Echelon1

Pokračovanie súboja s Chi-Ha Tan tímom je nápaditý a asi doteraz ten najakčnejší stret, ale druhou stranou mince je zbytočne absolútna prehnanosť fyziky tankov, čo mi trochu vadilo už v Der Film. Je to porovnateľné aj v tomto diely samotnom, počas súboja „S našimi železnymi mašinami, My imi pojdëm na taran“ Pravda vs Kuromorimine, kde tanky manévrujú, držia pozície...jednoducho už to viac aspoň pripomína tankové strety, príde mi to zaujímavejšie. K tomu sú tam činené výrazné rozhodnutia, ukázané dôvody k nim vedúce a široká škála emócií, nie sú to len zmetené prestrelky a absurdné naháňanie sa tankov. Súboj mal 5 minút, ale napriek tomu pre tieto dôvody zapôsobil najviac. Takéto niečo v das Finale zatiaľ ako celku chýba, príbehovo prakticky stále nie je čo vyprávať, dej je navyše tak uponáhľaný, že pre príbeh (a ani vyobrazenie vzájomných vzťahov) nedáva ani štipku priestoru, čo mi príde ako márnenie potenciálu. Každopádne, fínsky tím mohol mať pestrejšiu škálu strojov, ale odhalenie ich tajomného tanku bude možno prekvapením (podľa zameriavača už aj viem o ktoré vozidlo sa jedná). A čo soundtrack, skladby by mohli byť rozmanitejšie a mať viac foriem pracujúcich s leitmotívmi. Inak 5*, pretože „What are you fighting for?“. ()

fr3ak

Je moc milý, že i když je divákovi jasný jak souboj Oarai vs Chi-Ha-Tan dopadne, tak se autoři fakt snažej aby byla zábava ho aspoň sledovat. Obě školy se neustále snaží jedna druhou nějakým způsobem přechcat takže jistý napětí pořád tam je. Jenže dějově se tentokrát už jede doslova na plnej plyn a i když je to pořád zábava, tak už mi zkratkovitost prakticky všeho začíná vadit. Epizoda má bez openingu a edningu + - 42 minut čistýho času a za tu dobu musí stihnout uzavřít děj té předchozí, dále tentokrát uvidíte i souboje jinejch škol a to hned tří. Pak samozřejmě musej stihnout otvírák další epizody (mimochodem další cliffhanger, kterej spoustu lidí zase nasere :D). Celkově bych byl radši, kdyby se tempo trochu zvolnilo. Tentokrát už hodně slabý čtyři. ()

poleno

Vydávání každého partu GuP das Finale vždycky po dvou rocích dost škodí celkovému dojmu. Spíš kvůli tomu, že si pokaždé po dvou rocích čekání budete muset celý seriál zrekapitulovat, abyste věděli, co že se v minulých dílech událo, a jak se každá z asi 60 postav jmenuje, aby jste po dobu 48 minut nečuměli na obrazovku a dumali, kdo je kdo a na koho se sakra zrovna mluví. Psát tady jednotlivé hodnocení Animace, Artu, Postav atd. nemá smysl, poněvadž vše je de facto pořád stejné. Těšil jsem se tak dlouho, až jsem o seriál ztratil zájem, tolik k tomu. Pořád jde o solidní kousek, nic víc, nic míň. /3*/65% ()