Snaží se dostat ven, spí spolu a nervově se hroutí. Herci a štáb akčního trháku se pokoušejí natočit jeho pokračování, zatímco tráví karanténu v luxusním hotelu. (Netflix)

Enšpígl

Překvapivá prdel, ironie z toho šla výborná ať už na covid, chování producentů nebo manýry herců a sociálních celebrit. No tak jak vidno tady na csfd jsem se smál jedinej, ale to mě je u prdele. ()

Malarkey

Satira ne nepodobná další satiře z Netflixu s názvem K zemi hleď! Jen s tím rozdílem, že tady si tvůrci utahují z Hollywoodu a covidu. Výsledek je ale víceméně nuda a nezábava. Jsou tu jistý momenty, který pobaví na duši, ale vesměs jsem se tu spíš nebavil. Měl jsem pocit, že se u některých scén musím smát, až se za břicho popadat, jenže ono to tak nějak nešlo. Zvítězila bohužel trapnost a to mě dost překvapuje, když si uvědomím, že za filmem stojí Judd Apatow. ()

Algernons

Komedie s obsazením jako je David Duchovny, Pedro Pascal, Karen Gillain, která si má dělat srandu z moderních blockbusterů, hollywoodských herců a doby natáčení filmu za covidu, zatím co to natáčeli za covidu? To přece nemůže dopadnout… oh. To nejhorší na stylu komedie Juda Apatowa. Naprosto nesympatické postavy, které byly napsány bez respektu a lásky, ale ani nejsou chytrou parodii nebo satirou. Jedná se o trapné povyšování. K tomu tu je absolutní  nepodchycení moderní doby, které tvůrci vůbec nerozumí. Jsou tu neuvěřitelně trapné situace a konverzace které měly být asi vtipné. No a nakonec je tu naprosto jednoduchý humor, který se zajímavou premisou udělá jen ty nejzákladnější vtipy. Skoro jakoby nad tím nikdo nepřemýšlel. Zbytku filmu se máme smát, protože se dějou strašně vtipný a praštěný věci a tanečky, haha. No prostě obrovská, nudná ale hlavně bolestivě trapná katastrofa, která má totálně nadbytečnou stopáž dvou hodin Přitom to má nápady a humor tak na dvaceti minutový speciál. S tímhle by neměl nikdo ztrácet žádný čas, protože je to čiré utrpení. ()

Djoker

Během pandemie se roztrhl pytel s lidovou tvořivostí a nebyla tak nouze o povedené trefy do covidu a celé komedie kolem. Apatow se však překvapivě stal dalším z řady tvůrců, kteří si na této látce vylámali zuby. Znovu si navíc neobhájil neopodstatněnou délku stopáže. Herecké manýry plné drog a trapných TikToků jsou na baviče jeho formátu zatraceně málo. ()

choze

Apatow se pro jednou vydal neapatowským směrem a naservíroval nám bolestivě přiblblou a nepochopitelně nevtipnou lacinou kopírku Tropické bouře. Tragédie. ()

Botič

Slepenec více či méně povedených fórků střílejících si z COVIDu. Satira, která ze začátku působí jako zfilmované historky z placu, které jsem hltal od kamarádů z filmových/seriálových bojišť v průběhu let 2020/2021. Od poloviny pak bejkárna, kde mě Apatow solidně ztrácel. ()

Spiker01

Bublina bude okázalou vzpomínkou na doby covidové a v roce 2021 bychom za tento film možná i byli více rádi, protože se odkládalo co jen šlo..o rok později už to tak horké nebylo a já film s klidem vynechal. A to proto, že to dle ohlasů má být totální hovadila beze smyslu, což se do jisté míry potvrdilo. Vlastně nebýt plejády zajímavých herců, tak jsem se na to nepodíval dodnes, a to tu mají někteří z nich vyloženě hrůzné role. Jediné co tedy vlastně chválím je hodně povedené CGI prehistorických potvor, to vypadalo ve 4k vážně parádně. Ale jinak průměrný zmar a smrákání nad kariérou Judda Apatowa. ()

D.Moore

Nevíte někdo, proč i obyčejné komedie musí být delší než dvě hodiny? Karen Gillan a Pedro Pascal mají komediálního talentu na rozdávání a několikrát mě opravdu rozesmáli (KG hlavně ve scéně s posunky, PP asi kdykoliv), ale na každou dobrou scénu V bublině připadá jedna trapná, což znamená průměrný výsledek. Do Apokalypsy v Hollywoodu daleko, o Tropické bouři ani nemluvě. ()

