V sobotu 8. 2. 1964 vystupuje na newyorském letišti z letadla čtveřice kluků, známých jako Beatles. O den později mají vystoupit ve známé TV show Eda Sullivana. Propuká "Beatlemánie". Pro sedmnáctiletou Rosie jsou Beatles smyslem života, a tak vymyslela s kamarádkami výlet do New Yorku. Cestou se k nim přidal ještě drsňák Tony. V New Yorku je ale čeká zklamání. Hotel, ve kterém jsou jejich božstva ubytována, je policií hermeticky uzavřen, aby dovnitř nepronikla ani myš. Jenže vynalézavost fanynek nezná mezí. Začíná hon na Beatles... (oficiálny text distribútora)

VanTom

Téměř dokumentární snímek o jevu, který nemá v moderních dějinách obdoby a který je pro mnohé naprosto nepochopitelný. Většinu času jsem jen nevěřícně kroutil hlavou, protože přesto, že je to natočené s nadhledem, skutečně (nebo velmi podobně) se to dělo. Hrůza. BTW, pokud nesnášíte vřeštící -náctky, zdaleka se tomuto filmu vyhněte. ()

Malarkey

Síla jak lidi dokážou z jedný věci zešílet natolik, že se na ně nedá ani koukat. Zemeckis si rozjel svůj první pořádnej film a musím říct, že mě okamžitě zaujal. Ne přímo on, ale hudba samotných Beatles. Je super, ale že bych kvůli tomu tak šílel? Na druhou stranu byla docela zábava na ty lidi kolem té celé Beatlemánie koukat, protože to, co předváděli, to občas hraničilo se zdravým rozumem. ()

Oralfabet

Na tomhle filmu mi přišlo asi nejzajímavější vyobrazení Beatlemánie, fascinujícího, pravděpodobně neopakovatelného fenoménu, jemuž můžu dneska jen stěží porozumět... z nějakého dokumentu bych si ale asi odnesl víc. Je to rozhodně obdivuhodně sebevědomý režijní debut se svižným tempem a skvělým námětem, ale bože můj... takhle nesympatickou sbírku postav jsem naposledy viděl snad, když jsem koukal na Sopranos. Nemluvím ani tak o uječených holkách (i když Rosie mi taky dost lezla na nervy), spíš mě vytáčel anti-beatlesák Tony Smerko a především pak samozvaný největší fanoušek skupiny - Richard Klaus. Jedna z nejotravnějších postav, co jsem kdy viděl. Na druhou stranu dost oceňuji, že mají všechny postavy celkem jasně definovanou osobnost a cíl, to rozhodně pomohlo. Nějak mi tady ale prostě nesedl ten smysl pro humor. Trochu zvláštní, že tahle stejná dvojka napsala Back to the Future. Btw: Měl jsem trochu pocit, že Smerkův plotline směruje k pokusu o atentát, a vzhledem k tomu, co se stalo o dva roky později, je asi dobře, že k tomu nedošlo. 6/10 ()

markotter

Hodně příjemné, jednak jsem zavzpomínal na populární brouky a jejich písničky, jednak jsem se párkrát docela dobře pobavil, co všechno byly holky (a kluk) schopný udělat pro shlédnutí svých idolů. Ze začátku chvilku trvalo, než se všechny postavy představily a udělal jsem si v nich pořádek, ale pak už to jelo až do konce v duchu největších hitů Beatles. ()

xxmartinxx

Je hezké vidět film z dob, kdy ještě Zemeckis rozuměl divákům a věděl, jak je bavit. Jeho debut (a Spielbergův debut coby výkonného producenta) je určitě pěkná komedie, ale bohužel poměrně předvídatelná a nevyužívající svůj potenciál pro nic jiného než navození poměrně jednolité atmosféry, která je sice příjemná, ale neudrží pozornost. Jinak se ve filmu vlastně nic nestane, postavy se nikam neposunou a vše to nějak odezní. ()