Novinárka Kim Levitt (Neith Hunter) pracujúca pre denník LA Eye sa snaží objasniť okolnosti úmrtia mladej ženy, ktorá horiaca zoskočila zo strechy domu. Domnieva sa, že u obete došlo k spontánnemu samovznieteniu a snaží sa o tomto neobvyklom fenoméne získať čo najviac informácií. Počas svojho pátrania sa zoznámi so sympatickou majiteľkou kníhkupectva Fimou, ktorá ju privedie na stopu rituálneho kultu, vyznávajúceho dávnu egyptskú bohyňu Izis. (Karamanlis)

obitus

Brian Yuzna vstupuje do relativně zajeté série s razancí ožralého řidiče buldozeru, jehož pracovní nástroj nenechá kámen na kameni a servíruje nám hnus, deformace, sliz a hnusné hmyzáky s podobnou elegancí jako v Society. Příběh samotný je poměrně vyčpělý, ale Yuznův nezaměnitelný styl mu dodává kouzlo, kterému vyznavači nemohou odolat. Stejně jako při rozbourání série Return of the Living Dead, i tentokrát se najde mnoho brblajících diváků. Kéž by po zbytek života zvraceli obří housenky. ()

Slasher

Čtyřka ignoruje díly předchozí a vydává se svojí vlastní, zmršenou cestou. Nadpřirozeno, houmles, hmyz, sliz, spirály, špagety, reportéři, čáry máry, a aby se neřeklo trocha těch Vánoc. Slasher už ani omylem (na to BACHA), jedná se o hybridní hororovou posranost ukuchtěnou ze zmíněných ingrediencí. Pár momentů dobrých, ale jako celek prostě sračka. ()

movie

Filipínský střelec Brian Yuzna, kterému vděčíme za klenoty jako DENTISTA a DENTISTA 2 (a též spolupráci na RE-ANIMÁTOROVI) v roce 1990 naskočil do rozjeté slasherové série SILENT NIGHT, DEADLY NIGHT a byť plakát slibuje pořádnou kudlu, všechny jenž mají fóbii z pořádného ostří mohu hned uklidnit: žádné takové ve filmu není. Yuzna sice situoval příběh do období Vánoc, ale zcela ho překopal. Místo vraždícího maniaka tu tak mladá novinářska bojuje proti čarodějnickému sabbatu, nechybí pořádná porce gore, švábů, brouků - inspirace v italském giallu a hlavně Argentova SUSPIRIA tu smrdí ve všech dveřích. Já říkám - celkem v pohodě. ()

TheRaven

Od začítku naprostá slátanina, která má s původní sérií společný už jen název a jediné, co jej s ní dějově spojuje je fakt, že i tento "díl" se odehrává o Vánocích. I přesto, že děj je opravdu příšernou zhovadilostí, vyskytne se zde také pár světlejších chvilek a režie v rukou Briana Yuzny je dobře poznatelná. V několika scénách si ti znalejší Yuznovy filmografie vzpomenou na jeho výživnou prvotinu Society. Pro příznivce série nedoporučuji, naopak fanouškům Brianovy rané kariéry přeji dobrou chuť, ale upozorňuji, nečekejte zázraky. ()

*CARNIFEX*

Ťažko nevyužitý potenciál v námete okolo samovznietenia, občas milo osviežili efekty, ktoré v 90 rokoch ani omylom neboli samozrejmosťou. Ani za svet si nespomeniem, ktorý snímok mi práve tento pripomínal. Na jeden krát dostatočné, pokiaľ milujete šváby, no od jednotky, je to vzhľadom na dej na míle vzdialené .. ()

darkrobyk

Jsem fanoušek B.Yuzny, nikoliv série, což se výrazně podepisuje na mém hodnocení. Pravda, čekal jsem daleko větší bizarnosti, přesto snové scény, rituály, obří brouci, malí brouci, housenky a rozličné mutace mě potěšily. Typický Yuzna střižený Cronenbergem, kdy příběh je až na druhém místě. Vše se točí okolo Lilith, zasvěcení, obětí a reinkarnace. Některé krvavé a slizské scény jsou opravdu výživné, přesto bych celkově hodnotil 3,5*. Velké plus jsou mechanické efekty, jelikož dnes by byly počítačové a při menším rozpočtu otřesné. Zbytečností bylo film začleňovat do série Silent Night... ()

