Po zvážení možnosti obnovenia procesu stojí sedemdesiattriročný Michael pred rozhodnutím, ktoré mu zmení život. Martha a Margaret odhalia dlho skrývané tajomstvá a Sophie urobí zásadný objav. (HBO Max)

warrenur

Medzi moznostami, ktore som ako mozny koniec predpokladal bola sice i "silueta" tej finalnej, avsak o to vacsie je moje sklamanie, ze som investoval do serialu az tolko casu. Filmarcina fajn, scenar nic moc. Vidiac povahy niektorych zucastnenych si clovek praje, aby takych ludi nemal vo svojom skutocnom zivote, resp. na nich az tak nezalezalo. ()

castor

Michael se chtěl vyhnout podání Alfordovy prosby, protože vždy trval na své nevině. Pokud během let vyprávěl mnoho příběhů a lomených lží, v případě smrti své ženy se držel jediného: nevinen. Na základě dohody/prosby sice obžalovaný svou vinu odmítá, ale připouští, že existují dostatečné důkazy, na jejichž základě by obžaloba pravděpodobně mohla soudce nebo porotu přesvědčit. Sledujeme tak události z roku 2017, paralelně i z roku 2011, kdy šlo o snahu umožnit nový „spravedlivý“ proces (z toho plynulo domácí vězení). Ve výsledku asi spokojenost. Možná se šlo ještě víc zaměřit na to, jak zásadně událost změnila životy jednotlivých dětí. Herecky moc fajn, Colin Firth nějakou tu cenu získá, nesnadnou rolí se v různých časových osách prokousal výtečně. Finále jsem trochu čekal. Michael sedí na posteli a kamera zaostří na jeho tvář. Michael a diváci na sebe prostě zírají. Než obrazovka zčerná, přejede mu přes tvář jemný záblesk úsměvu. ()

Eleanor05

OBSAHUJE SPOILER! No, to si děláte srandu, že jsem se prokousávala těmi nudnými vedlejšími linkami (dokumentární štáb, děcka) a nekonečnými dialogy proto, aby to skončilo do vytracena a nedozvěděla jsem se odpověď ani na tu nejdůležitější otázku! Jak by řekl Jára Cimrman: "Víme vše, tedy, že nevíme nic..." Jedno velké zklamání. ()

Anderton

Záver pochopiteľne mnohých musel sklamať, keďže v skutočnosti išlo viac o psychologickú drámu než krimi, detektívku či súdnu drámu. No a posledná časť nám to dáva poriadne pocítiť, či sme náhodou nezačali čakať nejakú záverečnú pointu, vyriešenie záhady. Pointy tam sú, ale týkajú sa skôr toho, ako Michael nakoniec skončil a môžete to brať buď ako víťazstvo, alebo aj ako prehru, záleží na uhle pohľadu. V podstate o uhle pohľadu bol aj celý seriál. A o tom, že skutočne nemôžeme ani toho najbližšieho človeka na sto percent spoznať ani za celý život. ()

ibeh

Jenom podotýkám, že Petersonovi je již 78 let a dodnes se plně neprokázala jeho vina. No obrázek o něm však nejlepší nemám. Celý seriál byl natočen podle skutečných událostí. Jestli celoživotně používal lži, kde se mu hodilo, či manipuloval nejbližšími lidmi, kteří mu chtěli pomoci, nic moc......Colin je můj oblíbenec a hlavní postavu zahrál opravdu tak, že mi byl po celou dobu krajně nesympatický. I další hvězdy jako Collette a Binoche pozvedly v mých očích seriál na **** ()