Jehla v kupce času

• USA Needle in a Timestack

Pokud má láska podobu uzavřeného kruhu, co byste udělali, abyste se spojili se svou spřízněnou duší? Oscarový režisér John Ridley přináší napínavý milostný příběh odehrávající se v blízké budoucnosti. Nick a Janine (na Oscara nominovaní Leslie Odom Jr. a Cynthia Erivo) jsou milující se manželé, kteří vedou idylický život. Dokud se neobjeví Janinin bývalý manžel (Orlando Bloom), aby se je za pomoci Nickovy přítelkyně z vysoké školy (Freida Pinto) pokusil rozdělit. Nickovy vzpomínky se pomalu vytrácejí a on se musí rozhodnout, co je ochoten obětovat, aby si udržel - nebo nechal odejít - vše, co miluje. Vydrží láska i v budoucnosti, kde je čas proměnlivý a celý život může být jen iluzí? (HBO Europe)

Dr.Abe

Nemohu to úplně objektivně hodnotit. Čekal jsem sci-fi, ale ono to bylo nějaké moc upovídané, až nudně romantické, tak jsem u toho usnul. Podvědomně jsem to pořád poslouchal, ale i tak se mi to zdálo nějaké nemastné. Neměl jsem chuť se na to ani dívat znovu. Žádné filmy neodsuzuji, jen toto není pro mě. ()

Djoker

Nejen obsazení slibovalo velké věci. Cestování časem je však pouhým pozlátkem pro klasickou vztahovku na jedno použití, takže sci-fi nadšenci jsou na špatné adrese. Ostatní budou mít zase problém uvěřit, že Cynthia Erivo je nejžádanější ženou široko daleko, když hned vedle stojí božská Freida Pinto. ()

asirtes

Je to klasická vzťahová konverzačná sci-fi drama, bez efektov a strielačiek, na spôsob The Man from Earth, s tým rozdielom, že Needle in a Timestack je atmosferickejší, dynamickejší a menej intelektuálny. Skvelé obsadenie, koncentrovaný film. Nič pre adolescentov a jelitá bez fantázie a empatie. ()

misterz

Snažilo sa to byť hroze romantické a inteligentné, no nebolo to ani jedno z toho. A k tomu absolútne, ale že totálne nezaujímavý dej. Je to škoda, pretože hranie s časom vo filme mám veľmi rád. Podpriemer. 40/100 ()

Ryuuhei

Nemůžu si pomoct, ale valná většina snímků, kde vystupuje cestování v čase, nedává smysl. Včetně i tohoto. Už od začátku mě zajímalo, co jsou ony časové posuny a co přesně je způsobuje a stejně tak jsem věděl, že se to do konce nedozvím. Příběh totiž pojednával o vztazích a co by, kdyby. Prim hrál příběh úhlavního hrdiny, který stále nebyl s něčím spokojen a přemýšlel o tom, zda všechno nemůže, či nemohlo být jinak, až k tomu nakonec dojde. Nejvíc mě iritovala nekonzistence časových skoků. Taková doslovná „vlna“ tedy způsobí buď jen mírné změny, jako že má člověk třeba jiného domácího mazlíčka, či něco horšího, že se ocitne úplně jinde, třeba uprostřed jízdy autem a do hodiny si z minulé časové roviny nic nepamatuje. Dobře, ale co ty společnosti umožňující přímé skoky časem? Člověka pošlou doslova fyzicky tam, kam si přeje, ale zakážou mu jakékoliv změny. Jenže tento zákaz se dá obejít, protože si to ony společnosti nijak nehlídají. A tak se takový jedinec po klidně i drastické změně v minulosti spokojeně vrátí do přítomnosti bez toho, aniž by se hnul z místa. Bohužel jako fanoušek žánru jsem se vyloženě soustředil na takovéto malé detaily a vůbec mi to nedávalo logiku. Zbylý příběh je zbytečně protahovaný a je jasné, že ve výsledku z toho vzejdou tři časové roviny. První, kde je hrdina se svou vyvolenou, ale není přesto spokojený. Druhá, kde je s někým, s kým cítí, že to není ono. A nakonec třetí, kde jsou díky němu všichni kolem šťastní, ale on v podstatě nemá vůbec nic. Plus očekávaný, klišovitý závěr, který tuto smyčku uzavírá. Je to hrozná škoda, zpracování se snažilo o atmosféru a dařilo se mu to, obsazení by taky šlo a celý film působil vysokorozpočtovým dojmem. Celou dobu jsem napjatě čekal na zázrak a ve výsledku můžu být rád, že se z toho dá vyvodit max. průměr, až podprůměr. /// Viděno na HBO s českým dabingem. ()