I nejlepší přátelé se mohou rozkmotřit, často k tomu postačí malicherné nedorozumění. Právě to se přihodilo dvěma vesnickým kamarádům, dětem končícím základní školu, mezi něž náhle vstoupila nevraživost a podezírání. Mozaikovitě vystavěný syžet sice obsahuje řadu vtipných postřehů, ale celkově se vzdaluje jakýmkoli ambicím hlouběji postihnout mentalitu dospívající mládeže, tím méně venkova. (oficiálny text distribútora)

rakovnik

Skvělé obsazení do rolí dospělých nezakrylo špatný a nezáživný scénář. Mě filmy o dechovce, byť reprezentovanou mladými lidmi vůbec nic neříkají. Ani vykreslení vztahů mezi kluky a jejich problémy s končící školní docházkou nejsou nikterak zajímavé. Ti kluci prostě nepředvedli nic pozoruhodného, nedivím se, že se objevili v podstatě jen zde a poté zapadli. Průměrný šedivý film té šedivé doby. ()

dobytek

Mladý herci v hlavních rolích jsou tragický. Starší herci ve vedlejších rolích maj tak málo prostoru, že to ani nestojí za řeč. Příběh je debilní a celou dobu do toho hraje dechovka. Pobavilo mě akorát, když tam řešili, kdo má určitě hodně peněz - zedník, řezník, autoklempíř :-) Časy se holt trochu změnily. ()

honz

Problematika školního i soukromého prostředí dospívající mládeže. V popředí příběhu dva kamarádi - spolužáci, jejich přátelství i hádky, účinkování v kapele..a to je asi tak všechno. Celkově film působí, že se dějově nijak "nerozeběhl" a ani jako by nebyl dokončen. Škoda, nápad byl zajímavý, ale jeho realizace poněkud selhala. ()

cariada

Příběh o jedné vesnické kapele složený z mladých kluků co hrajou po svatbách či pohřbeh. jednou dostanou peníze a udělají z jednoho kluka jejich manažera. Pak se on ještě s jedním klukem z kapaly mezi sebou pořád hádají a různě podezřívají, jendou on toho a pak zase naopak oba dva mají špatný rodinný zázemí. Táta chlastá, máma si našla jinýho a bydlí jinde, u druhýho zase máma pořád na něj nadává a vše mu vyčítá. Zvláštní je , že at se ty dva stále napadají, tak spolu stále kamarádí. Poněkud divný je jak si sotva 14 letí kluci jezdí po nocívh sami vlakem jako by nic. Rodiče o ně nemají žádnou starost. Snímek nikterak nezaujme , ale ani neurazí. Opět film na , který se pozapomělo. ()

MickeyStuma

I velké kamarádství a důvěra může mít trhliny. A o tom vypráví tento, bohužel dnes už zapomenutý, snímek pro mládež. A je to škoda, protože takových povedených filmů zase není tak moc. Herecké výkony jsou vynikající, uvěřitelné a po psychologické stránce velmi zvládnuté. Vyprávění příběhu je srozumitelné, takže i dětský divák pochopí, že ne každé obvinění z nějaké všivárny nemusí mít reálný základ. Pochopit druhého, věřit mu a hlavně pomoct v nouzi, je mezi opravdovými kamarády takřka povinnost, i když to i někdy zaskřípe. Tento film by se určitě měl promítat i v dnešní sobě. ()