Krychlič

Časosběrný dokument Silvie Dymákové přináší možnost nahlédnout do života Václava Kulhánka z Pardubic, kterého většina znala pod přezdívkou Krychlič. Částečně autobiografickým natáčením odkrývá snímek nejen Krychličův neobyčejný pohled na svět okolo nás, ale také nitro ikonické postavy. To, co se na začátku zdá jako bizarní a extrovertní exhibice, se postupně proměňuje v silný a emotivní příběh jedné osamělé duše. Duše, která vede nekonečný boj o pozornost a lásku. (sinera)

Vikmstr

Krychlič byl, je, a bude součástí Pardubic jako takových. Vždycky mě zajímalo, co je to vlastně za člověka a proč vypadá tak, jak vypadá. Všechno se v tomto dokumentu dozvíte. Ten film je dobře udělaný, přibližuje osobnost pana Kulhánka a dovoluje nám nahlédnout do jeho života prostřednictvím jeho vlastních záběrů. Nejvíc se ovšem líbily prostřihy se čtením dopisům, které pan Kulhánek posílal. To jen doplňuje styl dokumentu - spíš komorní a intimní, naprostý opak bouřlivých a šokujících dokumentů, který je plná Netflix. Stinnou stránkou je, že (a teď to možná vyzní trochu cynicky, což bych nerad) je občas vyobrazen trochu jako stalker. Taky mi trochu chyběly pohledy jeho příbuzných a jeho rodiny (ve filmu je uvedeno že odmítli na kameru vystoupit, což mi přijde jako strašná škoda). Každopádně dokument popisuje příběh citlivého pána bez zášti, který byl větší "pankáč" než většina lidí co o sobě tvrdí, že jsou "pankáči". ()

TomasKotlant

Člověk by nečekal, že z novinek letošního programu Pardubického letního kina bude tento lokální počin možná tím úplně nejlepším. I přes osobní angažovanost autorky působí dokument vyváženě a v rámci možností ukazuje objektivní portrét pardubické ikony pohledem veřejným a ještě lépe pohledem za oponou a to občas i okem samotného Krychliče jakožto náruživého kameramana se specifickým rukopisem. ()

DJ Obelix

Krásně "lidsky" natočený příběh jednoho neobyčejného člověka. Citlivý náhled do duše zdánlivě nesmrtelné ikony pardubického nádraží, o které kolovaly různé zvěsti, ale jen málokomu se do jejího života podařilo proniknout a hlavně ho pochopit. Smekám před Silvií Dymákovou, protože tvůrčí rozhodnutí nechat Krychličovi doma kameru, bylo geniálním tahem, který autenticitě snímku neskutečně přidal. A prostřihy pomocí čteného textu z dopisů vzaly za srdce. Budiž vám země lehká, pane Kulhánku. ()

DJ Lonely

Neskutečně lidský pohled do osamělé duše člověka, který celý život hledal lásku a porozumění. A zároveň film o tom, jak je individualita důležitá. ()

• Snímek byl zahajovacím filmem Pardubického letního kina pro sezonu 2022. Projekce proběhla v rámci slavnostního zahájení 17. ročníku 1. července 2022. (sinera)
  • Krychlič Silvii Dymákové natáčení filmu nejprve odsouhlasil, ale pak si to rozmyslel a ze spolupráce sešlo. Trvalo to skoro dva roky, než se podařilo původní plán obnovit. (sinera)
  • Film měl mít původně název „Já, Krychlič“. Měl ho z větší části vyprávět Václav Kulhánek o sobě, ale nečekaná smrt respondenta donutila změnit koncept snímku, protože film ještě nebyl dotočen. (sator)