ktorý podáva jeden z jeho najlepšch výkonov. Nemal byť vedľajšou postavou. Nie som si istý, či Clooney má víziu ako režisér. Ale zas sa mi druhá polovica filmu páčila svojou jednoduchosťou. JR sa zamiluje a film sa viac sústreďuje na radi Bena Afflecka, čo spôsobuje ľahký humor, čo bolo zábavné. Celkovo v tomto nedramatickom príbehu o dospievaní sú zaujímavé momenty ľudskosti a humoru. 6/10 ()

laik_60

príbeh chlapca, vyrastajúceho bez otca korý si hľada svoje miesto v živote, hľada akoby sám seba, čo je , kto je a čo ho čaká, a k tomu mu napomaha vzborny Ben Affleck. ()

elanius

(81/2022) / Krásny, jemný, malý rodinný filmík v ktorom je všetko umne nadávkované. Film nejde dejovo do žiadneho extrému, je príjemne pomalý a predvídateľný. Priznávam, mám to takto rád a George Clooney mi vyslovene polahodil. Kto by povedal, že Ben Affleck dokáže podať takýto parádny a celkom specifický výkon, skvelá voľba. Presne týmto smerom by mali ísť streamovacie spoločnosti, kvalita xa rozumný peniaz. (8/10) ()

hroubek

Hodně sympatický feel good film. Něžný bar je pohodový a příjemný film s dobrou atmosférou a fajn soundtrackem. Režisér George Clooney odvádí velmi dobrou práci. Více, než na nějakou převratnou filmařinu se sazí na práci s postavami a vyprávění o tom, jak se chlapce stává muž, a co je v životě důležité. A tohle se Clooneymu povedlo natočit dost dobře a uvěřitelně. Jeho civilní režie se k tomuto příběhu hodně hodí a navíc si Clooney sehnal velmi přesné obsazení. Vím to už několik let, že je Ben Affleck výborný herec a jsem rád, že zde to uvidí další lidé. Affleck má skvěle napsanou postavu a zahrál jí parádně a je radost na něho koukat a poslouchat jeho pravdivé moudra. Skoro každý by chtěl mít takového strejdu. Tye Sheridan je sympaťák a umí hrát a pokud bude dostávat dobré role jako má tady, tak se v Hollywoodu neztratí. Lily Rabe znám převážně ze série American Horror Story a musím říci, že pro mě bylo opravdu osvěžující jí vidět hrát trochu jiným způsobem. Daniel Ranieri je hodně šikovný a snad se mu povede se prosadit, jelikož talent na to má. Velkou radost mi udělal Christopher Lloyd, který i na menší prostoru dokazuje, že je pan herec. Jak už jsem psal, film má pohodovou atmosféru, nikam se nespěchá a celé to hezky plyne. Něžný bar je moc fajn feel good film, který sice nepřináší nic nového, ale díky přesnému obsazení je radost na něj koukat. ()

LizianShaw

Po Last Duel a Tender Bar, Ben Affleck dokazuje, že nepotřebuje temného rytíře, aby stále rozjížděl svoji kariéru. Na padesátku je to neskutečný štramák a taky jsem rád, že jsem konečně našel film, u kterého si má rodina nemyslí, že koukám jen na "brutální výplachy pro děti." (ale samozřejmě mě u tohohle filmu zaujali obzvláště Batman, Cyclops a Wilder :)) ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (viac)

George Clooney není na prodej

George Clooney není na prodej

04.12.2021

Hollywoodské hvězdy často více než na filmech vydělávají v reklamě - kolikrát jste v poslední době viděli George Clooneyho ve filmu a kolikrát jen pít Nespresso? Jedna firma ale zjistila, že slavnou… (viac)