Bartkowiak

Scenár:

Daniel Bernardi

Kamera:

Tomasz Madejski

Józef Pawłowski, Zofia Domalik, Szymon Bobrowski, Bartłomiej Topa, Janusz Chabior, Rafał Zawierucha, Antoni Pawlicki, Cezary Łukaszewicz, Danuta Stenka (viac)

Zneuznaný zápasník MMA ztratí po bouračce bratra a musí převzít rodinný noční klub. Jenže brzy zjistí, že jeho sourozenec nezemřel nešťastnou náhodou. (Netflix)

PROCESOR

Že to bude jasný béčko o pomstě za bratra a k tomu se nabalí všechny možný klišé bylo jasný. Takže tu nechybějí ani mafiáni a zkorumpovaná policie. Mě vadilo spíše docela nezáživnost filmu, kde kromě jedné talentované blondýnky, kterou musí určitě bolet večer záda, toho ostatní moc, co se týká nějakého charisma  nepředvedli. Prostě film nemá co nabídnout. Rvačky jsou úsměvný, dialogy strojený, napětí žádné. ()

TheEvilTwin

Takové zvláštně působící béčko z Polska, ve kterém se dostáváme do prostředí MMA zápasníků, mafie, nočních klubů a pomsty za smrt bratra. Člověk by čekal, že zde bude v popředí MMA rovina, ale té se ve výsledku nedočkáme vůbec a celé jsou to takové táhnoucí se potyčky mezi hlavní postavou a mafiány, kteří od něj chtějí odkoupit noční klub. Z hereckého hlediska je to narovinu hodně špatné, dialogy jsou strojené, bezduché a chybí zde výraznější tvůrčí kreativita. Stejně tak choreografie rvaček je zde okatě umělá a nereálná, a ačkoliv se podobné strojenosti často nejde v podobných filmech vyhnout, zde to doslova bije do očí. Dějově je film strašně uspěchaný, přechází od události k události bez prostoru pro emoce postav a s konečným výsledkem nejsem spokojen. Potyčky v klubech byly fajn jiskry, které mohly zažehnout větší bitky a akce, ale po pár sekundách je tvůrci vždy utnuli a přišlo mi, jako kdyby se (bůhví proč) báli větší akce. Filmů s MMA tématikou je celkem dost a po kultovním Warriorovi s Tomem Hardym nebo výborné seriálové raketě Kingdom s Frankem Grillem se tohle může jít zahrabat a výsledek je pro mě nesmyslná ztráta času snažící se být nečím mezi dramatem, krimi či fighterským filmem, na které ale nemůžu najít jediný pozitivní či kvalitní aspekt. Na druhou stranu film od odpadu zachraňuje fakt, že Polsko z něj jde cítit na míle daleko, a to mu dodává alespoň pomyslný respekt. ()

mira007

Józef Pawlowski , který se mi líbil ve velkoválečném Městu 44 , tentokrát jako mma bojovník, který převezme noční klub, ale musí čelit místním gangsterům. Pokud podle trileru čekáte něco s mma jako sportovním filmem, zapomeňte, pokud čekáte strující jízdu polským podsvětím, které teďka naši sousedi celkem umí, zapomeňte, čekáte-li aspoň trochu béčkové drama, které vás neunudí, zapomeňte! Sakra to byl tak nudnej film bez šťávy, že se divím, že jsem to dokoukal. ()

Arsenal83

Poľská gangsterka, ktorej chýbala väčšia drsnosť. A pritom tu máme bitkára, čo síce nevyzerá veľmi ako bitkár, a mafiu, ktorá zas nemá ambíciu siahať na úroveň nejakej yakuzy alebo camorry. Práve tá bitkárska vsuvka bola úplne zbytočná, v podstate sa dej mohol točiť aj okolo pomocného robotníka, uveril by som tomu rovnako. ()

maramashi

Film a začne tak nádejne že vtiahne do deja hneď v prvých minútach no po tom sa to nejak celé pokazí a ide to dole vodou či už nezmyselné béčkové boje, romantické emocionálne mojkanie v každej scéne alebo suché rozhovory či už do oči bijúce trápne klišé. Asi prvý poľský film ktorý som videl (bohužiaľ) 20% ()