It's What's On the Inside

silentname

Po dopozeraní som začal uvažovať, kedy som naposledy prispel do svojej denníčkovej série "detailný názor" k nejakému filmu. A zistil som, že to už bolo skoro pred rokom. V prípade filmu "It´s What´s On The Inside" mám pocit, že by som chcel toho skutočne povedať celkom veľa. Niečo, čo sa v mojich klasických komentároch moc nedá. Ešte si to rozmyslím, no predpokladám, že nakoniec to aj spravím. Ale teraz poďme na komentárovú krátku verziu. Na úvod poviem, že film je podľa mňa veľmi dobrý. Má niekoľko skvelých momentiek, postavy sú dobré napísané, má dobrú atmosféru a na konci nám dáva akurátnu dávku nádeje, ktorú potrebujeme. Ak máte radi americké indie drámy, odporúčam vidieť. Ak máte radi americkú indie romantiku, tiež ide o film, ktorý môžem odporúčať. Naša hlavná hrdinka Rachel je životnou koučkou, ktorá by ale vnútorne sama potrebovala niekoho, kto by jej pomohol. Má strach vyjsť von zo svojho bytu, je kompletne pred všetkými uzavretá a trpí pocitom, že ju ľudia nepotrebujú. Obidvujem ako sa neustále snaží vnútorne prekonať a prevziať nad svojim životom kontrolu. Aby nebola ovládaná vlastným strachom a nepríjemnými pocitmi. A snaží sa robiť pomalé kroky. Scénka, keď vyjde zo svojho bytu a chce prejsť kúsok do mesta a pochytí ju odrazu panika je skvelá. Najmä keď vidíme aké malé kroky sa jej postupne podarí spraviť a ako má sama zo seba lepší pocit. Scénka počas večere s priateľmi je tiež spracovaná skvele. Najmä tie dialógy v nej sú super. Tam podľa mňa Rachel pochopíme najlepšie. No sú tu aj ďalšie podobne dobre spracované momentky, ktoré robia tento film veľmi príjemným zážitkom. Romantická linka je možno trošku klišé a mohla byť spracovaná silnejšie, no primárne toto nie je romantický film. Toto je životna dráma našej hlavnej hrdinky. Takže nemám nejako extrémne problém, že by sme sa postave Bradyho venovali pomenej. Pretože by to zmenilo asi celý film, alebo by ho natiahlo. A hoci by mi nevadilo, keby bol dlhší, tak tempo filmu je v tomto smere asi absolútne ideálne. Vec, ktorá mi na filme ale vysoko prekáža je nie najlepšie audio. Po zvukovej stránke je často počuť šumy a zvuk niekedy nepríjemne hučí. Chcelo to nejaké lepšie mikrofóny alebo to nejako odhlučniť. Rozumieť som rozumel každému, no kvalitatívne je toto nedostatok. Okrem toho sú aj niektoré zábery v interiéroch trošku presvetlené. Chápem síce prečo tomu tak je, no nepôsobí to miestami úplne príjemne. Keď sa ocitneme vonku, alebo ku koncu budeme mať viac prirodzeného svetla, film bude pôsobiť úplne inak. No čo sa týka scenáru nemám moc čo kritizovať. Ja som si film užil. A myslím si, že za vašu pozornosť celkom stojí. Hodnotenie: B+ ()