Powers

• Nemecko Die Schönste Sache der Welt - Powers: Magische Kräfte (viac)
Krátkometrážny / Komédia / Mysteriózny / Erotický
Česko / Nemecko, 2000, 29 min

Petr Válek vždy odmítal mít cokoli společného s tajemnými silami. Snad právě proto si vybral povolání založené výhradně na profesionálně prováděném klamu kouzelnictví. Život úspěšného varietního mága se proto řádně zkomplikuje, když u něj okolí nečekaně konstatuje nadpřirozené schopnosti v rozvinutém stadiu. Petr během představení nechtěně způsobí levitaci své asistentky, prstem dokáže přehrávat cédéčka a začne mít věštecké vize o budoucnosti svých bližních. Lékaři, psychiatři ani kněz si s ním nevědí rady. Vinou svého vlivu na okolí přijde o práci a nedokáže úspěšně čelit ani problémům v soukromí. Největší potíže má se svou sestrou Svatavou, která lehce navazuje vztahy, stále však čeká na toho pravého muže svého života. Petr nakonec zjistí, že mu nadpřirozené schopnosti byly na čas propůjčeny možná jen proto, aby svou sestru úspěšně provdal za jistého neurochirurga. Svůj dar nakonec sice ztratí, nakazí jím však alespoň svého bývalého šéfa. (oficiálny text distribútora)

Olík

Tady zase jednou někdo podlehl typické české vlastnosti nevěřit si a zbytečně promrhal nosné téma, které by bez problému utáhlo i celovečerní kus…..já vím, šlo pouze o jednu z povídek německého cyklu Erotic Tales, ale stejnak. OK, máme k dispozici pouze půlhodinku, ale určitě atraktivní půlhodinku. Vtipná zápletka, erotický nádech, nadpřirozeno, trefné postavy a postavičky, klasicky vynikající Trojan (ostatní drží krok) a hlavně Zelenkova pověstná mystifikace. Malý velký počin. ()

ostravak30

Tak chlap musí být asi spokojen. Hodně sexu a nahých holek, to je to hlavní z tohoto filmu. Přiznám se, že nebýt Trojana nemělo by to kvalitu vůbec žádnou. Ale díky němu se to nudné nic stalo trochu snesitelnější. Příběh byl slabý a provedení ještě slabší. Tentokrát Zelenka sáhl trochu vedle. Neznám sice celou sérii erotických pohádek, ale už název napovídá, že jde především o sex. A s ním ve filmografii zase moc kvality nepřichází. ()

Bigrambo

Mystický a úsměvný půlhodinový film mého oblíbence Petra Zelenky, který je součástí německého cyklu povídek s erotickým nádechem Erotic Tales (projektu se účastnili mimo jiné i režiséři Mika Kaurismäki, Ken Russell, Hal Hartley, Bob Rafelson nebo Fridrik Thor Fridriksson). V hlavní roli se objevil skvělý (ostatně jako vždy) Ivan Trojan jako zkušený kouzelník, který nechce za žádnou cenu mít cokoliv společného s tajemnými silami. Ovšem, jak už to tak bývá, trochu se mu to vymkne z rukou… Jeho asistentku a milenku ztvárnila Zuzana Šulajová, která si Trojanovu partnerku střihla i o pět let později v Zelenkově filmu Příběhy obyčejného šílenství. Jak jsme u Petra Zelenky zvyklí, srší film celou řadou zajímavých nápadů a vtipných situací, takže mi nezbývá, než tento kraťas vřele doporučit! ()

PinokKio

Co takhle místo věčně nás sužujícího chlapskýho kašlíčku nakazit se nějakou tou nadpřirozenou schopností .. prstem přehrávat cédéčka, ejakulovat hrdličky .. na to se musej balit ženský jedna radost. Jenom sakra, jak se to ovládá? No, možná jsou za vším všudypřítomní Zelenkovi Japonci .. anebo taky ne. ()

brumbrum odpad!

Neskutocna kravina :-). Neskodna pitomost na n-tu. Trojan je akoze podradny carodejnik a odrazu akoze caruje a akoze je z toho cely hotovy. Na ozivenie je makovy dej prepleteny vyzitou stetkou na tyci a situacnou nahacinkovou scenkou s jeho sestrou, ktora si zasuka vzdy len raz, bo pri jej povabe a IQ sa jej to uz s rovnakym trtkom druhy raz nikdy neporadi. Az ju spasi lekar vysetrujuci jej brata carodejnika, ktory sa rozviedol s nadstandardnou pravnickou a hlada si ako terapiu k frustu k narocnej zene prave takuto slepicu, co sa necha obrabat bez dalsich reci ci povahovych zakulisi a ma jedinu tuzbu zasukat si s rovnakym sracom aspon dva razy. Takze si to spocitajme: jeden prekvapeny carodejnik, jeho vysetrujuci doktor a sestra nasprostasta stetka, jedna podradna samica na tyci v bare a este jeho asistentka, ktora s nim caruje a chrni. Potial ta "erotika"; no ved aj autosrot sa da nazvat parkovisko, tak preco nie.. parenie slimakov mi pride erotickejsie nez tieto nahoprdne suchanice bezduche. Ad komedialnost: ta spociva najma v tom, ze Trojan zastavi elektricku a potom na nej neoholeny vyklada o spase ludi. Alebo ze pri sexe mu od guli vylietne holubicka. Smejeme sa hlucne, hahahahaha. Ad mysterioznost: ta spociva v tom, ako do toho navliekli Trojana. Kto tieto chujoviny len vymysla.. Cisty odpad, hoci mam Trojana fakt rad. ()