Kanál IV - soukromá televize Luďka Soboty

(relácia)
všetky plagáty
Zábavný
Československo, 1990, 45 min

Luděk Sobota společně se svými hosty předvádí divákům, jak si on představuje vysílání a televizní zábavu, včetně skladby. Průvodcem pořadu je Jan Rosák... Hudebně zábavný pořad Luďka Soboty a jeho hostů z klubu Rokoska. Těšit se můžete na celou řadu populárních osobností, které vystoupí v nezapomenutelných humorných scénkách a hudebních číslech. (Česká televize)

NinadeL

Třeskutě autentická atmosféra roku 1990 v podání Luďka Soboty. Některé dobové narážky jsou už dnes poněkud odváty časem, ale pro fajšmekry se tu té televizní archeologie najde opravdu mnoho. Kouzlo neopakovatelného. ()

D.Moore

Luděk Sobota a Ladislav Smoljak napsali parodii na televizní vysílání režimu, který byl čerstvě minulý, ale humor zůstal vděčný dodnes a jsem rád, že ČT při jednom z ponorů do archivu vylovila i tuhle záležitost. Kanál IV je zajímavý i z toho důvodu, že jsou v něm známé scénky v trochu jiném podání - Chvilka poezie ne s Luďkem Sobotou, ale s Romanem Skamene a Adrianou Sobotovou, a na závěr fenomenální Sobotův děkovný monolog "v neposlední řadě děkuji divákům v poslední řadě", ještě lepší než v pozdější silvestrovské verzi. Pobaví i výborně gradující parodie na komunistický seriál a také (schválně) zoufalý Jan Rosák, bez čeho bych se naopak obešel, je píseň Evy Hurychové. ()

honajz

Tak na devadesátky obecně je to slabé, vše zachraňují scénky kurzu němčiny (jakési rané Alles Gute, vycházející ale víc z Luďka Nekudy a jeho podobné scénky s Ivou Janžurovou), seriálu a předávání Slona v porcelánu. Eva Hurychová tady má jednu písničku (Bedny z Tesly), jen jsem se bál, že začne dělat striptýz, Rosák paroduje svůj projev ze všech jeho tehdejších soutěžních show. Podívat se na to dá, ale je poznat, že nikdo nevěděl, jak vlastně dělat v najednou svobodné zemi humor a do čeho / koho se strefovat. ()