Zdánlivě komplikovaný příběh o pátrání po vrahovi dvou mrtvých, kteří jsou zprvu nalezeni, aby krátce nato opět zmizeli, slouží samozřejmě především k tomu, aby se diváci upřímně bavili, jednak peripetiemi nalezených "řešení", ale hlavně situacemi, do nichž dostává paní Piperová celý vyšetřovací tým svojí neúnavnou činorodostí a zasahováním. Ať se snaží komisař Baxter sebevíc, jeho vyšetřování je stále narušováno její "pomocí", která pramení nejen z jejího pocitu důležitosti, ale i z faktu, že před mnoha a mnoha roky měla s tehdy mladičkým Baxterem poměr. Řemeslně dobře zvládnutá zápletka i vtipný dialog, spolu s komediálním herectvím Jiřiny Bohdalové by měly být zárukou diváckého úspěchu této televizní adaptace. (oficiálny text distribútora)

TV spot

Sarkastic

„Heleďťe, tak se mě na nic neptejte, když mám mlčet! Jo takhle…jako vo tom všem! Jo to se ví, to je jasný. Dobře, dobře, já na vás počkám a zamknu. Jo jo, spolehněte se!“ A o tom, že na paní Piperovou je spoleh, se inspektor Baxter nakonec přesvědčí dokonale…Komediální one-woman show Jiřiny Bohdalové. Její „jistá, nedůvěryhodná“ osoba či ta „na kterou nelze zapomenout“ exceluje už od prvních minut. Její průpovídky a odposlouchávací metody spolehlivě baví stejně jako Postráneckého zoufalý inspektor (než pochopí, že nemá cenu se bránit přespříliš horlivé pomoci) a ti 2 to v klidu odehrají i bez pomoci ostatního, nepříliš výrazného osazenstva. Téhle vtipné, detektivní jednohubce dávám solidní 4*. „Že prej nemá to správný chování na správce budov, jo. No já se mu ale nedivím, protože von dost často Fred byl zabranej do tý svý zájmový činnosti, takže zapomínal topit, no.“ - „A copak dělal tak důležitýho?“ - „Ale chlastal...jako duha! Von je taková nešťastná nátura, von prostě neumí dělat 2 věci najednou, von buď pije anebo topí.“ ()

mirkaaa

Vynikající detektivka, která stojí a padá na samotné Jiřině Bohdalové. Ostatní herci jsou tam spíše "do počtu." Film má dobrou zápletku a nepostrádá vtip. Sledovat Jiřinu Bohdalovou, coby agilní paní Piperovou, jak se s vehemencí a zvědavostí sobě vlastní plete do vyšetřování vraždy, to zkrátka nemá chybu. ()

manonfire

Vynikající komedie, kde krimi nehraje ani druhé housle, spíš poskytuje prostor k hravému herectví dvojice Bohdalová-Postránecký. Popplewellova britsky stylová předloha si se Zelenkovo citem pro herce a situační komiku padla do náručí v podobně graciézní tanec jako se mu to povedlo při neodolatelně ztřeštěném Brouku v hlavě. 80% ()

HonzaBez

"Jsou osoby, na které nelze zapomenout…" Velmi zdařilá detektivní komedie, která nezapře rukopis svého tvůrce, s naprosto senzační Jiřinou Bohdalovou v hlavní roli. V této poloze je ona prostě nepřekonatelná komička a hlavně díky jejímu hereckému výkonu nemohu hodnotit jinak než plným počtem hvězdiček. ()

Pitryx

Na televizní hru to bylo zbytečně zdlouhavé. Ale jinak se na to dívat dalo, ale podruhé to opravdu nemusí. Postav jako na orloji a je třeba skutečně dávat pozor na to co se děje. Tedy, ona je to konverzačka, takže je třeba mít nastražené uši, jinak se divák v ději snadno zamotá.  50 % ()