Treed Murray

Murray Roberts je manažerem a žije svůj život v kolotoči práce a rodiny. Když je přepaden gangam zlodějíčků, uteče před nimi na strom, kde ho členové gangu obklíčí a snaží se ho dostat dolů. Murray se přes všechny snahy gangu na stromě udrží a tak začíná dlouhá noc psychických výpadů ze strany vůdce gangu, Sharka i ze strany Murrayho vůči Sharkovi a ostatním. Kdo nakonec tuhle hru nervů vyhraje a kdo bude tím poraženým? (Klenotka)

EvilPhoEniX

Prostá Myšlenka! Business man Murry je na cestě do práce,ale aby se vyhl bezdomovcům vydá se zkratkou parkem..Špatná volba!! Murry je zastaven 14 letým chlapcem, který požaduje 5 dolarů, Murry není zrovna nadšený a místo, aby přišel o 5 dolarů praští chlapce kufříkem do hlavy, v tu chvíli se za ním objeví pětičlenný gang teenagerů a unavený Murry utíká,co nejrychleji na strom, aby si zachránil život. .. Murry díky své inteligenci postupně odhaluje, co je pětičlenná skupinka zač.Hloubka a Dech postav vytváří překvapující film plný intriků,psychologie a manipulace.. 85% ()

Snakefinger

Drama a Thriller, já bych ještě přidal docela husté vtipné hlášky. Raven, heeeeeeeeej Raveeeeeeeeeeeen!!!! Je fantastické, jak někdo na malém prostoru umí natočit film, který ani vteřinu nenudí - tady mě napadá trochu paralela s filmem Pohřben zaživa - Burried Alive. Čím menší prostor tím je prostě větší dopad filmu na diváka a prostor k přemýšlení. Nádherné nenápadné dílo a veliké překvapení. ()

Sainchl

U některých filmů mám problém, že odhadnu konec. Tento nebyl výjimkou. V čem ale byl jedinečný? Jednoduše v tom, že jsem si do poslední chvíle myslel, že jsem se spletl. Napomohlo tomu hlavně vyostření jednotlivých sporů, za což režisérovi děkuji. Díky tomuto kroku, který William Phillips podnikl, mohu Treed Murray považovat za kvalitní snímek. Jinak by pro mě jen film bezděčně plynul. Kdyby byla vynechána scéna rozmluvy mezi dívkou a Murraym, mohlo to být o hvězdičku lepší. ()

Flipnic

Tak jsem to konečně shlídl a perfektní!! Za mě plnej počet 5/5 ... určitě to nechytne každýho tak, jako mě, ale stejně ... za tak minimální rozpočet, děj, kde se vše odehrává na jednom místě a z tak banální situace (týpek je na stromě, gengstři ho chtěj sejmout) co tvůrci vymáčkli, to sem prostě nežral ... i když pozdě v noci, pozornost na 100% a to střídání scén kdy chvíli je to prdel a chvíli byste ukápli slzu ... fakt vymakanej snímek. Psychologie postav a manipulace s lidma na nejvyšším možným levlu a to je prostě moje ... to jsem si chrochtal blahem jako prase co dostalo čerstvý pomeje ...:-) ()

MrPierc

Člověk, který je zahnán do rohu ( na strom ) je v jasné pozici, kdy by se měl podřídit, ale v tomto filmu to neplatí. Převaha party pod stromem tu najednou nic neznamená a vyčkává se na obou stranách. Jde tu hlavně o psychickou převahu. Film je zábavný hlavně kvůli rychlým změnám a dobré hudbě. Divočina ve městě může začít ... ()

• Film byl nominován na Genie Award v pěti kategoriích (nejlepší film, režie, píseň, zvuk a střih zvuku). Proměnil dvě - zvuk a střih zvuku. (skrblik007)