Jeden z najkrajších filmov o dospievaní, aký ste kedy videli. Režisér George Clooney (dvojnásobný držiteľ Oscara) nakrútil príbeh o snahe začínajúceho spisovateľa (Tye Sheridan) naplniť svoje romantické a profesionálne ideály. Na barovej stoličke svojho sympatického strýka Charlieho (Ben Affleck), ktorý zastupuje jeho neprítomného otca, šikovný chlapec JR spoznáva úskalia dospievania a množstvo štamgastov a ďalších postáv Long Islandu. (HBO Max)

Fr

„KDYŽ PŘEČTEŠ DOST KNIH A BUDEŠ MÍT ŠTĚSTÍ, MŮŽEŠ SE STÁT  SPISOVATELEM…“   Takovej ten naprosto obyčejnej film (příběh), ve kterým se mísí poetika dospívání (po boku strejdy) s rodičovskou hrdostí a lidskou normálností a ve kterým se  (- a to kurva asi hlavně!), musíte aspoň trochu poznat. Takže pro někoho emociální záležitost, pro jinýho nuda. Film pro starší a pokročilé a ty, kteří věří, že zajímavost je dar. P.S.: vono udělat fajn film „vo ničem“ je taky kumšt…   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2005 napsal JR Moehringer, neznám. 2.) Zabývám se učením „chlapovědy“.   ///  Thx za titule „Tomáš Lenikus“.                  PŘÍBĚH  *****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Borrtex

Přirozená a všestranně inspirující tvůrčí procházka po cestě za americkým snem. Příběh originálně soustředěný více na dobové pozadí sedmdesátek a na typicky jednoduchý a přitom srdce naplňující životní styl jedné prosté americké rodinky. V jednoduchosti je zkrátka síla. Hold doors, be good to your mother, have some stashies in your wallet, and own a fucking car. ()

silentname

Klobúk dole pred Georgeom Clooneym za tento film. Jeho posledné 2 režijné projekty ma veľmi nenadchli, no v prípade "The Tender Bar" si myslím, že si konečne našiel projekt, ktorý sa mu podarilo spracovať presne tak, ako bolo treba. Film v jadre asi nemá úplne originálny alebo veľmi kreatívny príbeh. Keby sme si to zobrali na drobné, tak je to v podstate len film o dospievaní jedného chalana, ktorý vyrastal bez otca. No sú 3 veci, ktoré robia tento film vynikajúcim. Postavy, spracovanie a atmosféra. Všetky postavy v tomto filme sú podľa mňa skvelé. No najlepší je tu asi strýko Charlie v podaní Bena Afflecka. V tejto role bol absolútne pefektný. Tye Sheridan sa opäť ukazuje ako šikovný herec a rovnako oceňujem aj prítomnosť Lily Rabe a Christophera Lloyda. Film je podľa mňa veľmi príjemný a človeka naplní pozitívnou energiou. V tom mi vyhovuje asi absolútne najviac. Každá momentka je dobre zachytená a má v sebe veľkú dávku srdca. Neviem čo by som filmu nejako vysoko vytkol. Jednoducho skvelý film, ktorý človeka naplní veľkou dávkou pozitívnej energie. Hodnotenie: A ()

Juto

Príbeh filmu sa začína rokom 1973. JR a jeho matka sa musia nasťahovať späť k jej otcovi (Christopher Lloyd). Je to dom plný rozšírenej rodiny vrátane strýka Charlieho (Ben Affleck). JR nepozná svojho dlho neprítomného nezodpovedného otca a strýko Charlie, ktorý vlastní miestny bar, sa stáva jeho otcovskou postavou. JR (Tye Sheridan) ako staršie dieťa splní želanie svojej matky získať vyššie vzdelanie. Režisér George Clooney je dobrý remeselník, ale tento príbeh potreboval niečo navyše. Samozrejme, ústrednou témou je postava otca v živote mladého chlapca. A aj preto by sa mal film viac sústrediť na hlavnú tému. Úprimne povedané, film potrebuje viac Bena Afflecka, ktorý podáva jeden z jeho najlepšch výkonov. Nemal byť vedľajšou postavou. Nie som si istý, či Clooney má víziu ako režisér. Ale zas sa mi druhá polovica filmu páčila svojou jednoduchosťou. JR sa zamiluje a film sa viac sústreďuje na radi Bena Afflecka, čo spôsobuje ľahký humor, čo bolo zábavné. Celkovo v tomto nedramatickom príbehu o dospievaní sú zaujímavé momenty ľudskosti a humoru. 6/10 ()

