The Djinn

• Veľká Británia The Djinn

Počas dlhej noci, keď je doma úplne sám, nájde Dylan (Ezra Dewey) tajomnú knihu, v ktorej objaví návod, ktorý mu má pomôcť získať všetko, po čom túži. Rozhodne sa tajomný rituál vykonať, ale ešte netuší, že spolu s jeho želaním prichádza na svet aj neznáma entita, ktorej bude musieť čeliť. (Marceloo)

rollman1

Kritici všech zemí vyližte si pr*el. Chápu když dáte nějakému dramatu 80%, ale tomuhle fandit nebo to dokonce velebit? Příběh o klukovi, který najde knihu kouzel a vysloví přání (čti vysloví ve znakové řeči protože je němý) aby dostal zpět hlas. S tím vyvolá i entitu, která by mu měla hodinu a půl dělat ze života peklo. Jediné peklo jsem ale zažíval já při sledování. Hloupý film, opravdu hloupý. Atmosféra nefunguje, hororového zde není vůbec nic a hlavní bubák je děsivý asi jako fronty před IKEOU. Finální twist, pokud se tomu tak dá říkat jsem odhadl už při úvodních titulkách. Jedna hvězda za celkem sympatického klučinu. ()

J*A*S*M

Na Rottenech se zase jednou zbláznili. Nesmyslně přechválená lowbudgetová indie duchařina, která patrně inkluzivně sbírá chválu hlavně proto, že se jedná v podstatě o one-boy-show, jejímž hlavním hrdinou je malý, němý, traumatizovaný chlapec, ze kterého kamera v podstatě nespustí oči. Jako nic proti tomu, klučina se snaží, ale hororově to teda nefunguje skoro vůbec, a nic jiného v tom není. Děje má The Djinn tak málo, že i ke střídmé ani ne 80minutové stopáži má co dělat, aby se vůbec doplazil. Chvílemi jsem ten film v myšlenkách vyloženě telepaticky tlačil, aby už se kurňa trochu pohnul. Aneb, když nevíte co by, hoďte tam červenej filtr a náhodně se s kamerou pár minut pohybujte po bejváku. ()

tron

The Djinn je zvláštny film. Spočiatku sa tvári ako neškodná osemdesiatková spielbergovčina, potom sa začnú diať dosť drsné veci, ale nie extra drsné, pretože hlavným hrdinom (treba dodať, že vcelku znesiteľným) je dieťa. Niektoré momenty fajn, ale ako celok... divné. A ten byt mal akú rozlohu, 300 metrov štvorcových? ()

AppleCore

Další minimalistickej horor za pár babek, jehož tvůrci ale dobře vědí, že o penězích to neni. Vypustili z knížky kouzelnýho džina a prostě se bavili filmařinou, která sice nestrhne, ale aspoň zkrátí nudnej večer. Kamera je pěkně wanovská, soundtrack ujde, klučina se snaží a příběh – byť jednoduchej – je lepší než z kdejakýho hororovýho sequelu, prequelu, spinoffu nebo interquelu, za který scénáristi berou miliony. Horor, na kterej nemůžu kydat hnůj, ale ani si ho oblíbit. ()

Marceloo

Počas dlhej noci, keď je doma úplne sám, nájde Dylan (Ezra Dewey) tajomnú knihu, v ktorej objaví návod, ktorý mu má pomôcť získať všetko, po čom túži. Rozhodne sa tajomný rituál vykonať, ale ešte netuší, že spolu s jeho želaním prichádza na svet aj neznáma entita, ktorej bude musieť čeliť. - Ani si nepamätám, kedy som naposledy videl takýto nevyrovnaný horor. Strašidelné scény sú spracované presvedčivo, ale je ich len pár a mimo nich sa vo filme takmer nič nedeje. Možno je to tým, že chlapec v hlavnej úlohe je nemý, ale aj tak som mal pocit, že sa to celý čas len vlečie. Ani v závere sa to nejako extra nevystupňovalo a vyvrcholenie ma dosť sklamalo, ale tých 75 minút sa tomu kvôli dobrej hudbe, pekným maskám a decentným efektom podla mňa obetovať oplatí, aj keď by sa tomu v mojich očiach ovela viac hodila krátkometrážna podoba o dĺžke cca 20 minút. + herec z At the Devil's Door ()

• V islámské a arabské mytologii jsou Džinové duchové vysoké inteligence, kteří jsou schopni převzít formy zvířat a lidí. Džinové nejsou ani dobří, ani zlí, ale věří se, že mohou posednout lidi. (JasonCZ)