Nájemný zabiják, který si přezdívá Virtuoso (Anson Mount), musí splatit dluh u Mentora (Anthony Hopkins). Jedinou informaci, kterou dostal, je čas a místo, kde má zasáhnout cíl. Žádné jméno, žádný popis, nic. Když Virtuoso dorazí na místo, vidí několik možných cílů, včetně krajského šerifa. Neví, jestli zasáhl správný cíl, ale pokud ne, hrozí mu velké nebezpečí. (Streeper)

jojo33

Pomala, az uspavajuca "sniperovka". Anson Mount ma kila charizmy na rozdavanie, ale ten jeho otravny monolog vinuci sa celou, audiovizualne televizne posobiacou snimkou, je silnou fackou divakovi. Virtuoso Hopkins si to kazdopadne kradne pre seba v tych par scenach a Abbie Cornish je sakramentsky sexi aj s tymi kilami navyse. "What do you say cowboy?" ()

Acrobat

Ani nie herci, ani nie režisér s kameramanom a už tobôž nie strihač, ale ten chirurgicky presný monológ hlavného ospalého hrdinu umožňoval aspoň ako také vytriezvenie. Ináč ten film v podstate nikde nezačal a vlastne ani nikam nespel. Skrátka on nemá zmysel. Tie prednesy nedávajú zmysel. Príbeh idúci plne do prázdna pohodlným tempom, kde enormne tlstá Abbie to na diváka skúša, ale ten šikovný vie, že Jeden musí z kole von. Kozičky som si ani nevšimol, lebo sa k nim dopracujeme po hrozivej nude, kde to chce byť nasnímané pomaly ako dokument. Virtuóz je génius, v orchestri, na koncerte. Film týmto virtuózom nemôže byť už len pri zákonitých predpokladoch. Výrazne otupná symfónia, kde Virtuózovi neviem či publikum udelí standing ovation. (videné 28.04.2021, BDrip) ()

Morholt

Ono to není úplně špatné, ale má to dva zásadní nedostatky. Tím prvním je předvídatelnost. Člověk nemusí být žádná bedna, aby celkem záhy odhalil, o co jde, jak to bude probíhat a jak to skončí. Tady si mohli dát tvůrci trochu víc práce. Druhým šlápnutím vedle bylo obsazení hlavního hrdiny. Sice chápu, že role nájemného zabijáka udržujícího za všech okolností poker face není nijak náročná, ale když uvážím obsazení vedlejších rolí, jsem si jist, že na tu hlavní by se dal sehnat někdo méně kožený, než Anson Mount. Nicméně pozitivní je, že se na to i přesto všechno dalo celkem v pohodě dívat. Vláčné tempo mi překvapivě sedělo, zabijákúv voiceover komentující vlastní kroky mě bavil a do jednoho mi sedlo již výše zmíněné obsazení vedlejších rolí. Hopkins je tu sice jen chviličku, ale jeho monolog na hřbitově měl tu nejvyšší úroveň a Abbie Cornish už sice není žádné tintítko, ale ta poloha holky krev a mlíko jí sluší. A nebojí se to ukázat. 60% ()

xxmurphyxx

Na svete je mnoho záhad. Pyramídy v Gíze, Bermudský trojuholník, obrazce na náhornej planine v Nazca, diplomová práca Andreja Danka či účasť Anthony Hopkinsa v tejto kokotine. Je to nudné, zbytočné, nudné, slabo zahrané až na Hopkinsonovu pasáž na cintoríne, nudné, predvídateľné, nudné a aby som nezabudol nudné. Od profíka, ktorý celý čas filmu chodí a mrmle si sám pre seba svoje postupy a zásady ako sa neojebať a neskončiť s guľkou medzi parohami by som čakal viac ako to, že s ním nakoniec vyjebe ženská. Aspoň že ukázala kozy. ()

Arsenal83

Film veľmi dlho nepôsobí vôbec márne. Anthony si svoj part medzi hrobmi zahral na pár minút a aj v ňom potvrdil, že tohtoročný oscar je v správnych rukách. Zvyšok je v celku zaujímavý thriller bez akcie, kde som od začiatku mal podozrenie na "za všetkým hľadaj ženu", v tomto prípade oproti mne známemu stavu tak o 10-15 kilo ťažšiu Abbie Cornish. A vzhľadom na rozuzlenie teda nemôžem dať vyššie hodnotenie, pretože tak predvídateľné to byť nemuselo. ()