Ikonické páry Hollywoodu - Série 2 (2017) (séria)

Barbara Stanwycková a Robert Taylor (S02E02)

(epizóda)
  • Francúzsko Barbara Stanwyck et Robert Taylor
Francúzsko, 2017, 52 min

Réžia:

Bertrand Tessier

Barbara Stanwyck (a.z.), Robert Taylor (a.z.)

Protagonisté poslední části Ikonických párůBarbara Stanwycková a Robert Taylor – budou pro českého diváka nejméně známí. Jejich osud dokládá, nakolik bezprávnými byli herci upsaní v meziválečné době velkým hollywoodským společnostem. Společnost MGM se prostě rozhodlo, že její největší hvězdy – Stanwycková a Taylor – uzavřou sňatek. Oba s tím souhlasili, a přestože byli povahově rozdílní, respektovali se, byť o ní kolovaly zvěsti, že je bisexuálního založení. Manželství netrvalo dlouho, Taylor byl pověstný svým sukničkářstvím, avšak nadále zůstali dobrými kamarády. Zprvu si Stanwycková osvojila typ „kamarádky do nepohody“, ale pozvolna se převtělila do žen osudových, tajemných a nebezpečných – v těsně poválečném období se i v českých kinech uváděl detektivní příběh Pojistka smrti. Roberta Taylora proslavily počátkem 50. let zejména historické velkofilmy Quo vadis a Ivanhoe, které jsme mohli na televizních obrazovkách spatřit až po pádu bývalého režimu. (Česká televize)

bohemia_regent

V titulcích epizody uvedeno: český název Barbara Stanwycková a Robert Taylor; režie Anne-Cécile Genre; rok výroby 2016. -------- Výborně, český název opraven, nesprávné jméno režiséra a rok výroby bohužel zůstává; částečná pochvala udělena 25. 6. 2022. ()