Na křídlech ctižádosti

• Turecko Kuş Uçuşu (viac)

Mladá fanynka se dostane na stáž do týmu ostřílené televizní reportérky. Brzy tam ale odhalí temnou stránku velkých ambicí, závist i touhu být pořád na očích. (Netflix)

Danikaa

Toto nie je komédia ani s klapkami na očiach a ušiach. To mohol napísať iba niekto, kto to nevidel. Páčilo sa mi prostredie, aj hlavní predstavitelia. Birce a Ibrahim sú skvelá dvojica. Príbeh bol dosť neuveriteľný, neverím že by mladí ľudia boli až takí zavistliví a zlí. Potvore Asli všetko prešlo? To snáď nie. Pri sledovaní Lale v poslednej časti mi aj slzička ušla. Vlastne tá posledná časť, kde sa ukázali charaktery ľudí z týmu, bola najlepšia. Birce to krásne zahrala, no profesionálka. Za Asli, hviezda dole. ()

Zuzanej

Velmi povedená turecká série. Birce Akalay exceluje a Ibrahim Celikol podal také tradičně  skvělý herecký výkon. Zápletka, kdy pomalu vyplouvá na povrch charakter mladé fanynky je skvěle zpracovaná, bez zbytečných průtahů a vaty se děj odvíjí ke konečnému rozuzlení. ()

Audreybe

Rádoby seriál o silných ženách. Ale opravdu jen rádoby. Silné ženy a vlastně i všechny ostatní ženy zaměstnané v téhle zpravodajské organizaci, jsou podrazácké nebo alespoň neskutečně protivné mrchy. Koho tohle bere, tak cat fight je zaručen - protože, co může být zábavnějšího, než sledovat dvě ženy, které se nenávidí a bojují mezi sebou. Otřepaný motiv typu All about Eve (kde jsou ale narozdíl od tohoto seriálu skvělé herecké výkony, především Bette Davis, a probublávající misogynii si člověk může spojit s kontextem roku 1950). Už nepřekvapí, že nakonec rádoby vše dobře dopadne, když se hlavní hrdinka může navrátit od práce domů k manželovi a dětem, kam asi patří, že... Nebýt Birce Akalay, která dobře hraje a diváka do svého (byť sebehůř napsaného) příběhu vtahuje, bylo by to na ještě horší hodnocení. Skoro lituju stráveného času. ()