Na první pohled dokonalé manželství. Ona, Clarie Spencer (Michelle Pfeiffer), žena v domácnosti, která se vzdala kvůli manželově kariéře své hudební kariéry. On, Dr. Norman Spencer (Harrison Ford), univerzitní vědec v oboru výzkumu, nadevše milující svoji nádhernou ženu Clarie a půvabnou dceru Caitlin. Ovšem, když se jednou Clarie zmíní svému muži o záhadných hlasech v jejich domě, které slyšela, a o záhadném zjevení ženy, které v jejich domě viděla, manželství získává první trhlinu na dokonalosti. Norman přesvědčuje ženu, že ji straší její klamné představy s takovou vehemencí, že Clarie začne pátrat po neznámé ženě. Nicméně, jak se Clarie přibližuje k pravdě, je jasné, že zjevení se nedá zapudit. A vrací se zpět k Dr. Spencerovi... i k jeho krásné ženě. (oficiálny text distribútora)

Lucasion

Ani nevím jestli jsem od Zemeckise viděl nějaký jiný horor. Já po celou dobu sledování myslel, že koukám na thriller s manželským dramatem v opuštěném domě. Hodně mi to připomínalo Okno do dvora, protože Claire (Michelle Pfeiffer), je doma sama a vidí cosi divného u sousedů. Pak slyší divné zvuky, otvírací dveře... No a já vlastně koukám na mysteriózní horor. On je film vlastně kombinace obou žánrů. V případě, že znáte konec a zápletku, tak podruhé Vám dojdou i nějaké další věci. Faktem je, že tahle hororová edice na dvd stála za druhé podívání. Zemeckis umí vytvořit atmosféru a dotazy na příběh se jen hrnou. Finále je pak možná docela natahované a to zcela zbytečně. Herecky ale moc pěkné. Kdo by neměl rád Harrisona Forda a Michelle Pfeiffer. Přesto možná druhá projekce bude dost pravděpodobně poslední. (60 %) ()

B!shop

No popravde receno, kdyz jsem si precet, ze film reziroval Zemeckis a hrajou tam Ford s Pfeiffer, tak sem cekal vetsi maso. Co se snimku neda uprit je atmosfera, ta je opravdu hutna, ale spis nez horor bych to zaradil mezi mysteriozni thriller. Problem je, ze film ma dve hodiny a vic nez dve tretiny z toho zabiraj sceny pomalu vysilujici Pfeiffer, ktera se furt dokola mota po baraku a nad necim premejsli a bohuzel mi ani nebyla moc sympaticka. Navic zaver se da docela lehce odhadnout. Nicmene prave diky skvely atmosfere film ani chvily nenudi, obcas se povede nejaka lekacka a Ford s Pfeiffer hrajou paradne, takze to nakonec ty 4* da. ()

Morien

Velmi dojemný příběh o tom, jak se probouzí ženino nitro ve snaze vymanit se ze zhoubného vlivu muže neboli vnitřního Modrovouse. Clarissa Pinkola Estés by byla pyšná. Dále bych také chtěla poznamenat, že záběr na Michelle Pfeiffer s vilně roztaženýma nohama mi v ranných fázích dospívání zřejmě silně poškodil psychiku. ()

Phobia

Michellce šplouchá na maják a Harrison, coby její manža, musí hormonální výkyvy řešit... definitivně. Mohla bych jít i do plného hodnocení, protože mám ráda dobré thrillery a horory, navíc Ford je prostě sympatický pan herec a Pfeifferka velmi charismatická herečka, k tomu film dovedně pracuje se zvolna houstnoucí atmosférou - takovým tím způsobem a´la King: uspi a udeř. Dvě věci bohužel hodnocení srážejí: přiblblý konec (pořád jsem doufala, že se z toho vyklube něco inteligentnějšího) a lehce přepálená stopáž. Z mého hlediska však stále jde o silný hororový nadprůměr: 75%. ()

Kothy

Docela zvláštní horor v hlavní roii s Harrisonem Fordem a Michelle Pfeiffer. Začíná to dost neškodně, ale nakonec se to promění v noční můru. Je tam pár zajímavých zvratů. Některé jsou očekávatelné, jiné méně. Každopádně to má ke konci dost dobrou atmosféru. Vytkl bych leda delší stopáž... Jinak zajímavý kousek. "Nedotýkej se mě!" ()

• Natáčelo se od 23. srpna 1999 do 19. ledna 2000 ve Vermontu, New Yorku a Kalifornii. (Varan)
  • Celosvětová premiéra proběhla 18. července 2000 ve Westwoodu (Kalifornie, USA). (Varan)
  • Michelle Pfeiffer a Harrison Ford byli režisérovou první a jedinovou vobou do rolí Claire a Normana Spencerových. (HappySmile)