Dragon, ie o kau.

• Japonsko ドラゴン、家を買う。 (viac)

V magickém světě, kde jsou nejobávanější a nejvzácnější stvoření draci, se narodil jeden, který nedokázal udržet vysoké standardy, které na něj klade dračí komunita, a tak byl vyhoštěn ze společného doupěte. Tak se mladý drak vydává na dlouhou cestu za nalezením nového domova, během které rychle zjistí, že život na cestách rozhodně není dělaný pro zbabělé a hodné mýtické stvoření. V magickém světě obývaném trpaslíky, elfy, démony, lidmi a dalšími různými rasami je totiž každý kus z draka doslova pokladem s nedozírnou cenou, za který budou mnozí ochotně riskovat i vlastní život! Je tak pro draka vůbec možné v takovémto prostředí najít klidné a bezpečné místo jen pro sebe a dostat se k němu v jednom kuse? (Jeoffrey)

Jeoffrey

Ono to mohlo být velmi dobré anime, kdyby se to primárně zaměřilo na fakta ohledně ubytovacích zařízení pro nejrůznější fantasy stvoření. Přeci jen s tímhle se dá pracovat, různé potvory potřebují do svého doupěte různé vychytávky a při dobrém promyšlení se z toho dalo vytřískat opravdu hodně zábavných, ale i zajímavých faktů a zápletek. No jo, ale fantasy realitka tady ustupuje do pozadí, občas sice nějakou perličku dostaneme, většinou na samotném konci, ale jinak místo toho sledujeme pouť ubrečeného a patetického draka s trpělivým a klidným pánem démonů. A Letty je opravdu materiál, někoho takhle uřvaného a otravného v hlavní roli opravdu nechcete a je sice hezké, že má zlaté srdíčko, ale bohužel většina rádoby vtipů spojená s jeho povahou je spíš smutná, než zábavná a i linka založená na nedorozuměních, kdy si okolí omylem udělá z největšího ubožáka tu nejstrašnější potvoru, baví jen chvíli. V určitý okamžik, když Letty získá někoho, o koho se musí starat, možná i na chvilku uvěříte, že by konečně mohl přijít nějaký pokrok a náš drak by mohl začít dospívat, ale já neviděl rozdíl. A tak nejlepší díl byl ten, kdy jsme se zabývali minulostí Dearii a to mimo jiné proto, že tu Letty nebyl a tak byl ve finále tenhle díl takový procítěnější a zábavnější a já si přál, abych dostal víc z téhle linky, nebo ideálně aby o ní byl celý tento seriál. Jak moc vám dokáže špatný hlavní hrdina zkazit zážitek z průměrného seriálu? No pokud je to někdo jako Letty a je na obrazovce tak často jako Letty pak minimálně o bod! 4/10 a hodný draky prosím už ne! ()