DJ_bart

Velmi svébytná a svérázná satira o nátuře filmovýho průmyslu s naprosto bezchybným castem – nejvíc mě pobavila Karen Gillan, Maria Bakalova, anebo sestra Maude Apatow – která svým sebeparodickým humorem však sedne málokomu. Kratší stopáž by taky ničemu neuškodila. No a falešná reklamní kampaň ke 'Cliff Beasts' pobavila. ()

filmfanouch

40 let panic, Zbouchnutá či The King of Staten Island. Filmy komediálního režiséra, scenáristy a producenta Judda Apatowa, který z dnešního pohledu patří mezi nejúspěšnější a při pohledu na jeho zmíněné nejlepší kostky i dost možná nejkvalitnější komediální tvůrce současnosti. Ve své nejnovější komedií s názvem V bublině poté reflektuje pandemii COVID-19, konkrétně se rozhodl pohlédnout na to, jak nesnadné může být natáčení v průběhu pandemie. Je to tak trochu meta, je to tak trochu satira a Apatow si alespoň částečně splnil svůj sen a natočil v rámci své své menší akční sci-fi béčko, které očividně paroduje Jurský park. Stačí ovšem nabité herecké obsazení a očividné ambice k úspěchu?   Komedie Judda Apatowa mám osobně vlastně upřímně rád. Jeho komedie jsou většinou komorní a sází na osobní lidská témata (stárnoucí panic, náhodné otěhotnění). Tady Apatow ovšem míří trochu výš. Chtěl by si utahovat z Hollywoodu, z pandemie koronaviru i blockbusterů a přitom všem sázet na velmi kvalitní obsazení. Pedro Pascal, Maria Bakalova, Karen Gillan či David Duchovny. Jenže to vše nestačí. V bublině totiž není tak chytrá, jak by nejspíš chtěla být, z hlediska satiry se vlastně pořád víceméně drží celou dobu zpátky (víc než kterákoli satira za poslední hodně dlouhou dobu) a především to celé není moc zábavné. Což zamrzí především kvůli faktu, že za tím vším stojí právě Judd Apatow.   V bublině by si rádo utahovalo z hollywoodských hvězd, producentů, režisérů i influencerů na TikToku, kdyby se ovšem při každém neúspěšném pokusu o vtip měl mít panák vodky, dost možná by celá jedna flaška nestačila. Především i proto, že film trvá 126 minut a k jakékoliv formě spásy nedochází. I když dle očekávání dochází na nečekaná camea, která nejspíš mají být vtipná (Benedict Cumberbatch z traileru je jen špetkou ledovce), v tomto ohledu ovšem padají na hubu.   V bublině především pořádně nedrží rovnováhu. Za pochodu tak trochu mění tón, kdy se to celé jednu dobu tváří, že by to mohlo kráčet ve stopách Tropické bouře, pak se to ovšem celé úplně změní. Ve finále to vlastně ani není dvakrát zábavné a místo, aby si Apatow dokázal z pandemie utahovat, V bublině spíše vyznívá dojem někoho, kdo do V bublině přenáší přesně ty pocity, které více než valná většina z pandemie měli. Na papíře V bublině jako koncept možná mohlo znít lákavě, ve finále ovšem vyznívá spíše jako nezmapovaný bordel. I proto, jak moc postav a podzápletek ve filmu je, jak se z těch postav v podstatě nic nedokáže vyždímat a jak ty podzápletky též víceméně nikam nevedou.   Přitom to ovšem rozhodně není chyba obsazení. Herci se vážně snaží, zapůsobí především Maria Bakalova, Pedro Pascal i David Duchovny, kterého je vlastně radost po delší době zase někde vidět. a jeho postava je na celém filmu to nejzajímavější. Každou postavu jde od sebe alespoň charakterně odlišit, jen je bohužel škoda, že se z toho opět prakticky nic nevymlátí. Utahování si ze známých stereotypů přeci jen samotné nestačí.   Ty vizuální efekty jsou záměrně odpudivé, aby digitální dinosauři nejspíš evokovala béčka jako Sharknado nebo Megažraloka a právě pasáže natáčení Cliff Beasts 6 jsou na celém filmu dost možná to nejzábavnější, i přes fakt, že to opět extra vtipné není. Z Apatowa jde vlastně skutečně prakticky celou dobu cítit jistá vychtěnost, kdy si možná natočil film, který chtěl, samotná látka mu ovšem nesedí, především proto, že skutečně z tak lákavého námětu nedokázal vydrtit prakticky nic. Jako většina Netflix originálních filmů má poté V bublině víceméně laciný a nenápaditý vizuál a osobně se mi chce těžko věřit tomu, že tu po K zemi hleď! je další film, který bude s diváky tolik rezonovat. Zrovna v tomto případě by to bylo ještě smutnější.   Další Tropická bouře z toho klidně být mohla, Apatow ovšem bohužel selhal. Herci se sice snaží, pár zábavných fórů se přeci jen najde, jako satira na Hollywood, šílení z pandemie a dalších ovšem V bublině příliš nefunguje. Kdyby Apatow radši skutečně natočil levné akční sci-fi béčko (a úmyslně ho nebral příliš vážně), investice peněz a času by byla nejen zajímavější, ale dost možná i rozumnější..... () (menej) (viac)