JohnnyD

Strašná sračka, ktorá nemá nič spoločné ani s predošlými filmami ani s Vianocami. Tie sú tam násilne dotrepané, aby sa film mohol priživiť na ságe. Inak je to nudný rutinný horor s pár fajn gore scénami, ale i Yuzna samotný predviedol oveľa lepšie kúsky. ()

Campbell

Moje první a zatím poslední setkání se sérií Silent night, deadly night dopadlo poměrně dobře. Yuznu jako režiséra mám rád, mám rád jeho styl všude sliz a hnus. Tady je navíc slizu trochu víc(díky Clintu Howardovy). A navíc tu hraje Reggie Bannister, sice takovou nevýraznou roli, ale i tak, je to borec. ()

PetrPan

Forma jasně vítězící nad obsahem. Yuzna předkládá slizkou podívanou jen lehce slepenou unylým příběhem, který souvisí se sérií jen dvěma věcmi, odehrává se o Vánocích a v motelové televizi běží Silent Night, Deadly Night 3. Pohledné hrátky s obřím hmyzem, slizem a jinými chuťovkami doplňuje opravdu hloupá a nudná vata příběhu o čarodějnictví, Lilith ( nevím kde Karamanlis přišel k Isis) a emancipaci. ()

klerik

Ty vole. Úplný odklon od doterajšieho diania v sérii. Vlastne je to úplne niečo iné (žiadny vraždiaci Santa)... A možno práve preto je to dobré (pri HALLOWEENE 3 to až tak nefungovalo). Úvodná polhodinka trochu nuda, ale postupne sa z toho vykľuje pekne nepríjemný horor. Nájde sa aj magor s nožom, ale predovšetkým odporné čarodejnice a ešte odpornejšie chrobáky. Aj po vizuálnej stránke solídne odvedená robota. Tak, páni, takto si predstavujem štandardný horor, všetky predošlé "diely" sú len podpriemerným vývarom... ()

eraserhead666

Trochu nechápu, proč to vzniklo jako součást série, s níž to nemá (kromě vánoc) naprosto nic společného. Akorát to mnohým přinese pocit zklamání, protože je to fakt o něčem jiném než předchozí tři díly. Ale... Zjištění, že to točil Yuzna, společně s rokem vzniku a hudbou Richarda Banda slibovalo slušný zážitek. A taky pěkně nepříjemně nechutný, jak se ukázalo. Yuzna zpočátku nemilosrdně útočí na žaludky svých diváků, natolik, že příběh nakonec staví na druhou kolej a závěr už je jen takové nutné nic. Rozhodně ale potěší Reggie Bannister, Allyce Beasley a jedna z nejsympatičtějších Bond girl v obsazení. ()

Seabeast

Zatímco tu většina lidí v komentářích hází "hejty", já bych se postavil na druhou stranu barikády! Z vánočního cyklu Silent Night, Deadly Night se jedná o mé první setkání, což asi taky hraje roli, ale už od začátku filmu mi bylo jasné, že se bude jednat o hodně sympatické béčko. Ale takovéto přiznané a na nic si nehrající. S ubíhajícími minutami jsem zjistil, že jsem se vůbec nespletl! Yuznovo krvavé pojetí plné slizu a různých bizárků mi nejvíce připomnělo starou dobrou tvorbu od úchyláka Cronenberga a já se rochnil jako prase v žitě. Pak se tu herecky předvědli pořízkové, které znáte z hororových snímků. Tak třeba zjev Clint Howard (např. Zlořečení) a Reggie Bannister, který je proslulý třeba ze série Phantasm a další. Ďábelský kruh měl i skvěle vystavěný příběh s lehkým detektivním podtónem o jedné novinářce, která se přes pátrání po případu samovznícení dostane do spárů ženské rituální sekty. Sakra, tohle mě bavilo! P.S.: Pro mimořádně "béčkový" zážitek si rozhodně pustťe dabovanou verzi, která filmu krásně supportuje. V momentě, kdy se na scéně objevil v rodině malý chlapec a začal mluvit "dospělým hlasem" jsem sletěl ze židle a při každé jeho následující promluvě jsem se musel hodně držet, aby jsme nevybuchnul smíchy! ()

