Godzilla: Bod singularity

• Japonsko Godzilla S.P. (viac)

Záhadná píseň svede dohromady doktorandku a inženýra. Společně se pak postaví nepředstavitelné síle, která může znamenat zkázu pro celý svět. (Netflix)

M.i.k.e

anime nemám úplně nakoukané,takže nemám moc s čím srovnávat,ale tahle Godzilla mě bavila.Akce je solidní,příšerky povedené,dějově je to možná místy trochu překombinované,ale není to nic na co by divák nezvládl pobrat.Snad jen ta pokemonovská animace se sem místy možná trochu nehodí,ale beru jí...70% ()

JackStrange

Není to zdaleka tak chytré jak si zřejmě myslí scénarista, ale musím říct že jsem byl příjemně překvapen jak dobře tu příběh a postavy fungují bez klasických anime klišé. Skoro jako by to někdo mířil spíše na západní publikum ;) Mix CGI a ruční kresby taky vypadá většinou dobře. 75% ()

Dejvecd

Keď sa povie Godzilla alebo Kaiju, ľudia si väčšinou predstavia veľké monštrá bojujúce proti sebe v hlupučkej porcií zábavy, ale v tomto seriály je to inak. Je to zároveň akčná zábava, plná peknej animácie, ale zároveň to je aj vedecký mindfuck, pri ktorom som musel dosť zapájať mozog, aby som celému rozuzleniu pochopil. Dosť sa mi páči, že sa tvorcovia rozhodli ísť trochu inou cestou a namiesto hlúpej zábavy, ktorú sme pri Kaiju monštrách videli v poslednej dobe až priveľa, sa rozhodli naservírovať nám zaujímavé fantasy, plné rôznych zaujímavých postáv. Tiež chválim napínavosť, pretože hudba, ktorá sprevádzala všetky veľkolepé scény bola úžasná a ja osobne som ňou bol prešpikovaný až do morku kostí. Za mňa ide o zatiaľ jednu z najlepších adaptácií Kaiju monštier. 9/10 ()

PanTumnus

Problém nejsou themes, které seriál předkládá. Ani animace, ani vizuální stránka věci... prostě nic technického. Jde o příběh, který je neuvěřitelně překombinovaný a komplikovaný. V každé epizodě je tuna nepotřebné expozice (žádné show, don't tell). Postavy jakoby zapomínaly na určité důležité informace z epizody na epizodu a celá ta pseudověda, kterou je série protkaná je prostě až moc. Krom tohohle je zde i tuna otravných odkazů na (pravděpodobně) oblíbenou poezii pana scénáristy. Skoro stejně tak otravných, jako ta virtuální pso věc. Baví mě, jak lidé píšou, že pro pochopení zápletky je třeba vysoké IQ. Není. Pointa je vcelku jasná. Obří problém zkrátka je, když máte 20 minutové epizody, ve kterých je konstantní proud stále nových vědeckých informací, matematických rovnic a už pak není čas, nechat diváka alespoň na deset minut vydechnout a nechat ho dané informace zpracovat. Pro případnou druhou sérii, bych doporučoval najmout spolu scénáristu, který vědeckou stránku věci zjednoduší a hlavně pořádně očeše. ()