Smrtiace safari

• Česko Ohrožený druh (viac)

Strhujúce akčné dobrodružstvo, v ktorom bojuje o prežitie bohatá americká rodina, ktorá cestuje do rozľahlej africkej divočiny v Keni a dúfa v dovolenku snov plnú vzrušenia, utužovania rodinných vzťahov a šance napraviť rastúce rozpory v ich rodine. Keď ale na ich safari vozidlo zaútočí nosorožec, ktorý chráni svoje mláďa, rodina uviazne na míle ďaleko od pomoci a ich vysnívaná dovolenka sa premení na desivý boj o prežitie vo svete, v ktorom je človek na konci potravinového reťazca. (TV Markíza)

JASON_X odpad!

Nechal jsem se zlákat záběry africké přírody v traileru. A to je taky jediné pozitivum, které tenhle paskvil má - že se v něm mihne několik hezkých širokoúhlých keňských exteriérů. Po scénáristické stránce je to ovšem dílo tak monstrózně blbé, že mě uráželo, namísto toho, abych se jím nechal aspoň nechtěně (nebo zvráceně) bavit. Nevím, jaký konkrétní příklad trapnosti a extrémní debility scénáře uvést, respektive nevím kterým začít. Takže ve zkratce: Je to od A do Z kolosální sračka, na mentální úrovni třeba takového Komisaře Rexe, pro přirovnání. Příšerní jsou rovněž členové oné americké rodinky (a teď pozor, tohle asi bude spoiler jako kráva... ne, jako nosorožec): Přizdisráčský dédy, na jehož postavě se scénárista fakt vyřádil. Jeho blbá žena, která mu fízluje mobil, nebo chce zachraňovat ubohá osiřelá mláďátka ve chvíli, kdy jim všem jde o kejhák. Jejich zrůdně šeredná a protivná dcera, z jejíhož odulého obličeje mi bylo po celou dobu fyzicky nevolno; rozmazlená hloupá husa s bohatým naftařským papínkem, která nesnáší kapitalismus, znečišťování životního prostředí a jejímž snem je práce ve veganské jídelně, nebo v nějaké ekologické neziskovce (samozřejmě s tučným kapesným od papínka). Její vymaštěný bojfrend. A benjamínek bráška, který má chudák tu smůlu, že je gej. Oni to totiž gejové v dnešní době nemají vůbec lehké. Jsou šikanovaní a perzekuovaní a ke svému gejství se nemohou svobodně přiznat, protože by je to ve společnosti negativně stigmatizovalo. Hernajs, nějak moc se o té sračce rozepisuju. Tak snad už jen tolik, že rozhodování mezi odpadem a jednou hvězdou za přírodu a nečekaný kočičí atak mi ulehčil závěrečný záběr na objímající se famílii, šťastně se culící na zachráněného digitálního nosorožečka, spokojeně hopkajícího v ohrádce. Blééé... ()

oveckaoa

Pan Bassett se narodil jako muž jako muž má za sebou kvalitní Pustinu, Mrtvou hlídku a obstojného Solomona Kaneho pak změnil pohlaví na ženu a jeho filmová kariéra šla do prdele jelikož se zahazuje se sračkami jako je přesně tahle. 5 členná rodina (syn homosexuál, otec debil co je bez práce, dcera co se s ním hádá , její vyhulený přítel co měl jít na výšku a radši se rozhodl , že ho ta rodina bude živit a matka co je diabetička ) jede do Keni na  výlet.  Tam si pronajmou dodávku a odjedou si na safari natáčet zvířátka jsou tak rychlí, že se nezaregistrují tudíž o nich neví (to neměly gps nebo nikdo nezjistil, že jim jedna dodávka chybí?) a zajedou si do místa kde se nesmí tam si chtějí natočit nosorožce s mládětem, ale jsou tak debilní, že zajedou moc blízko a ti nosorožci je napadnou. Otec má v háji nohu dcera vykloubenou ruku a matka nemá u sebe léky tak se snaží přežít do toho na nich doráží hyeny a na vyhulence zaútočí leopard . Tohle je nejtrapnější scéna oni jsou na nějaké skály a naráz kdesi z prdele se objeví leopard pokouše ho a zatáhne na strom vyhulenec z toho stromu spadne nic se mu nestane což je zajímavé a leopard uteče chlápek je na sračky přesto nějak dojde k tomu autu a zachrání ho turisté , kteří se tam objevily taky kdesi z prdele jelikož je tam stezka kde nikdo nejezdí. Ono celkově ta rodina je hodně tupá otec neuznává jiné názory než svoje matka chce zachraňovat mládě nosorožce ačkoliv ví , že za chvilku může umřít  na konci ta dcera co nemá řidičák a nikdy nejela s džípem ujede pytlákům a hlavního pytláka si podají ty hyeny, které naráz zraněné zabíjejí ačkoliv tu rodinu přehlížejí.   20 procent ()

