Lékař Craig Burton prochází krizí. Už dlouhou dobu se společně s manželkou snaží o početí potomka, avšak stále se jim to nedaří. Během jedné vášnivé noci se ale stane cosi zvláštního. Manžele náhle oslepí namodralé světlo. Od té doby má Craig problémy se spaním, nedokáže se na nic soustředi, v hlavě slyší divné hlasy a trpí halucinacemi. Nakonce se rozhodne jít za psycholožkou, u které se podrobí hypnóze. Během ní se ukáže, že Craig i jeho žena Sherry byly uneseni mimozemšťany, kteří na nich prováděli pokusy. Craig je na pokraji zhroucení, ty nejpernější chvilky ho však teprve čekají. Sherry totiž přichází s novinkou. Té noci, kdy byli uneseni, totiž otěhotněla. Vyšetření ultrazvukem potvrdí Craigovu noční můru. To, co v Sherry roste, určitě není člověk. Navíc to něco roste příliš rychle a začíná to ohrožovat Sherryin život. Chce-li Craig svoji milovanou ženu zachránit, může udělaj jen jednu věc. Vyoperovat embryo dokud to ještě jde. (oficiálny text distribútora)

PetrPan

De facto komorní příběh o únosu mimozemšťany, kde se většinu doby neděje nic hrůzostrašného ani nechutného. Režisérův bizár se ale na scénu samozřejmě dostane a opět nelze než chválit. Úchylně vzrušující nechutnost vrcholí zejména v okamžiku oplodnění demaskovanými vetřelci a při císařském řezu. Yuznova blízká setkání čtvrtého druhu sice příliš neoslní, ale jak píše můj oblíbenec darkrobyk, ve srovnání s jinými levnými sci-fi snímky si pořád vede víc než dobře, možná i díky ne zas tak špatnému hereckému obsazení, "Mumie" Vosloo či "Chucky" Douriff, díky němuž se dá skousnout i to všechno okolo ústředního ufoporna. A kdyby se podařilo rozvést v závěru naznačený twist, došel bych až ke čtyřem nelidským dítkám mimo dělohu. ()

Karamanlis

V Progeny je už poznať, že Yuzna ako filmár stratil niekdajšiu fazónu a jeho zlatá éra v podstate skončila Dentistom. Námet je síce patrične potrhlý (za scenárom stojí Yuznov odveký parťák Stuart Gordon), v niektorých scénach je stále postrehnuteľný Brianov typický režisérsky rukopis a objaví sa tu aj niekoľko nápaditých trikových sekvencií, inak je ale Progeny iba priemerným sci-fi hororom, v ktorom sa občasné svetlé momenty stabilne striedajú s tými vyslovene zlými. ()

cariada

Slušný sci-fi, kdy jsou manželé vyrušení při sexu a mimozemštani si jdou se starou užít sami. Jenže nikdo si pak nic nepomatuje až pomocí hypnozy se zjistí co se dělo. A jak z toho ven? a kdo by jim taky věřil, že je unesli a vrátili mimozemštani. Solidní béčko, které má nápad i akci, je tu dobře vidět jak to dělají ve vesmíru. ()

Campbell

Celkem obstojný béčko který ale zkazilo právě to že to natočil Yuzna. Čekal jsem něco více slizkého, perverzního a bohužel se to nesplnilo. Film je klišé a celkově za moc nestojí ale dokoukal jsem ho bez problémů a navíc to je snad poprvé co jsem viděl Vosloa v poměrně kladné roli a musím uznat že to zahrál slušně. A i Dourif kterej tu vypadá strašně vyhuble se mi zamlouval. Takže ohledně herců spokojenost. Ted ale to horší a to některý scény kde se vysvětluje co se zrovna děje. Ty byly bohužel zbytečně zdlouhavé a nudné. A ani konec kterej byl neskutečně debilní to moc nezachránil. Nicméně je tu aspon znásilnění mimozeštanem a to se nevidí každý den. Jedná se sice pravděpodobně o nejhorší Yuznův film ale i tak sem se poměrně bavil. ()

iolaos

na video scifi horror velmi dobre !!!.. je mi jasne, ze technofilni konzumenti museli mit behem projekce hotove obsese z toho jak film je otresny... garantuju vsem b-moviez harvesterum, ze pres 90 minutovou stopaz se s prijemne odpornym nadechem jednoduse prenesete, yuznuv gore-trademark dela z tohoto lacineho scifi slusnou zabavu. libilo se mi to. 6,5/10 (imdb rating 4,9/10) ()