Paul Kinsey utopí ženu, která si šla zaplavat do jezera Cold Creek a poté přijde na její pohřeb, protože je přítelem jejího bratra Martina i jejího snoubence Tima Reuschela. Její smrt všichni považují za nešťastnou náhodu a nikoho nenapadne, že vrah právě položil velkou kytici kosatců na její rakev. O deset let později je Paul Kinsey klenotníkem ve Vancouveru a on i Tim s Martinem jsou stále přátelé. Proto také Paul od něj koupí prsten se vzorem kosatce pro svou manželku Deenu. Další podobný prsten Paul prodá mladým manželům, které vzápětí sleduje a ženu utopí ve vaně. Nedlouho poté si Tim, Deena a jejich syn John vyrazí na prázdniny k jezeru. Chlapec řekne rodičům, že zahlédl Paula, nikdo mu však nevěří. Nedlouho poté využije Paul příležitost a utopí Tima. Vraždu sice zahlédne Mimi Trakas, která žije u jezera s dospělou dcerou Arlene, je však po mrtvici a nedokáže mluvit. Deena je přesvědčená, že Tim byl zavražděn a rozhodne se pátrat po důkazech. Znovu se objeví Paul, který ukradne fotografie, na nichž by mohl být zahlédnut a když se Deena setká s Trakasovými, zabije Mimi dřív než může naznačit pravdu o Timově smrti. Žena ho však přesto začne podezřívat, a tak ji Paul unese a vypluje s ní na jezero. Zachránit by ji mohl už jen zázrak... (oficiálny text distribútora)

lxbch

Tak tohle bylo něco, co už dobrovolně nepodstoupím. Stupidní dialogy střídá atmosféra, která vyloženě uspává (tenhle film si měl pustit Al Pacino v Insomnii a měl by po starostech). Byl by to i odpad, ale chtěl jsem vědět, jak to dopadne, takže jsem u toho vydržel, což je na tenhle film velký výkon. ()

5150

Doporučuju nečíst obsah filmu, pač to je jeden velký spoiler..)) V rámci žánru se jedná o velmi slušný počin, který si na nic nehraje a dokáže být do samého konce napínavý. Judd Nelson se pro podobné role výborně hodí. ()