Taxi Driver

• Južná Kórea Mobeomtaeksi (viac)

Akčný a napínavý seriál, ktorý čerpá námety aj so skutočných udalostí v Kórei. V okamihu, keď sa niekomu svet otočí chrbtom a nič sa mu nezdá fér, je tu pre neho taxi-služba Deluxe-taxi. Pravdaže sa nejedná o hocakú spoločnosť. Pokiaľ túži niekto po pomste, najme si túto skupinu ľudí a rýchlo svoju pomstu dosiahne. Deluxe-taxi pracuje anonymne a pomerne rýchlo, pričom platba za ich služby môže byť prijatá všelijako. Hlavnými hrdinami sú vodič taxíka - bývalý vojak (Lee Jee-Hoon), mladá šikovná hackerka (Pyo Ye-Jin), opravári a mechanici (Jang Hyuk-Jin a Bae Yoo-Ram) a majiteľ a „mozog“ všetkých operácií (Kim Eui-Sung). (Eawy)

ChArLeNe

아싸! Kvalitu si drží až do konca (a nesklamalo ako Lookout). Seriál je plný akcie a každá epizóda je zaujímavá. Prípady sú realistické, o to väčší účinok na diváka má sledovanie pomsty (naviac, v závere 15.epizódy bola skutočná obeť krivého obvinenia, podľa ktorej bola inšpirovaná epizóda, taktiež aj Udata prípad je podľa skutočných udalostí). Páčila sa mi rozmanitosť príbehov a aj čo sa týka toho, ako postavy navzájom spochybňovali svoje metódy a priniesli dávku sebareflexie. Má to nákazlivý soundtrack, a zvučka vo mne vyvolávala rovnaké pocity ako pri Defendant. Hlavná postava tvorí veľkú časť dojmu a vedľajšie postavy dotvárajú celkový dojem (a našťastie speváčku, ktorá mala stvárňovať postavu hackerky, vymenili za skúsenú herečku). Chcela by som Lee Je-Hoona znova vidieť v nejakej akčnej role, no najlepšie v druhej sérií. ()

Fr

TAXISLUŽBA DELUXE. NEUMÍREJTE, POMSTĚTE SE!…“   Hodně korejský…jakože drsná hra na city, vobčas píčovský chování… ale je to vlastně taková pohodovka, hlavně dokuď dobro vyhrává nad zlem. Případy jsou celkem propracovaný a upozorňujou na celospolečenský problémy (zneužívání hendikepovaných, šikana…) a často to má nečekaný rozuzlení – byť třeba zbytečně teatrální. Jde o superhrdinskej koncept, kterej potěší všechny se sociálním cítěním, jenž ho dovedou proměnit ve spravedlnost, jakou si sráči zasloužej (takže sluníčka maj smůlu). Bohužel v posledních dílech tomu scénáristi dávaj dost na prdel, takže jsem často nasranej a mám chuť to vypnout… Inu což, prostě Korejci!     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nikoho nehledám. Jen se mstím... 2.) Nemyslím si. že lze přemoci zlo dobrem. 3.) Hledám seriálovej mix Johna Wicka (drsňák), Daredevilla (chytrej, trochu drsnej, ale sluníčkář) a Slunečný (nevím, nic trapnějšího mě nenapadá). ///  Thx za titule „runother“.                     PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

Eawy

Pre mňa jeden z najlepších akčných seriálov aké som videla v roku 2021. Každý príbeh/prípad sa na začiatku odohráva dve epizódy, pričom vo vás filmári dokážu vyvolať naozajstný hnev proti antagonistom. Lee Je-Hoon je výborný herec, a dokonca niekoľko násobne vo filme hrá "že hrá", čo je dokonalé. Seriál som pozerala dvakrát, raz sama a raz som ho ukázala mladšej sestre a vyvolal v nej podobné pocity hnevu a beznádeje a absolútnu spokojnosť, keď sa deluxe taxi podarila pomsta. Všetci herci hrali neskonale dobre, ale moje srdce si okrem Lee Je-Hoona získala aj Cha Ji-Yeon, ktorá bola asi jedna z najlepších bad-ass antagonistiek aké som videla. Celý seriál dopĺňa taktiež vynikajúci soundtrack (jednu pieseň naspievala aj Cha Ji-Yeon). 100% ()

