Mabel je vrahovi na stope a zoberie svoj vyšetrovací talent do ringu. Charles a Oliver majú pästný súboj kvôli klietke pre vtákov a skončí to tým, že konfrontujú svoje skryté rodičovské problémy. (Disney+)

molcan2

9. epizóda 2. série seriálu Only Murders in the Building začína hlasom detektíva Krepsa. Je zobrazený pri sparingu v boxerskom ringu (budova je zároveň jeho domovom) a rozmýšľa o svojom ročnom plate v newyorskej polícii. Príjem 80-tisíc dolárov ani zďaleka nestačí na pokrytie výdavkov v jednom z najdrahších miest na svete. Aby vystačil s peniazmi, musí si privyrábať popri zamestnaní. Počas voiceoveru vidíme, ako sa vkráda do miestnosti s dôkazmi na stanici a manipuluje s nimi. Prezradí tiež, že pracuje ako detektív na voľnej nohe v malých mestách a podnikoch, aby im poskytol mestské skúsenosti pri spracovaní dôkazov a riešení vrážd. Kreps sa tiež zmieňuje o zvláštnej dáme, ktorú stretol v bare. To najlepšie si necháva na koniec. Iba Vraždy v budove si určite zachovali svoju najlepšiu epizódu pravdepodobne v priebehu dvoch sezón až do 9. epizódy druhej série. Ak by sa vás niekto opýtal na názor na dobré/zlé na tomto seriáli, pravdepodobne by ste ho požiadali, aby si pozrel túto epizódu. Až na to, že by nič nepochopili. Pretože všetky chýbajúce kúsky; všetky voľné konce sa našli a spojili do jedného pekla v 9. epizóde. Všetky drobné indície, ktoré nám počas sezóny padali - príklady - sú napasované strhujúcim spôsobom. Strih je úchvatný a vlastne taký frenetický, že ste mohli vidieť, ako sa niektoré scény strihajú na polovicu, aby sa tam všetko zmestilo. Skôr než sa nazdáte, začnú sa odvíjať titulky. Kam sa podel všetok ten čas? Nielen to, skutočná devíza seriálu, ktorou je hľadanie stratených duší uprostred vrážd, záhad a zločinov, zažiari najjasnejšie v 9. epizóde. Napriek všetkému bolo Oliverovo zlomené srdce také skutočné a zastrašujúce. Jeho dynamika s Teddym je niečo, čo nám v tejto sezóne chýbalo. Táto epizóda spojila dvoch chorých otcov, ktorí sa plavia na jednej lodi, a priniesla akési uzavretie ich bojov v spojení so svojimi synmi. OMITB sa previnil tým, že sem-tam niečo pretiahol a prišiel s výplňou. Jeho príťažlivosť v druhej polovici sezóny dosť klesla. Určite sa to môže stať každému seriálu, ale v druhej sezóne sa mi zdalo, že dejová línia je trochu riedka. Po zhliadnutí 9. epizódy sa tento názor určite zmenil. ()