corpsy

Peknučké a výživné gore, len čo je pravda. Yuzna sa vo svojich filmoch s takýmito vecami nepáre. Ale nazvať tento film skvelým hororom, by bolo nespravodlivé. Tých má pán režisér vo filmografii rozhodne pár, ale tento by som k nim nepridal. ()

Astaroth12

Hneď na začiatku poviem, že tento film má spoločné so Silent Night, Deadly Night, len názov a vianoce, inač podobnosť nieje žiadna, tento film je celkom niekde inde. Tento film sa točí okolo hmyzu, bosoriek a Lilith (neviem prečo je v obsahu Izis). Chcel som si pozrieť slasher a tak moja voľba padla na tento, lebo časti pred týmto som videl a tie slasherom boli, ale tento nie. Je tu veľa slizu, hnusu, ale žiadnej krvi a len pár vražd. Mna to vonkoncom nebavilo, príbeh je obyčajný, hlavne značne rozťahaný, nuda sa tu ľahko hľadá a celok je jeden veľký ojeb. ()

iolaos

yuznuv prispevek k horrorove serii Ticha noc, vrazedna noc. nejvice me dozralo ze yuzna ignoruje pravidla z predchozich dilu, ktere se mu nehodi do scenare (santa se sekyrou, atmosfera vanoc), ktere vice mene "vrazedne noci" prospivala. Vlastne s celou serii ma toto pokracovani pramalo spolecneho. Ve ctvrtem dilu sledujeme investigativni novinarku snazici se objasnit pripad upalene baby, ktera se behem vysetrovani setkava s hromadou roztomilych bizarnich zviratek a s kvocnami jakehosi podivneho kultu - takze fadni vysetrovaci linie se nekona, protoze brianuv obscenni rukopis je zde jasne zretelny. nejlepsi je jednicka, pak 4, 2 a 3 dil. . .7/10 ()

K.I.N.G.

I přesto, že se jedná pouze o videofilm je to neskutečná špína, která nemá hlavu ani patu. Věci se tu prostě dějí jen proto, aby se něco dělo, bez hlubších důvodů. Nejde mi na rozum, jak tohle mohl Yuzna vytvořit. Mně by nevadila nenávaznost k prvnímu nebo ostatním dílům série, i když teda ani předchozí dva díly se v tomto směru moc nečinily a určitě film není naprostý odpad, ale působí, že je natočený úplně bez srdce, jenom pro peníze a jen bazíruje na jménu série. 30% ()

Gorehound

Yuznov body horor s typickou early 90s príchuťou, seedy L.A., odporné efekty chrobákov, ezoterika, kult, nenapodobiteľný Clint Howard ako bezdomovec Ricky, sliz, ezoterika... A ono to celé nejako funguje. ()

Martin741 odpad!

Od Briana Yuznu si pamatam hlavne Dentistu 1 a 2 - odporucam pri bolavom zubnom kaze pozriet Dentistu 1 a o hodinu ist za zubarom, dobry brutal to je potom, cloveku nie je vsetko jedno. Nebavilo ma to, hoci namet vyzera dobre. vysetruje sa vrazda zenskej, ktora horiaca skocila zo strechy domu : 0 % ()

cariada

To je tak , když se chce někdo za každou cenu prosadit v novinařině a pátrá a čmuchá až se sama dostane do spárů černé magie. Mezi námi dobře jí tak. Nemá se do všeho montovat a radši nechat lidi samovolně hořet. Poměrně solidní horor, se zajímavým dějem, který se ,ale dal dobře předpovědět. ()