Nin

Hlavními tématy, ze kterého si dělá film srandu, jsou velká filmová studia bažících po penězích (ne po kvalitě) a zhýčkaní herci. Jednotlivé postavy jsou sice šílení maňasové, ale naštěstí je hrají sympatičtí herci, takže není otravné je sledovat. Námět o tom, že natáčí film během covidu, je dobrý a vtipný, ale na to, jak byl covid kontroverzní a obzvlášť v USA dost polarizující, tak zde prostě je brán covid jako nebezpečná věc, během níž americký štáb dodržuje vysoce přísná opatření, a i když vidíme, že tím často trpí a že tím vznikají absurdní situace, nijak se o přísnosti opatření nepochybuje. Takže satirická část o covidu vlastně není. Blbé taky je, že celé téma covidu je vlastně už v tuhle chvíli trochu out, různá opatření a jak nám to ztěžovalo život jsou (v tuto chvíli, březen 2022) už nějakou dobu za náma. Snažíme se na ně zapomenout a tady to film najednou vytahuje a to ne způsobem, že by to nějak zpětně reflektoval, jen je to taková připomínka zvláštní doby. Měl jsem z filmu pocit, že měl vyjít o dost dřív, ale tvůrci to dřív nestihli. Každopádně příběh začne velmi zajímavě, ale velmi rychle ztrácí dech a přestává být zajímavý. Občas se ale vyskytne fakt vyvedený fór (který ještě podtrhávají ti charismatičtí herci), například mě bavila tancovací scéna ve stylu TikToku. Nejvíc jsem si užíval občasný "trapnohumor" - když se někdo třeba snaží říct hustou hlášku a zoufale se mu to nedaří. Celkově je film spíš průměr. Má občas dobré vtipy, ale nic moc příběh a téma působí spíš divně. (6/10) ()

Jordan odpad!

niektorí ľudia po prekonaní covidu údajne stratili niektorý zo zmyslov – niekto čuch, iní chuť... judd apatow zrejme stratil zmysel pre humor. adept(ow) na najzbytočnejší film roka. nezmyselne dlhé a dlho nezmyselné. príšerne nesympatickí a zle hrajúci cast, ktorý nemá chémiu, nefunguje a irituje. tak neorganická a nasilu zlepená žánrová nevyváženosť tu už dávno nebola. je to začiatok úpadku jedného kedysi uznávaného a talentovaného scenáristu/producenta/režiséra? alebo sa mu po čase zmysel pre humor, vkus a súdnosť vrítia, ako niektorým prípadom ľudí, ktorí prekonali covid, sa vrátili čuch a chuť? ()

silentname

Netflix asi vo väčšej bizarnosti, než moje obľúbené komédie od Gravitas Ventures. Neviem ako reálne popísať dojmy z "The Bubble" lebo mám tak trošku pocit, že tu bola veľmi veľká vízia priniesť niečo originálne a zaujímavé a absolútne šialené, no dokopy je to skôr teatrálne, trápne (aj keď uznávam, že párkrát som sa počas tých dvoch hodín zasmial) a okrem toho ešte do toho pripájame celý Covid a pocity, ktoré to v ľuďoch vyvolalo a všetok ten strach okolo. A úprimne, je z toho miestami taký guláš, že vôbec som nemal pocit, že by to fungovalo. Pre mňa kopec vecí v tomto filme nedáva zmysel, má to byť asi satira, no dokopy to pôsobí viac ako lacná paródia sama na seba a neviem čo je vo filme vlastne nejaké výraznejšie pozitívum. Niektoré scénky sú vtipné, niektoré momentky počas natáčania ma bavili, finále je celkom okey a naši hlavní herci sa snažia pôsobiť, že tu reálne aj chcú byť a niečo natočiť, no nemal som pocit, že by som si to užíval tak, ako som si predstavoval, že budem. Ako keď si vezmem koncept filmu, tak ten je super. No výsledok z toho akosi išiel skôr negatívnou cestou. Možno vás to bavilo, mňa veľmi nie a rovnako ani moju manželku nie. Prišlo nám to skôr trápne. Hodnotenie: C- ()

SeBig

Začátek působil trochu vtipně, ale jak už to u těch nových "komedií" bejvá tak pak už je to jen a jen o hovně bez nějaký zábavný zápletky. ()

Arsenal83

Skôr hystéria než nejaký poriadny film. Silné mená v príbehu, ktorý pôsobí ako improvizácia, ako by tam nebol žiadny pevný scenár a oni si len tak voľne debatili, o čom chcú. Došlo to až k tančekom s dinosaurom, všetko takmer bez pointy. Proste ľuďom z covidu maximálne preplo. Alebo zo včeličky. ()

Marze

Zdlouhave a povetsinou nezabavne. Recyklovane gagy o pandemii. Pritom v obsazeni jsou psany sami zabavni herci. Bezsmichove dve hodiny uz nikdy nedostanete zpet. ()