Jakunara mug cup mo

• Japonsko やくならマグカップも (viac)

Himeno Tojokawa se spolu s tatínkem stěhuje z Tokia do Tadžimi, rodného města její zesnulé maminky. Tady se otec rozhodl založit malou rodinnou kavárnu a Himeko tu nastupuje na střední školu. Tadžimi je známé pro své pochoutky z úhořů, legendy o tajemných Kappách, ale především díky své obrovské tradici ve výrobě keramiky a zdejším Muzeem moderních keramických umění. Himeko se také první den v nové škole dozvídá, že její maminka byla slavná právě díky výrobě nádherných šálků na čaj a díky tomu si vzpomene, jak jako malé dítě strašně chtěla pomáhat při výrobě keramiky na hrnčířském kruhu. Není proto divu, že se spolu s novými kamarádkami přidá do zdejšího keramického kroužku. (Jeoffrey)

kitsuchan97

*6/10* (zhlédnuta 1. série). Příjemná, nenáročná oddechovka z prostředí střední školy. Společnost vám zde dělá čtveřice dívek, jejichž hlavní zájem je kroužek keramiky. Sledování tvorby různých keramických dekorací bylo pro mě velmi uklidňující. Příběh celkem obyčejný, ovšem zcela zapadající do prostředí, ve kterém se celé anime odehrává. Konec předvídatelný, ale s poměrně zajímavým rozuzlením. Shrnutí: tento seriál neurazí, ani nenadchne, ale možná někoho přinutí zkusit něco vyrobit z keramiky. ()

q66

Vcelku neambiciózní věc, nicméně taky nedělá nic špatně a dobře jsem se bavil každý týden. To je více než se dá říct o velké části CGDCT, a se svým polovičním formátem je to taková dobře stravitelná jednohubka; téma je tu taky celkem zajímavé, a i přes to, že jde víceméně o reklamu, jde o seriál příjemný a nevtíravý a i produkčně je to pak bez větších chyb, i když zázraky nečekejte. A i přes to, že v říjnu bude druhá řada, tak je tu na poměry žánru docela solidní ending. 7-/10 ()