Film Hotel "Století" se odehrává v jednom jediném pokoji - číslo 720. V rozmezí mezi slavnostním otevřením hotelu v roce 1921 a předvečerem oslav nového milénia stává se pokoj svědkem nejrůznějších životních osudů. Mladinká nevěsta provdaná proti své vůli přistihne v pokoji zloděje. Čínskou dívku Jin mají v Kanadě provdat za muže, kterého nikdy neviděla. V roce 1945 se z Evropy vrací raněný Danny, setkává se s bývalou dívkou a s přítelem a řeší vzájemné komplikované vztahy. Britský vědec hledá v Kanadě svou ženu. V 60. letech se v pokoji dobrovolně uzavře slavný muzikant, jehož apatii prolomí až nová mladá služebná. Z jednoho večera "na zakázku" mezi obchodníkem a call girl se vyvine každoroční opětovné setkávání dvou stále si bližších lidí. A konečně se v pokoji chystá dvojice teenagerů oslavit změnu tisíciletí opravdu zvláštním způsobem... Scénář dovedně proplétá všech sedm příběhů, aniž by divák ztratil nit - či zájem, protože i na malé ploše si každý z příběhů nese své tajemství až do konce. Nízkorozpočtový, komorní film s méně známými herci toho nabízí hodně k přemýšlení i k procítění. (oficiálny text distribútora)

NICOX

Hodně zajímavá záležitost, na kterou jsem narazila během půl roku 2x a vždy jen náhodou, ale rozhodně nelituji. 65 % ()

k212

Hodně zvláštní film ... a asi to bude tím, že není tak trochu americký. A vůbec, já mám slabost pro anglofonní kanadskou tvorbu, i když ji znám hlavně z televizní obrazovky (díky ČT). Děj je dost nahuštěný - vlastně je to skládanka z krátkých povídek, které jsou vyprávěné tak nějak na několik částí, na přeskáčku. Což je celkem neokoukané. Nicméně hlavní význam spatřuji v pocitové rovině filmu (o-ano láska, ale nejen ona :-) Pro mě téměř neznámé herecké tváře odehrály své party nadprůměrně. Musím konstatovat, že jsem přistoupila na tu zvláštně dějově-vizuálně podmanivou hru v nočních hodinách se vším všudy, a vůbec toho nelituji. ()

darwin

Velice zajímavý a zvláštní film, který by se typově hodil do filmového klubu. Musím pochválit scénografy, celý děj se totiž odehrává v jednom pokoji a je zajímavé sledovat proměny, které přicházejí s uplývajícím časem. Herecké výkony jsou na velmi dobré úrovni a samotní herci nejsou zas tak neznámí, i když taková Chantal Kreviazuk je známá jako zpěvačka. Sečteno, podtrženo, kvalitní film pro inteligentního diváka s otevřenou myslí. ()

Djkoma

Jeden pokoj a různé doby. Jednoduchá myšlenka byla rozvedena velmi nudně, zapleteně a bezsmyslu. Osudy lidí, kteří tam bydlí měli být trochu zajímavější a poutavější. ()