Obchodní loď Sea Star se v jižním Pacifiku ocitne v silné bouři a zachránit se dá jenom v oku tajfunu. Tam objeví velikou, ale liduprázdnou ruskou výzkumnou loď, která jeví známky boje a poškození, není však prázdná. Když posádka opraví její elektrické vedení, začnou se dít neuvěřitelné věci. Objeví se vystrašená vědkyně, která zázrakem přežila a řekne svým zachráncům, že na loď pronikla mimozemská inteligence, která zabila celou posádku! Vesmírní vetřelci zjistil všechno o lidské rase a využívají lidských těl na budování smrtících strojů, jejichž posláním je neutralizovat nebezpečný virus. Od jeho existence ale závisí osud naší planety – tím virem je totiž lidský druh... (Intersonic)

Legas

Jeden z mála špatných filmů, u kterých jsem se opravdu příjemně pobavil. Docela fajn černý humor, triky skvělé a Jamie Lee Curtis hezky ječí. Mé nízké hodnocení je jen objektivním pohledem na film se špatným scénářem. Film postrádá atmosféru, logiku a celkově je bohužel nedotažený. Zručnější tvůrci by z námětu vyždímali o hodně víc. Škoda. ()

SOLOM.

Průměrný scifi horor, který diváky nejvíce oslní hereckým obsazením, nežli samotným dějem. Tvůrcům nelze upřít snahu zaujmout různými polo-roboty a mechanismy, kteří se po trikové stránce docela povedli. Mnohem horší už to bylo s udržením potřebné atmosféry, která místy narážela do ocelové zdi jménem neoriginalita. Čím víc se blížil film ke svému konci, tím mě bavil méně a já se nevýslovně těšil až to všechno skončí. Přemíra akčnosti závěru docela uškodila. ()

MickeyStuma

Snímek nás zpočátku přivádí do vesmíru, kde sovětská orbitální stanice zahlédne blížící se energetický mrak, který po nárazu způsobí katastrofu. A ihned poté jsme na rozbouřeném moři, kde je nám představena posádka jisté malé nákladní lodě, později objevivší na první dojem prázdnou sovětskou vědeckou loď, na kterou samozřejmě vstoupí. A jak už to tak bývá, právě to neměli dělat. Snímek se dějovou šablonou řadí mezi sci-fi slashery po vzoru snímků, jako je 'Vetřelec' (1979) či 'Věc' (1982), ke kterému je strukturou děje daleko blíže. Co bylo základem snímku 'Věc' víme. A v podstatě to samé máme zde. Jen s tím rozdílem, že mimozemský organismus je tentokrát v podobě energetického náboje striktně ovládající stroje. I zde se dostává do organismu člověka. Jen trochu jinak. Scénář byl napsán na základě komiksu vydavatelství Dark Horse, který v Češku bohužel nevyšel. Ano, kdo by to byl řekl. Tento snímek se plně řadí mezi komiksové filmy. Ale zas tak jednoduché to také není, neboť komiks údajně zase vznikl dle nerealizovatelného filmového scénáře. Film nevznikl kvůli vizuálním efektům, které ve své době ještě stále nebyly možné. Vlivem použité šablony tedy pro diváka nečeká nic překvapivého. Těžko říct jak to funguje v komiksu, ale u tohoto filmu mnohý divák polkne hořkou slinu právě nad neoriginalitou celého konceptu. Děj je však pevný a vizuální efekty přijatelné. Napětí krapet vázne a šokující momenty bohužel prohrávají na své působnosti. Komiks vyšel poprvé v roce 1992, podle kterého tedy o sedm let později vznikl tento film. A je potřeba ho také tak brát. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/ca/Virus_01.jpg ()

vitekpe

Na filmu jsou videt penize. Je to akcni scifi, becko. Jsou tam znami herci a herecky. Pribeh neni uplne marny a vlastne celkem originalni - vesmirna stanice MIR proleti zahadnym mracnem a dojde k vyboji, ktery se prenese az na ridici/radarovou namorni lod, ktera s MIRem komunikuje. Tam se tajemna energie chopi moci a pomoci elektrickeho proudu a vyvrazdene posadky zacne roboticky sestavovat jakesi bojovniky. Asi to melo navazat na Vetrelce a podobne filmy, kde posadka cehosi bojuje ve stisnenem prostoru (zda na lodi) proti nejakemu zlu z vesmiru. Rozhodne to neni film, ktery by mel mit jednu nebo dve hvezdy. Zahadou zustava, proc neni lepsi. Neco tam asi nefunguje, ale prumer si rozhodne zaslouzi. ()

Dever

Soundtrack Joel McNeely: 1. Volkov And The Mir [2:14] ,2. Typhoon Leah [6:19] ,3. Another Ship [4:17] ,4. Anchor's Away [2:16] ,5. Squeaky Gets Greased [2:11] ,6. Nadia Runs [1:10] ,7. Nadia's Story [3:17] ,8. Seven Footer Chase [3:31] ,9. Turkey Hunting [2:58] ,10. We Can Kill This Thing [3:59] ,11. Robo-Captain [5:14] ,12. Interrogation [2:49] ,13. Sinking The Ship [4:21] ,14. End Credits [5:42], ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Chucka Pfarrera. (Terva)
  • Text ruské písně hrané v závěrečných titulcích jsou ve skutečnosti přezpívaná jména všech členů štábu a lidí, kterí se na natáčení podíleli, vyslovovaná odzadu. (HellFire)
  • Jako ruská loď Akademik Vladislav Volkov byla ve snímku použita USNS General Hoyt S Vanderberg, která byla na vodu spuštěna roku 1943 během druhé světové války, kde sloužila jako dopravní loď. Později byla používána ke sledování raket a raketoplánů, až byla v roce 1986 vyřazena z provozu. Roku 2009 byla pak potopena jiždě od Key West v rámci projektu umělého korálového útesu. (Ampi)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Ale zato s britským řízkem Vinniem Jonesem. Možná je to nakonec lepší volba – Jonesovi spíš uvěříme, že je druhým nejlepším zabijákem na planetě, než nějakému hrochovi s copem. O čem je vlastně řeč?… (viac)