verbal

Taxem sem, bájdzvej, zas jednou tejknul propr luka, natáhlo mě až na pjúka a ryelajznul jsem, že tu musím ten banč dykhedů opět prytymač vykantovat! Na nějakých fifty zvratků jsem tu totiž kauntnul plných jedenáct „fílgudů“ a ívn jednoho ultralingvistického „gůdfila“! No to mi teda pošituj bek, haumač přitroublých zkurvených zaprodanců, co oubvijsly neovádaj svůj krásný rodný lengvič, nebo kantčusů, kteří sinkujou, že jim nekoncepční jusyč trapných anglicismů snad prodlouží dyka či přifoukne tytsy, načež to z nich mejkne děsně kůl píply, tu má právo vomitovat!!! Styďte se, ubozí nekulturní retardéři, blahoslavení zabijáci mateřštiny a sráči na hroby svých předků! Vždyť čeština má nejméně stokrát vyšší vyjadřovací potenciál a asi tak o milión více krasojazyčných kudrlinek a vyfikundací než to megastupidní esperanto pro zdegenerované trotly! Tak kupříkladu v souvislosti s popisem inkriminovaného veledíla … Aha, tak ne, tady vás mrdám a nepomůžu, protože jsem se u tohoto nevydržitelně nekonečného čekání na kokota vskutku dobře necítil. Dokonce bych se nebál říct, že jsem se cítil špatně, místy až úplně napiču, otráveně jsem se převaloval, počítal hrboly v omítce, sledoval, jak mi rostou nehty a marně sto minut čekal na nějaký sebemenší dramatický prvek, dějový zvrat, zajímavý vývoj nebo třeba jen chvilkové prcání drobného hospodářského zvířectva, které by tu táhlou sentimentální prudu alespoň trochu oživilo. POZOR!!! Následuje bojler – nebojler, protože tím žádné překvapení dozajista nezkazím, neboť ani zmrd nebere. Je to přesně takhle: Budoucího malého rádoby „spisovatele“, který patrně buď unudil Pulicera xmrti, nebo skvěle kouřil, potratili koncem šedesátých let do ideálně idealistické rodiny vymletých socek. Fotr, tak trochu chuj, tak trochu hochštapler, se na tak trochu těžce nekvalifikovanou matku, patrně oprávněně, ihned po potratu vysral, a ta se musí sestěhovat do cigánského baráku s prdícím dědkem a bandou Lakatošů. A tak první polovinu filmu ten zmutovaně vypadající spratek sedí u cesty, vzdychá a vyhlíží tatínka, který na něj ostentativně jebe. Naštěstí však má doma brutálně bezmiminckého strýce s obličejovou obrnou, jenž je taky tak trochu chuj, ovšem děsivě přechytřelý, a tak neustále trousí lidová filosofická moudra, hlubší než Mariánský příkop, jakož činí i lopatí osazenstvo jeho Něžného baru, kam fracka pravidelně bere na vysokou školu života, asi aby neskočil pod auto nebo tak. Do toho máma sem tam dostane práci, sem tam raka, avšak nic seriózního, dědek si občas usere a než se nadějete, třičtvrtě filmu uteklo snad rychleji než kolonoskopie bez umrtvení. Fakan mezitím vyroste, neustále omílá nějaké kýčovitě kudrnaté, rádoby spisovatelské bonbonmoty, květnatější než louka u chemičky, načež jej, patrně nedopatřením, jako prvního z pěti degenerací maloměstských socek vezmou na prestižní univerzitu. Tam poslintá nějakou labilní pičinku ze snobské rodiny, která mu jednou dá a pak dvakrát ne, přičemž se svými spolubydlícími prožívá nesčetná adrenalinová dobrodružství, jako například, že jdou na večírek … a pak domů, vybalují si na pokoji věci, sáhodlouze diskutují, proč být spisovatelem a tak podobně. Fíííííííííí. Ano fíííííííí! To vás někdy tak v osmdesíte minutě, zcela uhranuté nekompromisní záživností a fatálně strhujícím dějem, náhle předjede šnek, a vy jste celí rozesmutnělí, že již zbývá jen nějakých dvacet minut pičožvástů prkenného strýce, dědova prdění a finálního prozření našeho hrdiny, že má za otce chuje. Takže pokud jste přecitlivělý, nudofilní gej či maloměstská socka s dětstvím prožitým v sedmdesátkách na Dlouhém ostrově, možná u toho i vyhoníte. Ovšem vy ostatní, výše nekategorizovaní, si to raději pusťte pouze v případě, že toužíte za pouhý jeden večer obrůst mechem, nebo zoufale hledáte nějakou možnost útěku od Prousta. Prostě učebnicový fílšit, jak říkáme my, lingvisté! () (menej) (viac)

• V rozhovore pre Variety Ben Affleck povedal: „Myslím si, že svet je drsné a škaredé miesto, najmä teraz, takže sa cítim dobre, keď na svet vychádza na tento film.“ (Pat.Ko)
  • Candlepin bowling sa preferuje prevažne v Novom Anglicku, na Long Islande je preslávený predovšetkým klasický bowling. (Pat.Ko)

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (viac)

George Clooney není na prodej

George Clooney není na prodej

04.12.2021

Hollywoodské hvězdy často více než na filmech vydělávají v reklamě - kolikrát jste v poslední době viděli George Clooneyho ve filmu a kolikrát jen pít Nespresso? Jedna firma ale zjistila, že slavnou… (viac)