Otevři oči

• Poľsko Otwórz oczy
Poľsko, 2021, 4 h 43 min (Minutáž: 42–54 min)

Predloha:

Katarzyna Berenika Miszczuk (kniha)

Maria Wawreniuk, Ignacy Liss, Michał Sikorski, Wojciech Dolatowski, Klaudia Koścista, Zuzanna Galewicz, Marta Nieradkiewicz, Sara Celler-Jezierska (viac)

Dospívající dívka si po tragické nehodě nic nepamatuje a zkouší si znova poskládat život na speciální klinice. Jenže neobvyklá léčba v ní vyvolává pochybnosti. (Netflix)

M.i.k.e

Poláci rozhodně umí lépe.Tady se čtyři díly prakticky neděje nic krom toho,že si hlavní hrdinka snaží vzpomenout kdo je,co se stalo a proč je tam kde je.Občas se sice stane něco divného,ale ne úplně zásadního a hlavně zajímavého.Lehce zajímavější začne být seriál až zhruba v polovině předposledního dílu,kdy se začne trochu osvětlovat co,kdo a proč.Pořád to ale skřípe a není to natolik zábavné,nebo ujeté aby mě zajímalo pokračování (ke kterému je tu našlápnuto).Mnohem raději uvítám další sérii Bažiny,nebo klidně i Sexify...40% ()

SAINTS

Najväčším problem serialu je,že čím sa tam niečo zásadne udeje tak to trvá celu večnost.Namiesto dôsledného sledovania tajomneho aspektu,sa vela hovorí o mladých ludoch v zariadení a ích vzájomnych vstahoch.Seria je príliš zamestnana maličkostami,ktoré ani velmi neposuvaju dej.Aj ked je prvá sezona so šiestimi častami dost krátka,stredná čast sa už dosť natahuje.O zvraty v serialy nie je núdza,rozuzlenie na konci sezony je ohromujuce,aj pre skúsenych fanušikov podobných príbehov a vedie k zaujimavemu žánrovemu posunu.Aj tento serial,je dôkazom toho,že aj v inych štátoch mimo usa sa robia kvalitné a zaujimave serialy. ()

petikacka

Tedy nebýt těch 4 dílů o naprosto ničem, které to zabily, tak bych s velkým nadšením vpálila plný počet. Naštěstí to zachránily poslední 2 respektive poslední díl, který u mě rozvinul dokonalou paranoiu. Připadala jsem si jako ten člověk, kterému se zdá, že létá jako motýl . A po probuzení neví jestli je člověk, kterému se zdálo, že je motýlem nebo motýl, kterému se zdá, že je člověkem...Evidentně bude následovat 2.série, tak uvidíme jestli napraví ten promarněný, výborný potenciál, který tahle série měla.  Za mě 75% ()

lineker

Hodně dobrá, snová záležitost od severních sousedů. Amnézie, realita kontra noční můry a skutečnost kontra fabulace. Skoro až do poslední dílu jste v napětí o vlastně platí a co byl jeden velký kómatický sen. A navíc zcela neuchopitelný konec. ()

David.S

Po celou dobu má člověk pocit "toto šlo udělat lépe". A když se teprve na konci ukáže, o co ve skutečnosti šlo, tak je konec. ()