tron

„Nie, klíma nefungovať. Prajem krásnu dovolenku!“ Chápem, že (a prečo) tento film mnohí kritizujú. Zaslúži si to. Miestami je fakt veľmi zlý, či už scenárom, hereckými výkonmi (TOTO je Jerry O´Connella alias môj obľúbenec z Vreskotu 2?!) alebo správaním postáv, z ktorého sa vytratili posledné stopové prvky logiky. Povedal by som, že mizerné trikové scény so zvieratami všetkého druhu sú napokon ešte tým najmenším problémom. Ale ja som vážne videl v živote ešte oveľa slabšie filmy. Faktom každopádne je, že som smutný z toho, ako sa zo svojho času jedného z najzaujímavejších hororových režisérov (Mŕtva hliadka, Pustatina) stal človek, ktorý natáča takéto lacné televízne béčka. To je vskutku zvrat hodný telenovely.  Na druhej strane rozumiem dôvodom, čo ho k tomu viedlo. Viď. jeho titulkový dodatok. Scenár napísal spolu so svojou dcérou Isabell (ktorá si v snímke zároveň zahrala). A majú pravdu: pytliactvo a myšlienka, že zlo pre túto planétu predstavujú ľudia, nie zvieratá, je žiaľ stále aktuálna. A asi ešte pár desaťročí bude, kým sa buď nespamätáme (čo sa zrejme nespamätáme) alebo kým konečne nevymrieme. Avšak spracovaná je vskutku mizivo. Rovnako mi v tomto type filmov vadí, že hoci postavám ide o holý život a každú chvíľu im hrozí bolestivá, hnusná a krvavá smrť, nájdu si čas na riešenie osobných blbostí, ktoré v takých prípadoch samozrejme idú absolútne bokom. Nie tak ale vo filmoch. Úplne flintu do žita by som v súvislosti s týmto kúskom ale nehádzal. Africkú výpravu vo všeobecnosti nemusím, ale táto sa mi celkom páčila a určite by sme našli zopár silných momentov (prebudenie na strome, finálne zastrelenie). Ale jasné, na 3* to nemá, na to je Smrtiace safari väčšinu času vehementne mimo (čakal som, kedy si adoptujú mláďa nosorožca, vezmú si ho domov do USA a tam s ním budú žiť v jednom dome šťastne až do smrti). Pozor, plagát vyvoláva dojem, že vraždia hyeny, ale tie majú len väčšie cameo a v skutočnosti tu vraždí všetko, zrejme vrátane surikat (ale tie asi vystrihli). Ak vás zápletka zaujala, pozrite si radšej Korisť s Petrom Wellerom (2007); nie je to síce tiež žiadny zázrak, ale určite lepšie, ako toto. Smrtiace safari okrem toho môže čiastočne pripomenúť Bassettov o rok starší kúsok Lovci s Megan Fox. ()

Chrustyn odpad!

Režisér/režisérka M.J. Bassett má jeden slušný zářez se Solomonem Kaneem a pár snesitelných nízkorozpočtových hororů. Bohužel tím to končí a před časem natočila příšerný Rogue (Megan Fox bojující s africkou faunou) a status příšerného tvůrce si utvrdila tímto nevýrazným a po všech směrech mizerným filmem z podobného prostředí ale odlišným "příběhem". Příšerně digitální zvířata, mizerní herci a nulové napětí a jakákoliv zábavnost. ()

Adramelech

Scény se zvířaty jsou pěkné, ale ta partička, která jede ilegálně na safari, to je tedy sestava. Jeden čurák (jak je ve filmu opětovně nazýván), jedna ženská s cukrovkou, jeden narkoman, jeden ekobuzerant a jedna holka, která je extrémně nesympatická. A to mi bylo divné, proč má ten film tak nízké hodnocení. No tak už to vím. ()

• Zoe (Isabel Bassett) sa v priebehu minút niekoľkokrát mení upevnená šatka na ramene z ľavej na pravú stranu, kde je neskôr nakoniec úplne bez šatky. (GabrielGabko)