Iba vraždy v budove - Season 2 (2022) (séria)

Obracať súčasti (S02E07)

(epizóda)
  • Česko Přijít tomu na kloub (viac)

Mabelina nehoda v metre jej získa pomoc od nepravdepodobného spojenca. Ich cesta ich zavedie do legendárneho zábavného parku, kde sa ukáže, že je plný hrôz - zatiaľ čo zábava a dôkazy sú v Arconii s Charlesom a Oliverom. (Disney+)

molcan2

Mableina minulosť bola vždy predmetom tajomstva a nikdy sme sa nedozvedeli, čo skutočne formovalo jej charakter. Minulosť človeka alebo život, ktorý žil do určitého momentu, zohráva veľkú úlohu pri jeho definovaní v súčasnosti. V siedmej epizóde 2. série seriálu Vraždy len v budove "prevrátime" diely a nazrieme pod pokrievku našej najobľúbenejšej členky kmeňa. Mabel je oblečená v žltom nočnom kostýme a sedí v spálni. Pred sebou má kúsky skladačky. Nie len tak hocijakej skladačky; skladačky jej života. Táto epizóda nemala pocit, že by mala príliš veľký dejový progres. Na prvý pohľad sa "Flipping the Pieces" javí ako slušný sprievodný diel k predchádzajúcej epizóde. Dekonštrukcia Mabel Mora bola naznačená už od prvej epizódy tejto sezóny. A konečne sa tak stalo v emotívnom narážaní na minulosť. Vždy bola postavou, ktorá akoby prechádzala mnohým. Z minulosti si nesie veľa batožiny a to sa odráža v tom, ako ju vidíme. Aj keď sa jej podarilo prekonať toto štádium, život k nej nebol láskavý. Detektívka Williamsová je späť v meste a niektoré jej kúsky s Oliverom a Charlesom boli naozaj dobré. Majú naozaj nákazlivú a očarujúcu bromanciu, ktorá začala prekvitať. Aj Theo bol v tejto epizóde poľudštený a táto voľba sa mi veľmi páčila. Okrem jeho zločinov je to stále dobrý človek a podobný cieľ bolesti a utrpenia. Trápi ho duch z minulosti, Zoe, ale pred touto epizódou sme toto utrpenie nevideli. OMITB (Only Murders In The Building) nepatrí k tým, ktoré by glorifikovali alebo sa zameriavali na naháňačky/akčné sekvencie. Mabel sa stretla s vrahom, ale stále mu nevidela do tváre a dokázala bez problémov ujsť. Hoci to OMITB neuberá na príťažlivosti, ani mu to neprináša hnedé body. Celkovo mi táto epizóda pripadala relatívne slabšia ako predchádzajúce v sezóne. Nechcem vysloviť to slovo, ale "výplň" sa mi javí ako ideálny spôsob, ako ju opísať. Návrat Mabel do minulosti bol efektný, ale absencia čohokoľvek iného nás naozaj nedokázala vyburcovať. ()