Yoshitsune

Když sem s tímhle seriálem začínal, tak sem si myslel že to bude něco jako Drive s Ryanem Goslingem. Temná nihilistická záležitost, která člověka vyždíme a pak pohodí do rohu. Aaa ono to úplně tak neni, jako jo co případ to zvrácenost, odpornost a krutost, ale v tomhle seriálu je i humor a jistá dávka něžnosti a citu. Ve finální čtvrtině, ze seriálu to sice zmizí a seriál se tak stane velice temnou záležitostí. Je-hoon Lee je tedy pan herec, protože hrát tolik různých postav a hrát je na jediničku, to už je něco a v tomhle směru se mi líbilo, jak to i hrál, hrál to na takového blbečka, to aby ti proti kterým šel si mysleli jakž ho mají v hrsti. A co se týče akce, tak bitky sou scie krátký, ale zase luxusní. Jediné negativimu, které bych mohl seriálu vyčíst, je prokurátorka, která velkou část seriálu, hazí hrdinům klacky pod nohy a její potřeba je zatknout je až obsedatní. Přitom ty proti kterým Duhová Taxi služba jde, ví jak obejít zákony, nebo si z nich nic nedělají, takže potrestat ty šmejdy neni jen tak. A až ve finále, paní velkomožná prokurátorka, pocítí tu bezmoc a velice bolestnou trpkost, že na některé normální zákony neplatí. Ale i tak dám plný počet a to protože mně seriál bavil a hlavní parta mi přirostla k srdci. ()

Chrustyn

Korejci mají řemeslo v paži, ale jejich seriálové tvorby mě trochu míjejí, nebo spíše ubíjejí. Jak dojde na akci je to velice fajn, ale seriál se extrémně zaměřuje na postavy, které se s každou další epizodou rozšiřují a jediná není skutečně zajímavá. A na každou epizodu je tak 10 minut akčních scén a to je dost málo, vzhledem k tomu, že byste se seriálem měli strávit více než 16 hodin. ()

Soundtrack

Přijde mi to jako seriál natočený podle nějaké mangy. Postavy se chovají hloupě, celé je to přitažené za vlasy a děj ani postavy se nedají brát moc vážně. První dva díly nalákaly na parádní promyšlené akční drama, ale ve zbylých dílech je to spíš taková trapnější komedie. Samotný příběh není špatný, ale po dvou dílech člověk čeká určitě něco víc. ()

warrenur

1.seria: Po par dieloch s rychloposuvom som to zabalil a neskor si pozrel serialovy recap. Tym som sa uistil, ze som konal spravne a nestracal este viac casu. V skratke: Naivna somarinka o tom ako roznoroda a radoby-vtipna skupinka "vykonava spravodlivost". Predstavte si juho-korejsky kresleny komix prevedeny do serialovej podoby. Hlupucke, idealisticke a naivne. Skvadra je typicka pre JK kinematografiu, "tazky sympatak", ranena inteligentna ctitelka a nekompromisna zastupkyna statnych zloziek, ktora ma zabezpecit "iskrenie". Obcas su vsak v uplne odtrhnutej verzii seba samych. V zrychlenom rezime som preletel par dielov, ale uroven je stale rorvnako nizka. Mladsie publikum sa vsak moze pobavit. Ostatny;m neodporucam. Chabe dvojhviezdie. 30% ()

kubawong

Akční, celkem vtipný kriminální seriál o pomstě. Již od prvního dílu se něco děje, a to vás nutí se dívat dál a dál. Samotný taxikář exceluje a jeho kolegové tam teda nesměli chybět. Ke konci už to nasadí serióznější tempo a ani já jsem si nebyl jistý, jak se konec rozuzlí. Určitě by druhá série neuškodila, proto dávám 1 rezervní bod dolů. 9/10 ()

magnet300

Prostě jsem z toho úplně na dně. Tak dobrý úplně mě to chytlo za srdíčko. Nedávám u toho pít vodku prostě Taxi DRIVER láska, ale tolik slz padá na moje kolena, nemůžu prostě dál fungovat. ()